Kostel Nanebevzetí P.M.Michálkovice/1:150/Evadra+O.Hejl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Kostel Nanebevzetí P.M.Michálkovice/1:150/Evadra+O.Hejl

Příspěvek od Evadra »

Zdravím všechny,
chtěla bych tady na úvod představit pohlednicový model, který bude součástí námi připravovaného modelu Kostela Nanebevzetí Panny Marie v Ostravě Michálkovicích. Tady je malá ukázka...ještě to nějakou chvíli potrvá ;)

Obrázek Obrázek

Ondra Hejl tedy model vytvořil a nakreslil a já bych ho měla nějakým způsobem ručně vybarvit...Dělala jsem to akvarelovými barvami, což bylo docela riskantní, ale nechtěla jsem, aby byla vidět struktura papíru a podobně. Ondra chtěl, aby byl model výrazný tím, že z něj půjde vidět ruční kresba, no v tomto případě malba. Křížek máme teda hotový, takže je i v takové verzi pohlednice zvlášť. Je to taková na rychlo udělaná zkouška, takže je možné, že se tam ještě něco málo poupraví. (Třeba opravit barvu Ježíše, který je ve skutečnosti trošku tmavší no...)

Tak doufám, že práce nepotrvá moc dlouho a výsledek bude stát aspoň trošku za to... :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kostel Nanebevzetí P.M.Michálkovice/1:150/Evadra+O.Hejl

Příspěvek od kaktusak »

Zatím to vypadá krásně . Jsem zvědav jak tento projekt dopadne . Rozhodně držím palce .
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Kostel Nanebevzetí P.M.Michálkovice/1:150/Evadra+O.Hejl

Příspěvek od Luisa »

Budu sledovat a držím moc palce!
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel Nanebevzetí P.M.Michálkovice/1:150/Evadra+O.Hejl

Příspěvek od Martin Č. »

velmi pěkné!

Kurnik, když to vidím, nechtěl by Ondra Hejl nebo Milan Bartoš udělat něco brněnského? Červený kostel nebo rovnou Petrov? Každý rok mám v Červeném kostele na Noci kostelů a Muzejní noci vystavené modely cca 20-30 kostelů (většina právě od Ondry Hejla nebo Milana Bartoše), kouká na to 2x 5000 lidí a nějaká brněnská stavba by se hodila ;-)
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Kostel Nanebevzetí P.M.Michálkovice/1:150/Evadra+O.Hejl

Příspěvek od pahejl69 »

Tak Eva je Ostravačka tak kostel je z Ostravy ;) možná někdy něco ;) uvidíme toto je pilotní projekt a ačkoliv oba máme pro strach uděláno ;) obavy jsou, ještě nevíme jak to dopadne. Prozatím kříž si myslím vypadá velmi dobře a já doufám že kostel vás nezklame ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel Nanebevzetí P.M.Michálkovice/1:150/Evadra+O.Hejl

Příspěvek od Aki »

asi budu za šťourala, ale není ten Ježíšek proti kříži nějakej malej? řek bych, že na originální fotce má o dost větší "rozpětí křídel" :)
kostel je to nádhernej, těším se na výsledek :)
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Kostel Nanebevzetí P.M.Michálkovice/1:150/Evadra+O.Hejl

Příspěvek od pahejl69 »

Budeš za šťouru :lol: už je zvětšen o ždibec ;) Eva dostala původní velikost sama mne upozornila na to že je malý. Bylo upraveno ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel Nanebevzetí P.M.Michálkovice/1:150/Evadra+O.Hejl

Příspěvek od Aki »

já to tušil, že to schytám :D
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Kostel Nanebevzetí P.M.Michálkovice/1:150/Evadra+O.Hejl

Příspěvek od Evadra »

Ahojte modeláři, modelářky,
tak tady máme větší posun od minula...S mým tempem mi vybarvování trvalo celé prázdniny, model je opravdu velký a členitý. Občas mi dělalo problém se k vybarvování dokopat, ale jsem ráda, že jsem to nakonec dodělala. Napnula jsem si teda papíry s natisknutými obrysy a vybarvovala akvarelovými barvami. Bylo to teda mnohem složitější něž jsem čekala. Papír vůbec nespolupracoval :roll: Když už to vypadalo, že je dobře napnutý, tak se to samozřejmě zase posmolilo :D papír se začal nenápadně kroutit a podobně, však se podívejte na pár hnusných obrázků, focených večer a mobilem...

Obrázek Obrázek

No vypadalo to chvíli opravdu beznadějně, ale nakonec jsem to stějně nějak zpatlala. Jsme asi maximálně poučeni do příště, hlavně to byl špatný papír na vodové barvy, asi částečně špatná páska a určitě za to může i deska... :lol: Na nevím kolikátý pokus se teda podařily napnout až na jeden papír všechny. S tím posledním si Ondra suprově pohrál po naskenování, takže zvlněný povrch model nijak nepoznamenal. :)
No a aby toho nebylo málo, když už to vypadalo, že máme vyhráno, odřezala jsem výkresy a zjistila, jak krásně a opravdu viditelně se změnily formáty všech těch papírů... :lol:

Obrázek

Ale s tímhle si Ondra taky poradil samozřejmě.
No já doteď nemůžu říct, že bych byla se svojí prací spokojená...každopádně mám spoustu zkušeností k dalším pracím. Chyba byla, že jsme vybrali tak velký a složitý model hned na začátek. Kdyby šlo o nějakou malou kapličku, práce by šla mnohem rychleji a mnohem lépe by se opravovala...Víme pro příště.
No a jak to tak chodí, začala škola, volný čas zmizel.. :| takže když Ondra model doupravil a nasázel takové doslova fleky do obrysů, tak začal model hned vypadat mnohem lépe a Ondra sám ho slepil. Mně by to samozřejmě trvalo věčnost.
No model je teda slepený, je tam dost chyb, za které můžu já...například ještě opravím podezdívku, která má úplně jinou barvu než na kostele ve skutečnosti. Ale tak příště se opravdu polepším a věřím, že to bude velmi zábavná práce.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Takže model je téměř hotový. V Kyjově budete mít možnost vidět přímo tenhle od Ondry. Ale k prodeji bude až v Neratovicích... :)
Tak snad bude brzo definitivně hotový a budete si ho moct slepit. (Jako já, už se nemůžu dočkat, až ho budu mít ve sbírce :D )
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Kostel Nanebevzetí P.M.Michálkovice/1:150/Evadra+O.Hejl

Příspěvek od Jenda B. »

Ahoj, je to paráda. Mám rád ruční práci, dává to modelu "duši" a tady se to vyloženě povedlo. Moc se mi to líbí a těším se, až to uvidím naživo.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“