Kaple sv. Karla Boromejského - Telč / Ondřej Hejl / 1:150

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Kaple sv. Karla Boromejského - Telč / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od sepecat »

Sáhnul jsem do hromady s modely OH a vytáhnul první letošní novinku - kapli sv. Karla Boromejského nedaleko Telče.
Jsou toho dvě C5 s 59 jednotlivými dílky.
Obrázek Obrázek

Jsem zhruba v půlce. Podle návodu jsem už měl mít přilepené okenice, ale ty jsem si chtěl nechat až na konec.
Obrázek

Původně jsem si myslel, že sem dám až finální výtvor, protože to pasuje dobře, ale... Ale koukal jsem na netu, co to vlastně stavím za kapli, a prakticky na první pohled jsem si všiml poměrně solidních chyb a disproporcí modelu vůči předloze. Víc asi řekne porovnávací fotka (foto předlohy je z webu farnosti v Telči).
Obrázek

Další renonc je pak ještě na lucerně, když se na modelu pravidelně střídá bednění s plnou stěnou, ale ve skutečnosti je tam to bednění jenom 2x, a to ze vstupní strany. Viz foto zadní části na mapy.cz.

Docela mě to zklamalo, takže ještě uvidím, jestli na to šlápnu, anebo najdu morál to dotáhnout. Bohužel.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Kaple sv. Karla Boromejského - Telč / Ondřej Hejl / 1:15

Příspěvek od rybak »

Bylo by škoda to rozšlápnout. Už jsi toho slepil dost. A moc pěkně.
Ty nesrovnalosti zamrzí, ale na druhou stranu, ty jsi taky nevyřezal ty mřížové branky :lol:
Těším se na finále.
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Kaple sv. Karla Boromejského - Telč / Ondřej Hejl / 1:15

Příspěvek od sepecat »

No, nevyřezal, no. :D
Ani jsem nad tím neuvažoval. To už by bylo nad moje možnosti. Navíc ty boční mříže jsou jenom namalované. :)
Řekněme, že to je v rámci nějakého zjednodušení, což je trochu jiné téma. :D
Zatím teda bez dalšího postupu, ale stále na stole.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaple sv. Karla Boromejského - Telč / Ondřej Hejl / 1:15

Příspěvek od Aki »

S touhle kapličkou jsem si chtěl hodně pohrát - leptaný mříže, interiér... Ale koukám, že si budu muset pohrát ještě víc, než jsem čekal. :)
Teď podobně brblám u kostelu v Kočí, kterej má špičku věže úplně mimo mísu, takže jsem si, jakožto místní, musel udělat novou, páč bych na to nemoh koukat. :)
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Kaple sv. Karla Boromejského - Telč / Ondřej Hejl / 1:15

Příspěvek od sepecat »

Včera večer jsem k tomu sednul a dotáhnul to.
Chtěl jsem alespoň na lucerně vytvořit dvě nové žluté stěny místo okenic, které tam nemají být, ale nakonec jsem za ně ještě byl rád. Obě stěny jsem zvojtil tak, že se na ně nedalo dívat, takže jsem je pak těmi okenicemi překryl, a je to v pohodě. :D :D

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“