LIAZ 110.577 / Roman Hruška / 1:53

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

LIAZ 110.577 / Roman Hruška / 1:53

Příspěvek od ApeX »

Zdravím

Tohle je můj první sportovní náklaďák LIAZ.Měl jsem ho rozpracovaný delší dobu ale asi před 14 dny jsem se konečně odhodlal vytisknout si návod a pokračovat ve stavbě,Bohužel,jak model dlouho stál,malinko se poškodil ale s tím už asi nic nenadělám.Nicméně tu dávám fotky z pokročilejšího stádia modelu,poněvadž to nestálo za to fotit,nebo se mi do toho nechtělo.Mám hotový rám,podvozek,přední a zadní nápravu a momentálně pracuji na kabině.Ta už skoro je,jen chybí blatníky.Nechci být za rýpala ale podle návodné kresby stupačky úplně neodpovídají.Jsou přesně opačně,mám na mysli díky 46 a 47.Jinak se model lepí velmi dobře.Nezvyklé je pro mě i měřítko a některé malé díly,např takové ty pásly co drží blatníky.Rozměrem 5x1 mm jsou to nejmenší díly co sem kdy lepil

Teď nějaké to foto
Kabina je přiložená na sucho

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: LIAZ 110.577 / Roman Hruška / 1:53

Příspěvek od ApeX »

Model je už skoro u konce,dnes se mi povedlo slepit 3 z 4 kol a včera jsem udělal zrcátka,výfuk,hasící zařízení a přední blatníky.Prostě mi zbývá na jedné LIAZce jen už jedno kolo ale při tvorbě předního kola sem se divil jak ho budu přilepovat k přední nápravě.Nevypadá to že by ho ta náprava udržela,takže jestli někdo tento model lepil,mohl by mi třeba poradit.Jinak se model lepí skvěle

Nějaké to foto

Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Marian
Příspěvky: 86
Registrován: ned 26.2.2012 9:35

Re: LIAZ 110.577 / Roman Hruška / 1:53

Příspěvek od Marian »

Ahoj.
Ja som diely prednej nápravy podlepil výkresom, po vašom čtvrtkou.
Len tie poloblúčiky na diely 12 som pred podlepením ohol do hora aby sa neprilepili.
Na stole mám práve Vojtíškovu Liazku.
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: LIAZ 110.577 / Roman Hruška / 1:53

Příspěvek od ApeX »

Ta jsem ten díl 12 podlepil čtvrtkou,bohužel i s těma obloučkama,možná to nějak opatrně vyřežu,nebo něco vymyslím.Já lepím první Moskalovu LIAZ :D
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: LIAZ 110.577 / Roman Hruška / 1:53

Příspěvek od ApeX »

Tak se mi povedlo jakž takž přilepit kola a tím dokončit Moskalovu LIAZ.Vojtíškova už je rozpracována a doufám že dopadne líp než tahle.Mé obavy z přední nápravy byly oprávněné.Opravdu to není úplně stabilní a co se týče zadní nápravy nevím jestli ty kola mají takhle čouhat ale blatníky jsou nalepeny správě a i v ABC slepený model vypadá podobně.Co mě ale překvapilo,je to že kola sedí z 95% na zemi ale i to jedno co tvoří těch 5% je skoro u země.Na to jak byl rám zkroucený je to zajímavé

Fotky

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: LIAZ 110.577 / Roman Hruška / 1:53

Příspěvek od ApeX »

Po nějaké době kdy jsem měl rozpracovanou i Vojtíškovu LIAZ sem se k ní znova vrátil a už ji dokončím.Důvodem stagnace byl chybějící díl spojující měchy zadní nápravy.Ten sem vytiskl z modelu,který lze volně stáhnout na Spidových stránkách.S přilepením chybějícího dílů se práce na modelu dala do pohybu a musím říct že vše jde hezky slepit.U kol sem poprvé odzkoušel řezací kružítko OLFA a musím říct že to je paráda,jakorát se mi ještě nepovedlo vyřezat vnitřní otvor přesně :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“