IVECO "VINCENZO" 2022 / VIMOS / 1:32 - HOTOVO!

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Jo jo, parádička ...
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tohle mám nejraději. Když mám předlepeno pár věcí a pak je jen lepim na své místo. ;) První co jsem na rám přilepil byl airbox. Tady mi opět pomohla šablona 8-) viz foto...
Obrázek

Obrázek

A když už si říkam jak to pěkně jde tak přijde tohle...
Obrázek

Tenhle díl č. 254 má špatně nakreslené misto pro přilepení dílu 253. To má být na druhé straně kde je ta část dílu pro přilepení na dil 251. Řešení je odříznout tuto část (chlopeň chcet-li), přilepit ji na díl 251 a samotný díl 254 k dílu 251 přilepit natupo. Bohužel je to tak i u prvního Karla co jsem koukal. Tam je ale lepení dílu 251 ještě trochu jinak.

Další věc, která s tím souvisí je díl 253. Ten má špatně nakreslenou plochu pro přilepení k příčce 63. Místo pro přilepení k příčce by mělo být na protilehlé straně co se lepí onen zmiňovaný zadní díl 254.
Obrázek

Díky tomuto značení jsem myslel, že mám poslední příčku v rámu (díl 63) správně. NENÍ TOMU TAK!!! POZOR!!! Tuhle příčku mám špatně!!!
Obrázek

Místo pro přilepení dílů 253 má směřovat dozadu!!! Ne dolů jak to mám já. Už jsem v úvodním reportu k lepení rámu dal vsuvku. Kdyby náhodou chtěl podle mě stavět tak ať ho to upozorni včas ;)

Každopádně nic s čím by si zkušený modelář neporadil ;)

Jinak je to paráda jak to roste pod rukama. Model je fakt propracovaný a vypadá to zatím skvěle. A co je hlavní, že mě to baví :mrgreen:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Dobrý vědět . Poctivě sleduji .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zdravím. Vkladam další malou chybku na modelu. Berte to jen jako upozornění pro budoucí lepiče. Díl 275P má špatně označené místa pro přilepení dílů 276. Mají být na druhé straně viz foto. Řešení je jednoduché. Retuš ;)

Obrázek
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tak zase po nějaké době report od stolu. Vincenzo se dočkal všech nádrží. Přiznám se, tady jsem použil chlopně.
Obrázek

Dále přední deflektor před chladič a v pozadí (vpravo nahoře) jsou i ty malé světlomety zpátečky.
Obrázek

Celé poskládané to vypadá nějak takhle.
Obrázek

Opět je v akci můj vlastnoručně vyrobený stojánek. Šikovná pomůcka... musím se pochválit :lol: :lol:

Nyni je podvozek komplet a konečně přijdou na řadu modré díly. Bude to veselejší. Začnu nástavbou a během podlepování budu zároveň dělat na kolech. Tak držte palce bando ;)

Víc fotek je... však víte ;)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

První fotky s modrými díly jsou tady. Začínají práce na nástavbě. Tady není co popisovat, pač by to bylo zbytečné. Držím se postupu, který tu prezentoval Yvan u prvního Karla. Funguje to a tak není důvod vymýšlet něco nového. Díky Yvane!

Zpátky na stůl v obrazech. Hlavní díl je ve stádiu podlepení vnitřními díly.
Obrázek

Obrázek

Stejně tak je na tom zadní stěna. Na hlavní vnější díl jsem nalepil krajní vnitřní díly a hlavní díl zadní stěny jsem podlepil kartónem z comfort packu. :!: TADY POZOR :!: DÍL Z CP JE SHODNÝ S DÍLEM Z PRVNÍHO KARLA. TUDÍŽ JE TROCHU JINAK TVAROVANÝ NEŽ BY MĚL BÝT PRO TENTO MODEL! viz šipky na 1.foto. Nemusíte mít však strach. Na funkci to nemá vliv a dá se s tím v pohodě dál stavět aniž by jste model nedokončili :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

No a v mezičase se také pracuje na kolech...
Obrázek

Obrázek

Pro dnešek je to vše. Ať se vám daří...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

MatesHK píše: Na funkci to nemá vliv a dá se s tím v pohodě dál stavět aniž by jste model nedokončili :D
Něco mě říká že tato věta je jako stvořená pro mě :D :D
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Kaktusak: Zbyňku to není osobní :lol: :lol: :lol:

Na modelu se pořád něco děje. Poslední dva dny jsem nad tím strávil pár hodin. Tak to sem dám ať nestojí řeč ;)

V úterý to bylo víceméně o matičkách...
Obrázek

A včera zase bočnice.
Obrázek

Obrázek

Posun to zase tak velký není pač tyhle práce zaberou dost času. Ale udělat se to musí :mrgreen:

Tak zase příště...
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Dnešek opět kola.
Obrázek

Obrázek

Ještě jsem stačil nařezat dezény. Kompletace ale až příště.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zdar bando, kola jsou komplet a tak je čas na slíbený report. Hotová kola vypadají překvapivě takto...
Obrázek

A aby toho nebylo málo a jen o kolech, přidám ještě zadní stěnu připravenou na kompletaci s hlavním dílem nástavby.
Obrázek

Obrázek

Zadní stěna podlepená, a osázena světly a SPZ. Začíná barevná fáze stavby 8-)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Včera se práce přesunula definitivně na zadní nástavbu. Ořezal jsem hlavní díl a něco málo na něj nalepil.
Obrázek

Mezi tím jsem zkompletoval blatníky...
Obrázek

A taky horní oblouk, který je nad ochranným rámem nástavby. Na fotce ještě bez retuše.
Obrázek

Hlavní díl ještě není zcela kompletní, tudíž plán je jasný. Tak zatím bando.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Práce na nástavbě pokračuje její kompletací. na hlavní díl jsem dolepil obrysovky a ty tenké boční díly. Příprava vypadá nějak takto...
Obrázek

Samotná kompletace probíhala bez jakýkoliv problémů a lepení natupo je zde daleko lehčí a méně komplikovanější než to celé lepit s chlopněmi. Navíc si myslím, že by to s chlopněmi mohlo dělat neplechu u lepení vnitřních dílů. Tady mám jen jednu fotku.
Obrázek

Celek se zadní stěnou, hlavním dílem a obloukem vypadá po slepení takhle...
Obrázek

Obrázek

Pak nastal čas na zkušební osazení na povozek. Nešlo jen o zkoušku, ale také o moji zvědavost, jak to bude asi vypadat. A tady to přišlo. Chyba, která se na mě vyloupla, byla způsobena nečtením návodu a mého slepého následování Yvanova návodu... přesněji jeho fotkami. Už je mi jasné, proč na pár fotkách má na ochranném rámu nástavby obě ty malá očka a následně na některých dalších fotkách už mu jedno očko chybí!!! Yvan přesně ví, o čem je tady řeč. Zkrátka, nebuď líný Martine a čti návod! Vyplatí se to!

Mluvím tady o tom oblouku, který jak sám autor v návodu doporučuje, lepte až po nasazení nástavby na podvozek!!! Přes ty malá očka takto slepený komplet prostě nasadit nejde! To mi můžete věřit. Jedno foto jako důkaz...
Obrázek

Moje řešení dopadlo takto.
Obrázek

Na straně, kde není výfuk, jsem oblouk odřízl od hlavního dílu. Pak už to s malým úsilím jde napasovat na své místo.
Obrázek

Obrázek

Po zkoušce se dál pracuje na dokončení celé nástavby tak, aby byla připravena na kompletaci celého modelu. To znamená: přilepit blatníky, zadní vzpěry, hasičáky atd.
Obrázek

Obrázek

Přiznám se, že nejsem zrovna fanda téhle modré varianty Karla. Sám pro sebe bych ho určitě nelepil. Ale teď, když přede mnou Vincenzo stojí a prohlížím si ho, tak se ve mě určité sympatie probouzí. Ta modrá s oranžovou a bílou tomu sedí. A co teprve až bude kabina s kapotou... Tohle bude hodně koukatelný model. Těším se až bude hotov a věřím, že si najde své zájemce.

Tak zatím a zase příště 8-)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zdravím všechny. Po pár dnech pauzy se vracím zpět ke stolu. Práce se přesunula na kabinu. Iveco (teda kabinu) už mám jedno za sebou a tak se budu spoléhat na svoje vlastní zkušenosti a vlastní report ;) Pravda je, že vycházím z Yvanova postupu, který se liší jen v detailech. Zpátky na stůl.
Obrázek

Začínám podlahou. Tady ještě chybějí obě přední stěny, které čekají pod zátěží až zaschnou. Jsou podlepeny kartónem o síle 1mm.
Obrázek

Obrázek

Také jsem si přilepil čelní sklo k bočním dílům za pomoci tenkých proužků papírů. Důležité je nanést lepidlo také na hrany spojů sklo - boční díl. Takto připravený celek nechám dobře proschnout. Tohle je skvělí nápad. Vypadá to složitě, ale pracuje se s tím překvapivě dobře.
Obrázek

Za včerejšek je to vše. Pokračování příště.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

MatesHK píše:
Přiznám se, že nejsem zrovna fanda téhle modré varianty Karla.

Nevím proč , ale byl jsem přesvědčený , že právě ty za touto modrou variantou stojíš . Jestli jsme se o ní někde bavili, už nevím . No spletl jsem se . Mě se naopak tato modrá líbí mnohem víc než žlutá a určitě si ji pořídím .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj lidi, rád bych psal víc, ale není čas na nějaké rozepisování. Když je čas tak radši lepím. Tak tedy k věci a tentokrát stručně. Mám zaskleno...
Obrázek

Základ pro kabinu je taky hotový...
Obrázek

Nějaké fotky z lepení jsou v galerii, co samozřejmě mým fallowerům neuniklo ;)

Teď vytvářím vnitřní ochranný rám...
Obrázek

I z plastových profilů to jde ;) Na fotce chybí ještě přední zaoblená vzpěra. Tu dodělám až rám trochu víc proschne. Fotky z jeho tvorby jsou v galerii.

Pro dnešek vše a já se tomu jdu zase věnovat ať se někam pohneme.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“