Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / O. Hejl / 1:150 / HOTOVO

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

Chemoprén jsem začal používat první asi já :) Teda určitě ne úplně první, ale vyzkoušel jsem ho poté, co mě totálně zradila oboustranka. Pak jsem ho tady začal doporučovat ostatním a někomu to i vyhovuje.
Lepím buď z ofsetu, nebo inkoustovýho tisku, takže problém s odpadáváním barvy jsem nikdy řešit nemusel.
Uživatelský avatar
PeGo
Příspěvky: 143
Registrován: pát 20.1.2012 22:25

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od PeGo »

Tak s tým chemoprénom beriem späť ;) . Je s ním fakt super robota ďakujeme ti. Ja som prešiel asi všetkými spôsobmi podlepovania, ale tento je fakt najlepší.
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 35
Registrován: pon 17.2.2020 10:49
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Dominik »

Ahoj, přidávám další foto. Nějak jsem zapomněl na návod, tak jsem si stavbu trochu zkomplikoval.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zkusil jsem ten Chemoprén a je to super. Pracuje se s ním oproti očekávání dobře. Potom, co jsem si přečetl vaše zkušenosti s oboustrankou zůstávám u Chemoprénu.

Tu lavici a ambon jsem vyřezával obyčejným skalpelem a na kuchyňském prkénku, protože jsem ještě neměl podložku. Tu už mám a chci se zeptat, zda by malé a titěrné kulaté, nebo zaoblené dílky nebylo lepší vyřezávat pomocí tohoto:
http://betexa.cz/precizni-otocny-nuz-360%C2%B0-p-90709" onclick="window.open(this.href);return false;
Máte s těmito skalpely zkušenosti?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

Já používám tenhle a jsem s ním maximálně spokojenej: https://www.peckamodel.cz/nuz-maly-k1-1ks" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 35
Registrován: pon 17.2.2020 10:49
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Dominik »

Aha. A je ten otočný nůž použitelný?
Chci se pustit do Poutního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Hrabyni http://betexa.cz/poutni-kostel-nanebevz ... ne-p-90288" onclick="window.open(this.href);return false; a tam jsou pod střechou takové krásné bílé obloučky a na ty mě napadlo zkusit ten otočný skalpel.
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Marson »

Já bych z toho otočného nože měl strach, přece jenom je tam kloub a tím i určitá nejistota při vedení nože. Ale neměl jsem tu možnost mít ho v ruce, takže jenom můj pocit.
Na drobné nebo zatočené tvary bych šel cestou vypichování klasickým skalpelem.
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 35
Registrován: pon 17.2.2020 10:49
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Dominik »

A nezůstanou tam po tom vypichování viditelné stopy? Nebo se to pak nějak vyhladí?
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Marson »

Když se to dělá opatrně a precizně po malých kouscích, tak tam stopy nezůstanou. Na zkoušku bych doporučil třeba test na kopii nebo něčem, kde to nebude vadit. :-)
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 35
Registrován: pon 17.2.2020 10:49
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Dominik »

Takže se to odvíjí od šikovnosti :-) To mám co trénovat. No až se pustím do tohoto http://betexa.cz/precizni-otocny-nuz-360%C2%B0-p-90709" onclick="window.open(this.href);return false;, třeba se to povede a dám sem nějaké foto.
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 35
Registrován: pon 17.2.2020 10:49
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Dominik »

:-) do tohoto http://betexa.cz/poutni-kostel-nanebevz ... ne-p-90288" onclick="window.open(this.href);return false;
do nože se asi nepustím ...
Geralt
Příspěvky: 15
Registrován: pát 3.1.2020 12:16

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Geralt »

Ahoj všem,
jsem na to podobně jako Dominik. Chtěl bych se zeptat na dvě věci.
Ten chemoprén je super, ale jak ho nanášíte? Je to patlačka. Koupil jsem si malou tubu a rostírám to špejlí. Stejně se to táhne jak sýr.
A druhá věc se týká podlepování. Ze začátku jsem nepodlepoval, ale pak podle vašich rad jsem to zkusil. Výsledek je o poznání lepší. Jakým materiálem podlepujete? A jak malé díli podlepujete? Mě se dobře pracuje s fotokartonem 300g není to málo?

Díky Standa
Schimanski
Příspěvky: 16
Registrován: stř 9.5.2018 14:25

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Schimanski »

Ohledně toho chemoprenu, zkus použít Chemopren transparent. Je čirý a rozhodně se netáhne jak sýr. Já s klasickým chemoprenem taky zápasil a nebavilo mě to.
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 35
Registrován: pon 17.2.2020 10:49
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Dominik »

No já ten Chemoprén nanáším taky špejlí, ale zatím jsem podlepoval jen malé díly. Je pravda, že to jako sýr, ale není to tak hrozný. Transparentní Chemoprén jsem nezkoušel.
U větších mě napadlo použít nějakou špachtličku, nebo dřívko od nanuku.
Tento kostelík je malý a dal jsem na dobré rady a díly podlepoval i třeba 4x5 cm. Podlepuju kartonem, kterým je o něco silnější než čtvrtka. (sebral jsem ho v práci z palet, byl tam jako proklad mezi zbožím a vyhazuje se to, tak mám téměř neomezený zdroj :-) )
Na velké díly jsem si koupil lepenku od 0,5 mm do 1,5 mm.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

Já podlepuju většinou kartonem 1mm, lepidlo roztírám "špachtličkou" z odřezků kartonu. Je třeba to rozetřít dost rychle, aby se to nezačlo tahat. A taky si pokaždý beru novou špachtličku, jak už je jednou od lepidla, tahá ho potom daleko víc.
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 35
Registrován: pon 17.2.2020 10:49
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dřevěný Kostel Božího Těla, Guty / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Dominik »

Já to špatně napsal. 0,5 mm karton jsem si koupil, protože v jedné z vystřihovánek od vTOM je podle návodu potřeba na podlepení. Jedná se ale o malé dílky jako schůdky apod. A na ty velké mám koupeno 1 a 1,5 mm.
Špachlička z kartonu je dobrý nápad :-)
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“