Dóm a Severikirche, Erfurt /Schreiber-Bogen/ 1:350 - HOTOVO

Odpovědět
mirec116
Příspěvky: 538
Registrován: úte 8.9.2015 12:48

Dóm a Severikirche, Erfurt /Schreiber-Bogen/ 1:350 - HOTOVO

Příspěvek od mirec116 »

Na môj modelársky stôl sa dostali dve stredoveké stavby v Nemecku, ktorých vystrihovačka je v SR/ČR neopozeraná a momentálne aj nezohnateľná. Ja som to objednal tu: https://www.kartonmodellbau.de/epages/6 ... cts/205004" onclick="window.open(this.href);return false; (aktuálne nie je na sklade).

Jednoduché vystrihovačky dvoch kostolov - dómu a tzv. Severikirche vydal Schreiber-Bogen v mierke 1:350, najprv som zlepil dóm.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) mirec116 dne ned 5.5.2019 8:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1055
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Dom und Severikirche, Erfurt / Schreiber-Bogen / 1:350

Příspěvek od rybak »

Jaká škoda těch čárkovaných lomových čar. Jinak to máš moc hezký.
mirec116
Příspěvky: 538
Registrován: úte 8.9.2015 12:48

Re: Dom und Severikirche, Erfurt / Schreiber-Bogen / 1:350

Příspěvek od mirec116 »

Hotovo, Severikirche je zlepený :)


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Obrázek Obrázek
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Dom und Severikirche, Erfurt / Schreiber-Bogen / 1:350

Příspěvek od Konopka »

Tento model mám také, jako koneckonců skoro kompletní produkci sakrální architektury od Schreibera, ale svým zjednodušeným provedením mě tak zaskočil, že jsem ho odložil ad acta. Jediné co by model mohlo zachránit, je podle mého názoru a také dle mých osobních znalosti reálné pozice na náměstí to, že by se udělalo to monumentální schodiště z náměstí. Podívejte se na pár fotek na internetu a zkuste ten model oživit. Jsem přesvědčen, že vy to zvládnete.
mirec116
Příspěvky: 538
Registrován: úte 8.9.2015 12:48

Re: Dom und Severikirche, Erfurt / Schreiber-Bogen / 1:350

Příspěvek od mirec116 »

Reálna situácia mi je známa. Preto aj modely stoja vedľa seba na fotografiách úmyselne tak, ako v skutočnosti. Terény nech robí niekto iný - môj záujem o terén končí tam, kde začínajú základy (akejkoľvek) stavby. A nielen z priestorového hľadiska... Nerobím diorámy, ale architektúru. Chcel som si zlepiť neopozeraný a málo známy model, aj napriek extrémnej jednoduchosti.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“