Hřbitovní kaple sv. Rocha v Miloticích / 1:87 / Ondřej Hejl

Odpovědět
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Hřbitovní kaple sv. Rocha v Miloticích / 1:87 / Ondřej Hejl

Příspěvek od IceZero »

Ahoj všem

už pár dní před Vánocemi jsem si potřeboval trošku odpočnout od všeho toho shonu v okolí a tak jsem zalovil mezi Ondrovými menšími modýlky a vytáhnul tuhle kapličku.
její předlohou je stavba stojící na území jihomoravské obce Milotice a je zasvěcena sv. Rochovi, sv. Šebastiánovi a sv. Rozálii. Postavena byla v letech 1849 až 1851 na podnět faráře Vincence Janlíka během epidemie cholery. V roce 1904 byly do výklenků po stranách vchodu doplněny sochy svatého Rocha a Šebastiána.
To by snad jako malinkatý úvod stačilo a teď už samotné lepení...

Většinou se snažím aspoň trošku držet postupu uváděného autorem, ale tentokrát jsem trošku přeskakoval. Začal jsem střechou, ke které se připojuje věž zvonice

Obrázek Obrázek Obrázek

teprve pak jsem se vrhnul na obvodové stěny, kam jsem vlepil okýnka, dveře a výklenky. celý komplet jsem si pro jistotu ještě zevnitř podlepil kartonem pro zpevnění.

Obrázek Obrázek Obrázek

No a na celek obvodových stěn jsem ještě přilepil podezdívku se sloupy - tím to pak pěkně drží potřebný tvar. A ještě nalepil na kousek kartonu, který snad bude základem pro budoucí terén (pokud to teda nedopadne jako obyčejně a moje nešikovný pracičky něco nepokazí)

Obrázek Obrázek

Pro zatím konec představení a pokračování někdy příště...
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“