Kostel sv. Martina ve zdi Praha / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kostel sv. Martina ve zdi Praha / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

Ahoj,

poslední měsíce téměř nepřispívám, se dvěma malými dětmi i dalšími koníčky vedle práce mi jde lepení jak psovi pastva. Ale což o lepení, tu a tam večerní čas ještě vyšetřím, ale nafotit něco a dokonce odprezentovat, to už je nadplán. Krom drobných kapliček mi přesto přibyly za poslední ¾ rok 2 „větší“ modely (ten druhý má pásy a bude jinde), proto se skluzem, ale přece jen přináším pár fotek.

Kostel sv. Martina ve zdi stojí v Praze na Novém Městě obklopen domy, že ho lze sotva spatřit. Nejvíc se na jeho vzhledu podepsala gotika, byť jeho základ je patrně románský a věž přirozeně pozdější, barokní.
V současnosti patří Českobratrské církvi evangelické, k jejímuž brněnskému sboru se rovněž hlásím, lepil jsem proto kostel s o to větším zájmem a stihl to akorát na letošní noc kostelů začátkem června.

Ze stavby jsem toho z výše uvedených důvodů moc nenafotil, lepilo se to (jako u Hejlovánek obvykle) dobře, všechny chyby (taky jako obvykle), padají na mé ruce.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Martin Č. dne stř 27.9.2017 13:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Martina ve zdi Praha / O. Hejl / 1:150

Příspěvek od Martin Č. »

Pokusil jsem se o terén (chodníky a silnici) trochu dle skutečnosti, autíčka jsou do měřítka zmenšené staré Weinerovy miniboxy z ABC.

K finálním fotkám jsem se dokopal na pár minut až minulý víkend a to ještě pršelo a světlo za moc nestálo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Martina ve zdi Praha / O. Hejl / 1:150 - HOTO

Příspěvek od mulda »

Moc hezký. Jak model, tak i práce :)
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Martina ve zdi Praha / O. Hejl / 1:150 - HOTO

Příspěvek od Martin Č. »

Díky, jsem rád, že se líbí.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“