Diskuse věnovaná laserům

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Pro hojné prosby po seznamech laserových doplňků jsem založil uvedené seznamy k daným kategoriím. Vše dozná určité změny, ale potřebuji na to povícero času, dát to vše do kupy i s tím co mám v PC nového.
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od V.E.N.A. »

PERFEKTNÍ TEO! PERFEKTNÍ PRÁCE :!: :shock:
Tahle sem si to představoval 8-)

Ale teď k dotazu: jsi schopen utvořit i kostru menší lodě? Ponorky? :idea:
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Hmmmmm lodičky, tanky a k nim řezané kostry nechávám raději Polákům. Párkrát jsem zjistil, že jejich výroby vyjde kolikrát dráž, než si to pořídite od Poláků.

Zvládnout by se to asi nejspíš dalo....ale je k tomu potřeba dost elánu a přehršel času, tímto ale moc nedisponuji.
mkzvk
Příspěvky: 42
Registrován: pát 20.1.2012 22:35

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od mkzvk »

Ahoj, z článků na fóru je zřejmé, že jsi schopen vyrobit i lasery například k tankům (kola, články pásů. Myslím, že to je taky zajímavý artikl. Nechceš prezentovat i tyhle " zakázkové" produkty ? Jinak ve VDT jsem neviděl dezény na Liebherra od Moryho. Ty jsou taky zajímavé a ušetří spoustu čepelí do sklapelu :)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Toho času, abych obsáhl celou škálu modelů tady na foru, není. Vynaložený čas na tvorbu pásů není nějak extra rentabilní, když ve výsledku pak oznámím modeláři že celá sada je třeba o 2 - 3 stovky vyšší, než kdyby si to pořídil u Poláků. Hmmm a co potom, když nad tím strávím třeba celou sobotu, kterou jsem mohl věnovat jiným aktivitám? Klidně to může zkusit někdo, kdo má ve svém bydlišti reklamní agenturu, která disponuje laserovým plotrem na výrobu razítek, a věnuje se modelům v pásovce. Bude moci vše za pochodu doladit přesně na určitý model. Já pásovce moc nehovím, modely nevlastním a tak nemám kde to odzkoušet. Finance na to, abych měl doma velikou skladovou zásobu materiálu na výrobu, také nemám. A kolikrát jsem z laserovánek tak unavený, že mám sto chutí zde napsat, že s tím končím.

A propó....Dumper VOLVO.....není to náhodou model od Moriho? Jestli ano, tak ten v nabídce dezénů VDT je.
mkzvk
Příspěvky: 42
Registrován: pát 20.1.2012 22:35

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od mkzvk »

Ahoj, samozřejmě chápu že náročnost přípravy podkladů pro pálení na laseru je vysoká. Spíš mi šlo o věci, které už nakreslené jsou. Tuším pásy na panthera (nebo tigera), nějaké ty kolečka.
Dumper Volvo jsem v seznamu zaregistroval, ale figury dezénu tomu liebherru neodpovídaji, u Volva je středová figura dělená na 2 díly.. Liebherr ji má vcelku. Tuším ale, že Mory dělá i na tom dumpeu od Volva.
Každopádně díky za Tvé dezény, sám je používám a jsou perfektní.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

No je to všechno o tom...zaktualizovat seznamy podle toho co již v PC mám. Přiznám se, že raději sedím u lepidla a papíru, než u monitoru a klávesnice....i když oba stoly mám vedle sebe a stačí se mi na židličce otočit o 90 stupňů. Papír a lepidlo na celé čáře vyhrává.
mkzvk
Příspěvky: 42
Registrován: pát 20.1.2012 22:35

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od mkzvk »

Tak to chápu :):)
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od V.E.N.A. »

Ještě otázka, čím by se dalo ti ušetřit práci? Jako že bych ti to poslal v tomhle souboru a ty bys to jen přenes na vypálení?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Třeba .... mašinka pracuje s vectory a vyplněnými plochami vytvořených v corelu.
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od V.E.N.A. »

Takže když budu chtít něco vyleserova tak stačí aby to co chci skrz bylo černě?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Když cheš něco vyřezat, tak to musí být křivka vlasového typu. A pokud cheš aby Ti to nevypadlo z papíru ven, tak je doré tam udělat konstrukční můstky.

Když chceš něco vygravírovat do hloubky, tak je dobré aby byla plocha ohraničena obrysem, ale bez vlasového typu křivky / v natavení žádná) a plocha vyplněna třeba černou 100%.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Hledal jsem formu jak zjednodušit a udělat přehlednější seznam dezénků pro modely. Vrhl jsem se na modely od RipperWorks. Celý seznam jsem udělal podle katalogových čísel modelů RW. Takže co model to k němu přiřazený dezén. Jak to na Vás působí má široká modelářská veřejnosti?
czlucas
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17.2.2012 8:04

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od czlucas »

Dobra prace,kvituji s povdekem i cisla kolik kusu dezenu je na stavebnici potreba
jeste rovnou k tomu ceny pridat za kus a je to idealni
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Diskuse věnovaná laserům

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tak ceny k tomu dám taky dohromady. Nebude to hned, u některých si nejsem jist kolik to vlastně je. Převážná část dezénů na auta je stejná a to 15,-Kč za ks. U přívěsů a podvalníků to je jiné, tam to musím ještě pozjišťovat další výrobou.
Odpovědět

Zpět na „Laserové doplňky k modelům“