Kostol sv. Jána Krstitela - Sedmerovec / Tomáš Hrebík/ 1:120

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Kostol sv. Jána Krstitela - Sedmerovec / Tomáš Hrebík/ 1:120

Příspěvek od sepecat »

Přiznám se bez mučení, že modely vTOM jsem si založil na svoji hromadu archivního papíru úplně nahoru, čímž se mi dost zrychlil výběr další stavby. :)
Kostelík v Sedmerovci vyšel pod pořadovým číslem 20 a na dvou A5 je rozložen do 48 dílků. Vzhledově standard vTOM = moc pěkný. :)
Obrázek Obrázek

Hnedle na začátku se staví nejtěžší část celého kostelíka - okna se sdruženými okny a sloupky. Sloupky jsou tak titěrné, že po stočení se jejich vnitřní průměr nechá úplně přesně navléknout na špendlík. A jedno pidiokýnko uprostřed stěny je taky parádní. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Další prací jsou stěny a apsida.
Obrázek

Potom střechy. Na návodné kresbě jsou dvakrát díly 23a a 23b, ačkoliv na přední straně mají být díly 22a a 22b. To spíš jenom pro informaci, protože tyhle díly snad ani nejde zaměnit. :)
Obrázek

Dál se lepí mírně zvlněný terén s podstavcem. Tady vyzdvihnu konstrukci podstavce. Není třeba ho lepit na žádný karton/podložku, a tím pádem ani vůbec nevzniknou takové ty ošklivé spoje (viz třeba můj předchozí kostelík z Baďani).
Obrázek

Všechno sedělo úplně parádně, tak nakonec křížky a jde se fotit :
Obrázek Obrázek

Až po nafocení jsem si všiml, že vlevo na střeše věžičky mám propadlou stříšku. Povedlo se mi ji jakž takž narovnat, ale znovu už to fotit nebudu. :)
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Kostol sv. Jána Krstitela - Sedmerovec / Tomáš Hrebík/ 1

Příspěvek od JanO »

Pěkně jedeš, mám aspoň inspiraci :) .
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“