Kaple sv. Josefa,Kestřany,1:87/MiGas

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Kaple sv. Josefa,Kestřany,1:87/MiGas

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

dlouho jsem zde nic neprezentoval, když nebudu počítat 24hodinové patlání. A rád bych Vám představil tuto kapličku, kterou jsem dostal jako vizitku spolu s dalšími modely pod stromeček.
Jedná se o výklenkovou kapličku sv.Josefa ze začátku 19. století, která se nachází o obce Kestřany směrem od Písku.

Aktuální stav je takový:https://mapy.cz/zakladni?x=14.0819623&y ... itch=0.135

Obrázek z roku 2015:
Obrázek
Fotografie originálu:

Obrázek

Stavbu jsem zahájil hned večer po rozbalení dárků a uložení syna ke spánku ;) a lepení šlo samo, když to byl tak rozsáhlý model :lol: ve šmikajdě byla možnost jak plastické verze, tak verze jednoduché. Já zvolil tu plastickou, kde jsem zhotovil i mříž, aby nám Josefa někdo neukradl 8-) na výrobu byla použita záclona podobné velikosti ok a přetřena černou barvičkou tamiya rubber black. Jelikož jsem jí nechtěl plácnou rovnou na stěnu, doplnil jsem ukotvení z cívkového drátku.
Poté mě napadlo, že by byla škoda nechat kapličku jen tak samotnou a vytvořil jsem jí trochu přírodního okolí. Strom jsem měl již hotový ve vitríně a čekal na vhodnou stavbu kam bude zasazen. Jednoduchá podložka z kartonu, na kterou jsem nanesl několik druhů posypů a všehosi, co se hodilo. Nějaká ta patina, vytvoření keříků, na které jsem si pořídil tento přírodní produkt (merlík štětinkatý) od Nocha
Obrázek

a zde je výsledek mého snažení:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To je pro dnešek vše a brzy přinesu další reporty ;) 8-)

Hezký večer Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne ned 1.1.2017 13:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaple sv. Josefa,Kestřany,1:87/Migas?

Příspěvek od Aki »

nádhernej terén :)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Kaple sv. Josefa,Kestřany,1:87/Migas?

Příspěvek od Daniel »

Krásná práce Jakube - gratuluji k moc hezkému diorámku. ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Kaple sv. Josefa,Kestřany,1:87/Migas?

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

děkuji za ohlasy a jsem rád, že se líbí :)

group b: neboj kaplička je nehořlavá, na její opravy byly použity nehořlavé materiály :lol: 8-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kaple sv. Josefa,Kestřany,1:87/Migas?

Příspěvek od kaktusak »

Toto je návod jak slepit a usadit do terénu malou kapli . Bez terénu by se tento model mezi ostatními lehce přehlédl ,ale takto špičkově zvládnuté okolí model vyšvihl vysoko .
Dobrá práce .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Kaple sv. Josefa,Kestřany,1:87/MiGas

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký Nový rok přátelé,

v první řadě děkuji ;)

Omlouvám se za dezinformace u prvního příspěvku, náhled z googlu nebyl aktuální :oops: teď je již upraveno a přidána fotografie od autora vystřihovánky ;)

Děkuji a hezký den Jakub.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Kaple sv. Josefa,Kestřany,1:87/MiGas

Příspěvek od IceZero »

pěkný pěkný...
hlavně ta podložka s terénem a stromečkem. podle mě se dá říct, že ten povedenej terén hodně odpoutává pozornost od modelu - ale to vlastně není vůbec na škodu. celý to vypadá super
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“