Rotunda sv. Kozmu a Damiána - Bijacovce / M. Bartoš / 1:150

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Rotunda sv. Kozmu a Damiána - Bijacovce / M. Bartoš / 1:150

Příspěvek od sepecat »

Mezi svátky mi pod skalpelem přistál tenhle oblý model, který vyšel v roce 2011 u Dukase pod číslem 05. Má celkem 2 stránky záložkového formátu, ca 90 jednotlivých dílků a u vrcholu věžičky si lze vybrat ze dvou variant. Já volil tu složitější.
Od data vydání modelu došlo u předlohy a přilehlého kostela k přetření omítky světle žlutou barvou (http://apsida.sk/c/2146/bijacovce), takže model už neodpovídá skutečnosti. Tím si ale není třeba kazit radost z modelaření. 8-)

Základ je vcelku jednoduchý. Do stěny se nalepí 2 okna, 1 dveře. Přisadí se schody a nalepí terénní díly.
Obrázek

Pokračuje se střechou a věžičkou. A tady nastává ten správný požitek z modelařiny. Jednak je tvarování některých dílů vysloveně lahůdkou a jednak velikost některých dílů si nezadá s miniaturami Uko Ješity. Na rozdíl od rotundy v Bíně jsem u dílů kupole i cibule použil nabídnuté podchlopně. A dobře jsem udělal, protože práce s nimi je mnohem rychlejší a pohodlnější. Samotná špička věžičky má po slepení průměr 3 mm v té spodní části. Křížek se mi nepovedlo vyřezat úplně podle představ, ani nasadit přesně na střed. Ale už je tam a předělávat ho nebudu. 8-)
Obrázek Obrázek Obrázek


Celkový výsledek je pak takový:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“