Kaplička Mlékojedy / Ondřej Hejl / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Kaplička Mlékojedy / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Tomáš B. »

Jedním z dalších modelů, které Ondra v poslední době nakreslil, je i kaplička z obce Mlékojedy (část Neratovic). Původní měřítko je 1:87, já si ji zmenšil na 1:150, aby jakš takš měřítkově odpovídala většině ostatních modelů. Pracovní název je úchylárna - je totiž moc prťavá.

Název: Kaplička Mlékojedy

Autor: Ondřej Hejl

Měřítko: 1:150 (původně 1:87)

Rozsah: "Malý záložkový formát"

Obrázek
Zdroj: http://neratovice-jinak.webnode.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Náhled na vystřihovánku:
Obrázek

V úterý jsem měl ve škole výjimečně volno, tak jsem k ní odpoledne sedl a docela dlouho jsem s těmi pár díly pral. Plánuju ještě ztvárnit kousíček okolí, ale na netu jsem našel jen jednu fotku (na začátku příspěvku), tak to asi nebude zcela odpovídat. Současný stav (po tom úterním odpoledni) je vidět na fotce níže. Model jsem postavil tak jak je s tím, že jsem vyďobal "skla" v oknech.

Obrázek
Knox

Re: Kaplička Mlékojedy / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Knox »

Tuto "Sixtínskou kapli" jsem si paralelně slepil s Tomem taky :) Byla to taková V.I.P moderátorská parabolka. Tomášovi čistá stavba modelu zabrala 2,5 hodin a mě hodinu a půl :) Každopádně oba chceme udělat terén. Tom bude dělat dle skutečnosti, jak tak koukám a já kapličku posadím do realného prostředí které by se mi líbilo a které znám.Ovšem na tomto místě je místo kapličky "Boží muko" :D

Mlékojedskou kapličku osobně řadím jako výborný počit, protože modely tohoto druhu zde téměř zcela chybí.
S klidným svědomím lze říci, že po určitých úpravách se dá zařadit do jakéhokoliv skanzenu. Škoda je jen, že je zde absence třeba alternativníh dílů střech, které by mohli být i v šindelové podobě..., ale i takto vypada solidně. No třeba příšte.
Když jsem to lepil, označil jsem to jako "Absolutní relaxovku".
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Kaplička Mlékojedy / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Tomáš B. »

Tak skoro měsíc po dokončení dodávám fotky hotového modelu. Byl k vidění před 3 týdny na akci v Ostravě.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
stop_r
Příspěvky: 73
Registrován: sob 21.1.2012 17:32

Re: Kaplička Mlékojedy / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od stop_r »

Ani nebudem chváliť.. všetci vieme ako dobrá je tvoja práca. Ale zaujala ma ten vysoký podstavec.. má to nejaký špeciálny dôvod ?
CSR
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 8.3.2012 21:19
Bydliště: Praha

Re: Kaplička Mlékojedy / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od CSR »

Moc pěkná práce. Krajinka se povedla.

Můj osobní typ ohledně podstavce je aby při své maličké velikosti vynikla mezi většími modely a zaujala.
Knox

Re: Kaplička Mlékojedy / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Knox »

No snad ti Tomáš opravdu poví jak to bylo s tím podstavcem :D
Musíme se přiznat, že kapličky máme hotové už měsíc a dokonce se už setkali na výstavě v Ostravě. Obě kapličky jste mohli tedy vidět živě. Jak jsem řekl o pár reakcí dříve:
Každopádně oba chceme udělat terén. Tom bude dělat dle skutečnosti, jak tak koukám a já kapličku posadím do realného prostředí které by se mi líbilo a které znám.Ovšem na tomto místě je místo kapličky "Boží muko" :D

Takže tady je má hotová verze:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Připomínám ještě, že jde o zmenšeniny z původních 1:87 na 1:150
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Kaplička Mlékojedy / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Tomáš B. »

CSR píše:Můj osobní typ ohledně podstavce je aby při své maličké velikosti vynikla mezi většími modely a zaujala.
Přesně tak to bylo zamýšleno ;)

Jinak díky za pochvaly, Knox mi to zkritizoval, tak se příště budu snažit ještě více.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“