Tatra 815 VE / R. Vyškovský, ZKV / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Tatra 815 VE / R. Vyškovský, ZKV / 1:32

Příspěvek od Gut »

Po delší pauze a blížící se zimě, jsem otevřel zlatou knihu vystřihovánek a pouštím se rozšířit svůj vozový park o tenhle model tatrovky.

Obrázek

Podvozek jsem se rozhodl podlepit kartonem pro jeho zpevnění. I když to nejde na fotkách vidět, při lepení se mi nepatrně zkroutil. Snad to nebude mít na konečném modelu viditelně negativní dopad. Uvidí se ...

Obrázek Obrázek

Upraven název vlákna. moderátor Zrzek
yota78

Re: TATRA 815 VE / model abc / 1:32

Příspěvek od yota78 »

Pěknej kousek historie, tak ať se ti daří. Já jsem si po letech taky střihnul do papíru a vybral si zrovna tuhle Tatru, udržet geometrii byla celkem fuška, řekl bych, že pár dílú vystřihovánky se bez úprav neobejde, jinak sedět nebudou...
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: TATRA 815 VE / model abc / 1:32

Příspěvek od bedatruhlar »

Pokud tem rám máš do vrtule tak s tím koukej rychle něco dělat potom už to nesrovnáš.
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Re: Tatra 815 VE / R. Vyškovský, ZKV / 1:32

Příspěvek od Gut »

Hlásím po dvou letech a třech měsících, pokračování na této vystřihovánce. Kupodivu se žádná část za tu dobu nezatoulala. ;)

Obrázek
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Re: Tatra 815 VE / R. Vyškovský, ZKV / 1:32

Příspěvek od Gut »

U těchto starších modelů je prostor k seberealizaci a k troše úprav. Na kabině jsem dal před chladič záclonu, prořízl boční mřížky a na střechu příjde naskenovaná část abych tomu dodal efekt a nebyla to jen placka.

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Frankenstein78
Příspěvky: 41
Registrován: ned 20.4.2014 15:47
Bydliště: Číčov

Re: Tatra 815 VE / R. Vyškovský, ZKV / 1:32

Příspěvek od Frankenstein78 »

Tak na tohle se s chutí podívám. Já jsem si tuhle Tatru dal bez úprav jako čistostavbu pro radost a rád uvidím, co z toho pár doplňků udělá...
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Re: Tatra 815 VE / R. Vyškovský, ZKV / 1:32

Příspěvek od Gut »

Při pátečním večeru. Celkem vše sedí.
Obrázek
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Re: Tatra 815 VE / R. Vyškovský, ZKV / 1:32

Příspěvek od Gut »

Opět se po dlouhé době vracím k tomuto modelu. Snad už ho dokážu v letošním roce dolepit. Stavba započala 5.11.2012 :-)

Přerušení stavby zapříčinila nejsložitější část tohoto modelu a to stupačky s vnitřky předních blatníků o nichž se zmiňuje i sám autor v postupu.
Dodal jsem si odvahu a během tří dní, bylo hotovo :-) ( sice mě letos na dovolené v tatrách zasáhl blesk, ale rychlosti mi to moc nepřidalo ) :-)

Úplně to nesedělo, sem tam nějáká retuš a výsledek je uspokojivý.

ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“