Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od Evadra »

Zdravím všechny,
takže jsem dokončila (téměř, ještě chybí pár laserových doplňků) Chrám sv. Víta. Dokončovala jsem vše na poslední chvíli, jelikož jsem dělala všechno proto, abych to stihla do letošní výstavy Papír show v Ostravě, ale vše dobře dopadlo. Stihla jsem to tak tak, dokonce se i umístil v jedné kategorii. Jinak akce byla opravdu povedená, jako vždy, takže díky moc a už se těším na další ročník. Nicméně jsem se vrátila domů celá natěšená, motivovaná a nabitá a uvědomila jsem si, že jsem asi po čtyřech letech ve fázi, kdy nemám rozdělaný ani jeden model. Takže jsem to samozřejmě musela hned napravit. :)
Pustila jsem se tedy do této série kapliček, které už nějakou dobu leží u mně a teďka je ta správná chvíle :D
Časem je doufám slepím všechny, proto jsem vlákno pojmenovala takhle, abych nemusela zakládat nové na každou kapli.
Na začátek jsem si vybrala tuto krásnou a roztomilou novorománskou kapličku sv. Gotharda (Velké Přílepy) nedaleko Prahy, která vznikla v roce 1880.

Obrázek Obrázek

Kaplička se staví opravdu rychle, i mně a to už je co říct... :roll: Má to moc hezké detaily, vše krásně sedí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A jak už jsem říkala, je opravdu roztomiloučká. :D

Obrázek

Prozatím vše, zbytek přijde časem. Je to modýlek, který by se dal stihnou možná za jeden večer, ale tak já jsem já... :D
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od Evadra »

Hezký večer,
Takže první kaplička je hotová. Lepila se opravdu dobře, vcelku jednoduchá a zároveň moc hezká...

Obrázek Obrázek Obrázek

No, a jak jsem se tak snažila být moc kreativní, nedopadlo to tak, jak jsem si představovala. Kaplička má totiž před vchodem obrovský strom, který ji pravděpodobně hodně zakrývá a vzniká tam tak vlhkost a nejspíš se na určité místo nedostane ani trochu světla. No a vznikají tak takovéhle zelené fleky, vlhne to atd. (odborněji to popsat neumím :D ) A dlouho jsem řešila co udělám s terénem. Říkám si, že by nebylo špatné zkusit to podle toho nabarvit, udělat nějaký opadaný strom a pod něj nepravidelně naházet listy (zkrátka podzimní terének, když už je to jaro :D ), tak jsem teda trochu zaexperimentovala s barvama. Poprvé jsem si taky tak nějak zkusila techniku suchého štětce, napatlala jsem tam nějakou zelenou a šedou a asi jsem to trošku zkonila. Co já vím, ale třeba to bude vypadat trochu logičtěji, až tam bude celý terén, se stromem a listama. No posuďte sami. Kdyžtak klidně poraďte svoje tipy nebo nápady, já s tím opravdu nemám zkušenosti.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Podložka s celým terénem bude taky časem... :)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od rybak »

Hrej si, zkoušej, lep, jde ti to. Máš to krásně čistý. No a s tou patinou, každý se hledáme.
Na konečný úsudek si počkám až s tím stromkem a terénem.
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od Evadra »

Děkuji, no trošku mně to nepovedené barvení odradilo od experimentování a teď budu mít strach cokoliv zkoušet. Měla jsem to více nastudovat na internetu. Ale myslím, že brzy mně to zas přejde a budu experimentovat znova... :)
Jinak jsem to tedy trošku poupravila, dala jsem na pár rad a zkusila to přebarvit suchým pastelem, který jsem "nastrouhala" na smirkovém papíře. No podle mně je to kapánek lepší, ale že by to bylo něco extra, to asi ještě ne...

Obrázek Obrázek Obrázek
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od weselan »

Jen klidně zkoušej dál,kuličku z toho můžeš udělat kdykoliv :-) A potom experimentovat na dalším modýlku...
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od pahejl69 »

Ale, ale, ale žádnou "kuličku" z toho nedělej. Na stahování kalhot je řeka ještě daleko ;) fotíš to na čisté podložce a tak se ti to zdá přehnané. Podzim byl tvůj záměr a tak se ho drž, na podložce "v krajince" to bude vypadat mnohem lépe.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od mahdy »

Povzbuzení samotným autorem, to je jasný signál - neváhej a pokračuj ! V kombinaci s podložkou to bude vypadat úplně jinak .
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od Evadra »

Děkuji za povzbuzování. Ano, ta zima mně taky trošku uklidňuje. Kdyby bylo nejhůř... :lol:
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od Evadra »

Ahojte modeláři,
děkuji za všechno povzbuzování a rady, opravdu jsem je potřebovala, tak Vám teda představuji hotový model s terénem.
Rámeček jsem si odlila ze sádry, protože se u mně doma ani nevím jakým způsobem objevila tato forma, tak proč ji nevyužít... :) Řekla jsem si, že ji nabarvím stejným způsobem, jako u Kapličky ve Vlčí (Která je zatím jen na českém fóru). Po menší procházce venku (neodolala jsem počasí), když všechno aspoň trošku zaschlo, jsem nabarvila druhou část podstavce, do které jsem vyvrtala malou dírku na strom, který nakonec stejně nedrží moc pevně a pořád padá na strany... :roll: Z minula jsem poučená, takže jsem stromeček celý pořádně nastříkala akrylovou barvou, abych nemusela potom na závěr domalovávat měděné větvičky. No a začala jsem sypat, většinou co mně napadlo :)

Obrázek Obrázek Obrázek

No a takhle to vypadá teď :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tohle je jen takový pokus se svítilnou na mobilu, ale později si opět zkusím pohrát s nějakýma fotkama venku. I když nejsou kdovíjak ostré, ale lepší foťák nemám...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od Aki »

ten kmen stromu je super, ještě by to chtělo trochu doladit větvičky
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od Medium »

Ta poslední fotka za šera tématicky vypadá, jako když připravuješ v ateliéru kulisu do horového filmu či vidoklipu Black Sabbath ;) A povedené, myslím že patina a pokrytí mechem odpovídá skutečnosti, pravda né vesnické návsi, ale vlhčímu místu poblíž stromů - což máš. Ale jak je vidět na fotce předlohy, oni mají vlhko i na té návsi, že jim kapličku mech natolik obrůstá. Takže vše dobře.
Naposledy upravil(a) Medium dne pon 28.3.2016 10:12, celkem upraveno 1 x.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od pahejl69 »

Tak přesně toto jsem myslel když jsem psal počkej až to bude s terénem ;) Ten strom, ten rámeček vše pohromadě krásně funguje. Jó kdo umí ten umí a já teda čumím :!:
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od Evadra »

Děkuji všem za hezká slova... :)
Je pravda, že ten strom není dokonalý, trošku jsem zkrátila ty nejmenší větve, ještě více nabarvila (tlustší vrstvu) a přidala pár lístečků.
Pokusila jsem se fotit i venku. Nevypadá to úplně živě a přesvědčivě, ale to snad nevadí. Fotila jsem se sluncem i bez, vyšlo to podle mně lépe v trošku zataženějším počasí, protože se to k podzimu hodí. Mně osobně se zdá trošku zajímavější ta první fotka, když ji te strom zakrývá.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Evadra dne pon 28.3.2016 18:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od Aki »

paráda, teď už je ten strom ok :) mně se nejvíc líbí asi fotka č.4., tam je parádní světlo. ale 1 je taky hezká, další adept na fotku měsíce :)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Kapličky I./Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od Daniel »

Moc pěkné - ten strom je jako opravdový. A z čeho je to listí, prosím?
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“