Rotunda sv. Kríža /M.Bartoš/ 1:150

Odpovědět
vrkal
Příspěvky: 10
Registrován: sob 25.2.2012 21:24

Rotunda sv. Kríža /M.Bartoš/ 1:150

Příspěvek od vrkal »

Po 15 letech se vracím k modelařině. Jako prvního pokusného králíka ;) jsem si vybral rotundu sv. Kríža od M. Bartoše. Obrázek .
Největší obavu jsem měl z pidi oken a jejich lepení natupo, neboť nikdy jsem takové malé detaily nevystřihával, ani nelepil. Nastudoval jsem si video od TEA, hlavně vypichování skalpelem a kupodivu to šlo. Obrázek .
Lepení natupo mi moc nešlo, ale nějak jsem to zvládl.
Obrázek .
Apsidu i plášť rotundy jsem zpevnil vespod i shora stojní lepenkou Obrázek . Taktéž jsem zespodu zpevnil podlepením strojní lepenkou základnu střechy vč. střechy apsidy. Musím říct, že se mi tak následně pracovalo se slepenou střechou lépe. Jediné negativum, které z toho kroku vzniklo, je na okraji střechy apsidy viditelné prohnutí.
K celku jsem dolepil dva kříže, u kterých jsem na krajích vytvořil zakulacení z kapičky herkulesu. Následně jsem kříže celé přebarvil na bílo. Obrázek .
Celek jsem přilepil k podložce, kterou jsem vytvořil z 5mm balzy, přičemž ještě chybí nějaký ten trávníček kolem, ale to bude až v týdnu, neboť posyp nemám ještě zakoupen. S výsledkem jsem v celku spokojen, škoda že se plášť rotundy kolem vchodu trochu pokroutil, ačkoliv jsem jej zpevnil kartonem a ne moc dobře mi sedla střecha apsidy k plášti rotundy, ale to se časem podá vč. práce na těch detailech (okna, kříže..).
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“