Zvonice - Kosmonosy / Ondřej Hejl / 1:150

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Zvonice - Kosmonosy / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od sepecat »

Předlohou je volně stojící raně barokní zvonice Lorety v Kosmonosech, která je nejstarší budovou celého areálu.
Vystřihovánka od Ondřeje Hejla je asi 4 roky stará. Na jednom a kousku listu C4 jsem napočítal 73 jednotlivých dílků. Papír mi přijde o vlásek silnější než třeba u letošní kaple v Telči.
Obrázek Obrázek

Opět se budu snažit dodržet návod. Hned u dílu 2, což je náznak svahu, jsem narazil na první a jedinou chybu. Při tisku jim došla barva. :D
Oprava byla snadná, přelepil jsem to celé černým papírem. Není to stopro, ale furt lepší než bílá plocha.
Obrázek

Pokračuju prvním patrem. Většinu plastických dílů navíc podlepuju, abych zvýraznil jejich hloubku. U dvou nároží mi ve dvou místech trošinku leze bílá plocha základního dílu; míň jsem je zatlačil do rohu. :)
Obrázek

Následuje 2. a 3. patro. Tady jsem udělal větší chybu. U jedné z podlah jsem špatně spojil propichy, protože všechny ohyby rýhuju z rubu, a vzal jsem to úhlopříčně místo po linii.
Obrázek Obrázek

Zbývá střecha. Většinu chlopní jsem nahradil podchlopněmi. Špice je z korálku na kousku párátka a sluníčka z vystřihovánky. Celé je to přetřené lakem na nehty.
A tím je 21 cm vysoký "indiánek" na světě.

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) sepecat dne úte 22.12.2020 7:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvonice - Kosmonosy / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

Paráda :)
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“