Anglické katedrály

Odpovědět
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Anglické katedrály

Příspěvek od Konopka »

Vážení modeláři,
v letošním roce vydal anglický malíř a autor papírových modelů Rupert Cordeux nový katalog, ve kterém kromě nových cen představil také čtyři nové modely anglických katedrál. Katalog je zde:
https://rupertcordeux.wixsite.com/model ... ls/gallery" onclick="window.open(this.href);return false;.
Já bych chtěl na tomto místě zjistit, zda-li by mezi vámi byli případní zájemci, kteří by se připojili do hromadné objednávky. Nechci hned vyhlašovat sběrku, protože si uvědomuji, že v této době asi mnozí potenciální zájemci musí řešit důležitější věci, než si objednávat model za tisíc korun. Nicméně Rupertova tvorba je již u nás známá a své příznivce v Česku zcela určitě má. Mezi jeho novinkami jsou takové stavby jako katedrály v Ely, Lincolnu, Wellsu (v tomto případě se jedná o nové přepracované vydání) a Exeteru. Pokud by byl zájem, udělal bych začátkem listopadu oficiální sběrku a vše by směřovalo k tomu, abyste modely měli do vánoc. Je mi jasné, že u mnohých počáteční zájem opadne poté, co zjistí, kolik jednotlivé modely stojí. Při hromadné objednávce se ale dá alespoň trochu ušetřit na poštovném. Pokud by to dopadlo jako při mé minulé objednávce u Ruperta před čtyřmi roky, tak by úspora na poštovném byla asi kolem dvou stovek.
Prosím tedy o vaše reakce, jestli by se někdo z vás do hromadné objednávky připojil. Zdůrazňuji, že toto není oficiální sběrka! Je to zatím jen průzkum trhu!
Děkuji za vaše písemné příspěvky, o kterém prosím nejpozději do neděle 1.11.
Všechny papírové modeláře zdraví
Mirek Konopka
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od Niraj »

Zní to hezky. Mě by zajímalo, jestli má někdo s těmito modely zkušenosti, jaká je cca výsledná velikost postaveného modelu a z kolika dílů se zhruba model skládá (sto, stovky, tisíc, -e)?
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od bigpetr »

Velikost je 1:240. Modely nejsou extra složité, většina oken a ozdobných prvků fasády jsou jen natištěny.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

No něco mě v katalogu i zaujalo......Možná bych se i objednávky účastnil.....
hank
Příspěvky: 265
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od hank »

Jinak jsou to pěkně macaté kusy nábytku. :mrgreen: Např. ta katedrála v Lincolnu má půdorys 69x48 cm a vysoká je 34 cm.
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od Konopka »

K dotazu ohledně modelů mohu sdělit následující: modely jsou v měřítku 1:240 na formátu A3, tedy 42x30 cm na papíru, který bych přirovnal k naší čtvrtce. Papír je hladký. Základní architektonické prvky jako opěrný systém, jsou detailně zpracovány, avšak povrchová úprava fasád již členěna moc není. Plastické jsou hlavní portály západního průčelí, ale okna již ne. Přesto modely jsou na pohled velmi přitažlivé, neboť vše je kresleno ručně - autor je malíř a tak např. kružboví gotických oken je opravdu nádherné. Každý model má kreslený návod, který je velmi dobře srozumitelný. Např. minster v Yorku má popis v 16 krocích a tento model je celkem na 20 listech. Jak už tady bylo zmíněno, modely nejsou určeny jako suvenýr na noční stolek, neboť jejich průměrná velikost se pohybuje nad 50x50 cm, přičemž jedna strana je vždy ještě větší. Zmíněný York má např. rozměry 75x57 cm, Canterbury 76x44 cm. Počet dílů podle velikosti předlohy bude někde v rozmezí 200-500 ks.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od Aki »

Kousky jsou to zajímavý, ceny už poněkud méně :) Napadlo mě, jestli to autor neprodává i velkoobchodně, že bych to vzal na eshop, třeba bychom se dostali s cenou o chlup níž...
mirec116
Příspěvky: 539
Registrován: úte 8.9.2015 12:48

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od mirec116 »

Fakticky jedinou novinkou v tomto roku je Lincoln Cathedral, ostatné sa dali kúpiť už na jeseň minulého roka (vtedy som si tento celkom luxusne drahý komplet zohnal ja). Modely majú nádhernú ručnú kresbu, ale na môj vkus sú zbytočne veľké. Preto ich plánujem robiť v rozumnejšej a jednotnej mierke 1:400, zatiaľ som postavil najmenší model kolekcie - Romsey Abbey.


Obrázek Obrázek
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od Niraj »

Já bych ten Romsey Abbey případně bral, právě z důvodu menší velikosti oproti ostatním.
Případně taky ještě zmenším.

@mirec116: prosím tě, jaké jsou rozměry hotového modelu Romsey Abbey?
mirec116
Příspěvky: 539
Registrován: úte 8.9.2015 12:48

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od mirec116 »

Rozmery zmenšeného Romsey Abbey v mierke 1:400 sú 20,5 x 10,5 cm, stavbu som prezentoval aj na tomto fóre tu: viewtopic.php?f=50&t=7847" onclick="window.open(this.href);return false;
liborh
Příspěvky: 12
Registrován: pát 18.5.2012 10:38

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od liborh »

Já bych se k objednávce připojil. Modely jsou i v nabídce polského gpm.pl (dělá tam sběrky numi). Tam jsou ale ceny v přepočtu na Kč ještě vyšší než u samotného Ruperta.
KamilD
Příspěvky: 1
Registrován: pon 2.11.2020 10:52

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od KamilD »

Jsem tu dnes na fóru poprvé, takže vás všechny zdravím. Po desetiletích jsem se trochu vrátil k modelaření. Před 35-ti lety jsem měl dokonce slepený model Pražského hradu. Ale ten nějakým stěhování vzal za své.
Chtěl bych se připojit k nákupu nějaké anglické katedrály. Do jakého termínu je potřeba se rozhodnout.
Jsem velmi zvědav na kvalitu a provedení. Na vánoce mi dcera z Francie slíbila nějakou katedrálu od L'Instant Durable, tak to budo moct porovnat.
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od Konopka »

Jak jsem celkem očekával, zájem o modely anglických katedrál není takový, aby se vyplatilo vyhlašovat nějakou kolektivní objednávku a oddalovat tak objednání modelů a protože můj kolega, který zajišťuje finální vyřizování, již chce mít pohromadě celkový počet objednávaných kusů, tak ukončuji debatu na toto téma. Pokud si někdo přečte mou úvodní zprávu po dnešním dni, tj. 3.11.2020, tak již prosím nemusí reagovat že by měl o něco zájem.
Přeji všem, ať jste pozitivně naladěni a negativně testováni.
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od Niraj »

poslal jsem SZ
liborh
Příspěvky: 12
Registrován: pát 18.5.2012 10:38

Re: Anglické katedrály

Příspěvek od liborh »

Též poslána SZ
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“