Kostel sv. Archan. Michaela ve Smržovce / M. Adam / 1:320

Honza S.

Kostel sv. Archan. Michaela ve Smržovce / M. Adam / 1:320

Příspěvek od Honza S. »

Před pár dny jsem si pořídil tento model. Je vskutku jednoduchý a ne moc rozsáhlý. Tímto modelem si chci odpočinout od Pardubického zámku.

Autor pan Ing. Michal Adam na obálce znázorňuje obtížnost 4 z 5, ale dovolím si to pozměnit na 2 z 5.

Obalka modelu:
Obrázek

Náhled na díly:
Obrázek

A již samotná stavba:
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Honza S. dne pon 27.2.2012 10:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Aki »

mno tak tenhle kousek mě teda zrovna nenadchnul (doplň si do názvu autora)... aspoň na tu obálku to moh někdo slepit koukatelně :)
Honza S.

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Honza S. »

Kdyby se to tam vešlo, tak tam toho autora klidně napíšu. Neboj, vím jak to tu chodí. Každopádně Model na obálce je opravdu hodně špatně slepený a bez retuše. Už jenom ty cibule nejsou plastické. Pouze placky. Žádný tuning nečekejte, model stavím tak jak ho autor nakreslil. Stavím ho pro infocentrum ve Smržovce, jako reklamní model.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Aki »

aha, tak to je jiná, pokud je to "pracovně", tak to beru... jinak bych si jako oddechovku vybral asi něco jinýho :) (když vynecháš Smržovku, vejde se ti tam i autor :))
Honza S.

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Honza S. »

Největší obtíž je v tuhosti papíru, který je nutno v plochých místech podlepit a v místech ohybu neskutečně poslintat aby se to nepokrčilo a přitom zaoblilo.
Honza S.

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Honza S. »

Přidávám včerejší a dnešní snažení. Stavba jde celkem dobře. Úpravy jsou potřeba akorát v terénu, kde se musí zvětšit rádius zaoblených rohů. I když to není žádný propracovaný model, tak mě stavba baví a jde od ruky :-)

Obrázek Obrázek

Přídávám fotografii s pravítkem pro představu velikosti.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Tomáš B. »

Jesnoduchý model nejednoduchý model, ale ty čerchované čáry jsou na vyliskání...
Honza S.

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Honza S. »

No ty čáry jsou opravdu zlé. Autor jede zřejmě po vzoru starého ábíčka ;-)
Honza S.

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Honza S. »

Přidávám víkendový výkon.

Obrázek

Obrázek

Zelená stříška, která navazuje na hodinovou věž, ještě není řádně přilepená, takže čárkovaná čára půjde schovat.
Honza S.

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Honza S. »

Nuže, hlásím hotovo. Obvodově zdi se staveli pěkně a vše sedělo docela přesně. Se střechou a cibulí to bylo už o dost horší, s dosti velkými nepřesnostmi. No nějak jsem se s tím popral. Ještě musím odstranit přebytečné lepidlo z okolí vikýřů.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Šandík
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Šandík »

Mohl bys to prosím vyfotit s nějakým "referenčním předmětem"? 1:320 je přece jen dost drobné měřítko. Škoda, že není věrněji ztvárněn křivkově vedený půdorys. Model působí staticky, nikoli dynamicky jako originál...
Obrázek
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Medium »

No Honzo, super práce, dal jsis s tím opravdu záležet a vypadá to od Tebe k světu jako vždy. Paní v infocentru ve Smržovce bude nadšením bez sebe :P A jinak samozřejmně že má model své nedostatky - silné čáry, nějaká nepřesnost.... ale je to autorův první model, a tak bych řekl, že to je dostatečné - nikdo nezačal špičkovým model. A možná by bylo dobré připsat k plusu tu skutečnost, že se našel člověk někde v malém městečku v horách, který bez betatestera, zavedeného vydavatele a s nejistým výsledkem se pustil do něčeho tak nevděčného, jako vydat papírový model. A se Smržovkou jsme se dohodli na zajímavé spolupráci, tak se třeba s autorem potkáme, a příští jeho zamýšlený model bude ještě o něco lepší ;)
Uživatelský avatar
Šandík
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Šandík »

No vždyť já si toho Michale taky cením, ne že ne. Moje připomínky budiž brány jako podněty pro příští model, nikoli zdrcující kritika ;o)
Honza S.

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Honza S. »

Děkuji za chválu :-) potěší to, ale beru i kritiku. Jak již napsal Michal, je to autorův první model, takže buďme shovívavý.
Přidávám fotku s jiným předmětem pro referenci:

Obrázek

Model jsem ještě nalepil na cca 2mm tlustý karton a radši sem pošlu ještě další fotografii, ale dám ji v menším náhledu ;)
Obrázek
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: Kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce / 1:320

Příspěvek od Lesy »

Tak teprve s tou korunou vyniklo měřítko a nejvíc se mi líbí pěkné tvarování střechy věže. Pěkná věc.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“