Kostel narození Panny Marie / T.Hrebik / Dukase / 1:120

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Kostel narození Panny Marie / T.Hrebik / Dukase / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tak jsem si udělal svoji skoro 24-hodinovku. Pravděpodobně se mi model podařilo postavit do 24 hodin, jen rozložených asi do tří dnů. Na pracovní stůl jsem položil, rozřezal, natvaroval, zaretušoval a slepil model Tomáše Hrebika (kostel Narození Panny Marie), který vydalo vydavatelství Dukase v měřítku 1:120. Svojí velikostí je to model vhodný i pro železniční modeláře kolejiště velikosti TT.
Tak jak jsem už zvyklý, stěny jsem zpevnil podlepením kartonem 1,5 mm a střechy kanclákem. Model je dobře navržený, díly na sebe pasují velice přesně a nečekaly na mě žádné záludnosti. Tzv. za málo peněz hodně muziky a pro radost z lepení ideální modýlek na víkend. Na modelu je použita patiny, kterou vytvořil samotný autor. Díky tomu nepůsobí model sterilní studenou grafikou, ale živě, tak jakoby jste jej vyjmuli přímo z místa, kde stojí jeho předloha.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
PeGo
Příspěvky: 143
Registrován: pát 20.1.2012 22:25

Re: Kostel narození Panny Marie / T.Hrebik / Dukase / 1:120

Příspěvek od PeGo »

Pekný model pekne zlepený, ten krížik máš vypálený? Inak vzadu by mal byť ešte jeden malý. Aké lepidlo používaš, keď podlepuješ steny, alebo sa to pri 1,5 mm kartóne moc nekrúti?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kostel narození Panny Marie / T.Hrebik / Dukase / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Křížek je vyřezaný jen tak zběžně z originálu ve šmikajdě. O tom druhém se autor modelu nezmiňuje a ve šmikajdě ani není ztvárněný. Při podlepení kartonem používám kontaktní čirý chemoprén.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel narození Panny Marie / T.Hrebik / Dukase / 1:120

Příspěvek od Aki »

jojo, je tam ještě jeden...
http://velkechlievany.fara.sk/wp-conten ... C_9999.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“