Bývalý kostel sv. Jana Evangelisty Švihov / J. Bednář /1:160

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Bývalý kostel sv. Jana Evangelisty Švihov / J. Bednář /1:160

Příspěvek od sepecat »

Pokud nebudu brát v úvahu velké knížky od RV, tak tohle je jediný ručně malovaný model, který mám doma. Pořídil jsem si ho, protože patří do série vTOM.
Sešit obsahuje 2 modely: současný stav a rekonstrukci z 16. století. Stavět budu pouze současný stav, který mi přijde hezčí, členitější. Čeká mě tedy 52 dílů.
Obrázek Obrázek

Aktuálně mám slepené a k terénu přilepené 4 základní stěny kostela. Další prací bude presbyterium a opěráky.
Ruční kresbě se musí jedno nechat. Když úplně přesně netrefíte odstín retuše, tak to vůbec nevadí, protože se to v tom množství odstínů úplně ztratí.

Obrázek Obrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Bývalý kostel sv. Jana Evangelisty - Švihov /J. Bednář/1

Příspěvek od sepecat »

Takže presbytář a opěráky mám hotové. Bohužel, jeden opěrák mám trochu do vrtule:
Obrázek Obrázek

Pak jsem pokračoval pavlačí. Mezi tyčkami se mi jakžtakž podařilo vyřezat vzduch:
Obrázek

A zatím poslední je zastřešení:
Obrázek

Zbývá mi už jen komín, sokly, zídka a plot. Tak příště už snad budou lepší fotky.
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Bývalý kostel sv. Jana Evangelisty - Švihov /J. Bednář/1

Příspěvek od sepecat »

Hotovo!
Model téhle bizarní stavby mám za sebou. No, řeknu vám, bydlet bych v tom nechtěl. :-D

Ke konci mi trochu nesedly sokly, ale možná to bylo jenom tím, že jsem je pro zvýraznění podlepil, čímž nabobtnaly.
Když jsem měl jenom stěny, říkal jsem si, do čeho jsem to střihnul. :| Ale po přilepení pavlače a hlavně teda střech dostal model šmrnc.
Ještě doplním, že za úpravami modelu stojí Tomáš Hrebík.

Kochat dalšími fotkami se můžete zde:
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“