Kostol Stretnutia Pána so Simeonom-Kožany/O.Hejl/1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Kostol Stretnutia Pána so Simeonom-Kožany/O.Hejl/1:150

Příspěvek od MIO »

Kedže som v Kopčanoch zasadil strom a musím počkať ,kým sa zazelená ,strihol som si do tejto vystrihovačky 8-)

Obrázek Obrázek Obrázek

Cerkva Stretnutia Pána so Simeonom bola postavená v druhej polovici 18.storočia. Trojdielna stavba pozostáva z oltárnej miestnosti, hlavnej lode a babinca. V dôsledku došteného šalovania pôsobí cerkva zvonku dojmom dvojpriestorovej stavby, avšak trojdielnosť priestoru je zvýraznená tromi vežami, ktoré sú harmonicky zakomponované do bohato členenej šindľovej strechy.
V interiéri sa zachovali vzácne nástenné maľby s výjavmi zo Starého a Nového zákona z rokov 1793-1797. Zaujímavé sú okenné mreže, ručne kované v gotickom stýle. Ikonostas je zo začiatku 18. storočia. Zvláštnosťou je, že ikonostas má iba dvoje dverí (cárske - v prostriedku, a diakonské - na severnej strane). Z ikon je najcennejší Posledný súd z konca 18.storočia (na plátne). Pozornosť upúta taktiež ozdobný luster, drevená čaša, svietniky a ďalšie bohoslužobné predmety. /zdroj internet/


Obrázek

Pohodová stavba,vlastne môj prvý model od O.Hejla :D . Jedinou úpravou bolo vyrezanie okien vo veži,čakajú ma ešte schody, krížiky,cibulka na strechu ,striešky okolo stien a nejaký terén.
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostol Stretnutia Pána so Simeonom-Kožany/O.Hejl/1:150

Příspěvek od MIO »

Keďže sa mi ten "šišoid" čo je súčasťou vystrihovačky nepáčil,vyrobil som si novú cibuľku...

Obrázek

Myslím že sa to viac podobá predlohe... ;)
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostol Stretnutia Pána so Simeonom-Kožany/O.Hejl/1:150

Příspěvek od MIO »

V návode je uvedene ,že treba použiť 3 krížiky 4x7 milimetrov , reálne sú na kostole tri rôzne kríže...

Obrázek
2016-03-12

Tak som si ich skúsil urobiť - zatial polotovar...

Obrázek
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostol Stretnutia Pána so Simeonom-Kožany/O.Hejl/1:150

Příspěvek od MIO »

Model je na podložke, trávička zasadená, čaká sa na kríže 8-)

Obrázek
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostol Stretnutia Pána so Simeonom-Kožany/O.Hejl/1:150

Příspěvek od MIO »

Dobojované 8-)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Pohodová stavbička,ja som si ju skomplikoval výrobou novej cibuľky na strechu a reálnejších krížov. ;)
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“