Diskuse věnovaná laserům

jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od jiri.k »

Spíš ze zvědavosti, než že bych se chystal to nějak prakticky využít, by mne zajímalo, zda je možné při vyřezávání laserem nastavit vložený papír tak, aby se daly přesně vyříznout i barevně vytištěné díly ? (nebo nastavit laser nějak podle vytištěných řídících bodů). Asi ne, co ?
No někde na minulým foru byla zmínka o řezačce papíru, ale podle mě to byl jen takovej výkřik do tmy. Vypadalo to jako tiskárna, ale museli se do něho dávat nějaký speciální dvouvrstvý papíry.
Knox

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Knox »

No TEO, vzhledem k tomu, že 1. duben je jediný den, kdy já si naopak z nikoho nestřílím a nechám to na ostaních, tak za to co jsi se nám tu snažil provést (mimochodem se ti to povedlo) ti s klidným svědomím můžu říct, že odveta z mé strany bude sladká :twisted:
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od jezdec »

Musím napsat, že jsem byl pěkně napálen a vystrašen. V důsledku paniky jsem poslal objednávku na kila dezénů. Naštěstí jsem byl uveden na správnou cestu samotným Zdeňkem.
Moc povedený apríl :-)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Aki »

a kdypak se dostane na nás, domečkáře, no? :) nějaká sada křížků a korouhviček pro Hejlovánky a Bartošovánky by fáááákt bodla :) to jsou samý gumy a gumy a gumy, ale křížky aby člověk strouhal furt ručně :)
Uživatelský avatar
rebel8
Příspěvky: 159
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od rebel8 »

Aki, stačí se juknout do doupěte tajného agenta:
http://www.vltava2000.cz/paper_model/de ... mentID=373" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vltava2000.cz/paper_model/de ... mentID=375" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Aki »

ajta krajta, jak je to tam dlouho? o tom jsem vůbec nevěděl, jak je to vůbec možný? :)
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Melchior »

Je to tam chvíly, aj na Aukru už to běží
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Aki »

to jsem si zase naběhnul... si říkám paráda, objednám pár laserovánek, křížky se šiknou vždycky a je to za babku... a hele, ještě nemám doma tohle a tohle a tohle taky ne... a skoro 15 stováků je v kýblu... já se na to vyprdnu :D
Big Pig
Příspěvky: 19
Registrován: ned 8.4.2012 11:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Big Pig »

Melchior píše:Je to tam chvíly, aj na Aukru už to běží
Chvíli?

2006-03-05 / 649 - Kromě minule zmíněných doplňků pro modely staveb vyřezávaných laserem jsou k dispozici i další kousky. Například kříže (které jsou však nabízeny již od roku 2005)...

2006-02-28 / 648 - na akci v Brně představeny nové papírové doplňky pro papírové modely vyráběné vypálením laserem

2006-02-20 / 645 - pár nových doplňků pro papírové modely...
( http://papermodel.cz/papermodel/Noviny/ ... _01_03.htm )

2005-03-24 - Firma MiGas dokončila vývojové zkoušky využitelnosti technologie zpracování papíru laserovým paprskem...
( http://papermodel.cz/papermodel/Noviny/ ... _01_03.htm )

To jen tak pro připomenutí, kdo s tím přišel a kdo tu naši papíráckou modelařinu taky kousek posunul...
Protože i tady se člověk musí pochválit sám. :-)

Takže opravdu jen chvíli... :-)

Na druhou stranu uznávám, že nabídka nebyla kontinuální. Situace se však, zdá se, zlepšuje a tedy si mohu dovolit přislíbit všem, že se pokusím o stálé rozšiřování nabídky laserem řezaných doplňků.
A pro úplnost: nehodlám konkurovat svému konkurentovi, takže dezény po mně nechtějte.
(Na SZ nereaguji.)
Big Pig
Příspěvky: 19
Registrován: ned 8.4.2012 11:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Big Pig »

...vyřezávání laserem... výkřik do tmy...

Je trochu rozdíl mezi výkřikem do tmy a výkřikem techniky...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Aki »

tak křížky dorazily... nevypadaj vůbec špatně, některý určitě použiju, ale úplně to pravý ořechový to není... sice je supr, že jsou pálený z barevný fólie, takže odpadá nutnost barvení, ale trochu mě zarazila tloušťka (nebo spíš tenkost) křížků, která je jako u cca 80g papíru. materiál je určitě pevnější, než obyč papír, takže se nějakýho trhání nebojím, ale přece jen by ty křížky až tak placatý bejt nemusely. při zesílení fólie (asi by případně nevadil ani silnější papír nebo dýha s nutností přebarvení) by navíc mohly bejt i ramena křížků ještě trochu užší...
pokud to tu bude číst jejich autor, nechť to bere spíš jako připomínku k vylepšení, nikoliv hanění jeho práce...
taky si myslím, že by bylo fajn nakreslit a pálit křížky přímo na míru k nějakým kostelům (třeba pro 10 kousků najednou od pánů Hejla nebo Bartoše) a tyto zpracovat trochu podrobnějc podle skutečnosti. dle mýho názoru je v sadě pár křížu celkem zbytečných, myslím hlavně ty úplně obyčejný, jejichž vyříznutí skalpelem z papíru a následný přetření zabere průměrnýmu modeláři cca 5 minut.
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Niraj »

Teo,
chtěl bych se zeptat, když je vyhlášena sběrka laserových doplňků, zda se týká pouze dezénů, které tu máš prezentované, nebo jsou i jiné doplňky - ne dezény. Abys rozumněl, v jedné diskuzi jsi se zmínil, že jsi dělal zábradlí k Rotundě od O.Hejla. Tak jen jestli nemáš i další jiné doplňky než jen dezény.
Díky za info.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

No...jak se to veme? Mám v PC nějaké ty zábradlí, nebo křížky ke kostelům a různým modelům architektury. Jenže v tomto množství doplňků bych už asi potřeboval i nějakého pomocníka.
kpt.Budha
Příspěvky: 72
Registrován: sob 21.1.2012 7:57

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od kpt.Budha »

Je-li to nabídka pracovního místa... :-)
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Tomas »

Je někde (zde na foru či jinde) návod jak pracovat s laserovými dezény, ideálně "pro začátečníky"?

Děkuji za nasměrování.
Odpovědět

Zpět na „Laserové doplňky k modelům“