Ostrihomská bazilika / 1:500 / Liliputmakett - HOTOVO

Odpovědět
mirec116
Příspěvky: 538
Registrován: úte 8.9.2015 12:48

Ostrihomská bazilika / 1:500 / Liliputmakett - HOTOVO

Příspěvek od mirec116 »

Najväčší chrám v Maďarsku bol postavený v klasicistickom štýle medzi rokmi 1822 a 1869, s presným názvom Katedrála Panny Márie a svätého Vojtecha. Stavba má významný súvis so Slovenskom, bolo tu sídlo ostrihomského arcibiskupa, do jeho správy patrilo v časoch monarchie celé západné a stredné Slovensko.

Vystrihovačka od maďarského vydavateľstva Liliputmakett má stavebnicovú konštrukciu, rozsah 23 strán plus pôdorys s rozmerom celej A3. Pôvodnú mierku 1:350 som zmenšoval na 1:500.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrihomská bazilika / 1:500 / Liliputmakett - HOTOVO

Příspěvek od Aki »

předloha hezká, slepený to máš slušně, ale grafický zpracování mě teda vůbec nenadchlo... když opomenu chirurgickou sterilnost, tak ty střechy ve skutečnosti přece nejsou modrý!
mirec116
Příspěvky: 538
Registrován: úte 8.9.2015 12:48

Re: Ostrihomská bazilika / 1:500 / Liliputmakett - HOTOVO

Příspěvek od mirec116 »

Aki píše:předloha hezká, slepený to máš slušně, ale grafický zpracování mě teda vůbec nenadchlo... když opomenu chirurgickou sterilnost, tak ty střechy ve skutečnosti přece nejsou modrý!
Opísal si len to, čo je zrejmé aj z fotografií. Nie všetky modely sú graficky na potrebnej úrovni - to však myslím neznamená, že nestoja za zlepenie a prezentáciu.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrihomská bazilika / 1:500 / Liliputmakett - HOTOVO

Příspěvek od Aki »

tak určitě je to kousek neokoukanej :) jestli stojí, či nestojí za slepení - to je čistě věc každýho individuálního modeláře, do čeho chce investovat svůj čas :) mně osobně by to za to asi nestálo, tobě evidentně jo... na tom ale není vůbec nic špatnýho :) každopádně by se Maďaři měli učit u nás, jak se dělaj domečky :)
mirec116
Příspěvky: 538
Registrován: úte 8.9.2015 12:48

Re: Ostrihomská bazilika / 1:500 / Liliputmakett - HOTOVO

Příspěvek od mirec116 »

Súhlasím! ;)
xbenakk
Příspěvky: 44
Registrován: ned 2.2.2014 2:16
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrihomská bazilika / 1:500 / Liliputmakett - HOTOVO

Příspěvek od xbenakk »

Ve Štůrove, které je naproti Ostřižimi (dříve její součást), jsme byli na dovolené a ta bazilika je vážně nádherná a úžasná. Proto jsem se před cca dvěma lety hledal, zda není k dispozici její model. No ... mají se hodně co učit.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“