Kostel sv. Václava - Prosek / Ondřej Hejl / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Kostel sv. Václava - Prosek / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Tomáš B. »

Bylo 4. září 2013, když jsem se pustil do modelu kostela sv. Vácava na pražském Proseku. Protože jsem tušil, že to bude nadlouho, nefotil jsem průběh stavby ani nezakládal vlákno. Opravdu jsem ale netušil, že dokončení modelu bude trva dva a půl roku :D Práce na modelu probíhaly ve čtyřech etapách. První v září 2013 dosáhla skoro 10 hodin práce, druhá na přelomu roků 2013 a 2014 přinesla pět a půl hodiny, třetí v létě 2014 jen tři hodiny. Pak nadtal dlouhý útlum, hodně lidí se mě na výstavách ptalo jestli ještě modelařím, tak tady je důkaz. Opravdu ještě modelařím. Finálová etapa odstartovala před letošní výstavou v Brně a dnes jsem model dokončil, co se týká papírácké práce. Nakonec model spolknul skoro 41 hodin. Až se divím, že rozpracovaný model přežil bez úhony několikerá dlouhá přerušení, kdy zůstával na stole, jednotlivé díly na podložce a na tom se vršily hromady knih, prachu a já nevím čeho všeho. Výhledově chci k modelu udělat terén, proto bych chtěl požádat toho, kdo to ke kostelu nemá daleko, jestli by příležitostně nevyfotil pár fotek okolí kostela a nezveřejnil je. Předem díky.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Václava - Prosek / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

škoda, že jsi ho nelepil dřív...před pár rokama, jsem kolem něj jezdil každej druhej tejden :) naštěstí (pro mě) tyhle časy jsou už minulost :)
ale slepený to máš moc hezky :)
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Kostel sv. Václava - Prosek / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Jirka »

Možná by ti stačilo použil Street View od Googlu https://www.google.cz/maps/@50.1177185, ... 56!6m1!1e1" onclick="window.open(this.href);return false; a nebo Panorama ze Seznamu: http://mapy.cz/zakladni?x=14.4947472&y= ... a%20Prosek" onclick="window.open(this.href);return false; .

V těchto aplikacích si kostel můžeš prohlédnout skoro ze všech stran :)
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Kostel sv. Václava - Prosek / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Tomáš B. »

Díky za tip, koukal jsem, hledal jsem i fotky na netu, ale představoval bych si spíš pohledy zevnitř oplocení kostela, což mi toto bohužel neumožní. Stejně se tam dřív nebo později zajdu podívat osobně, jen co bude nějaká cesta do Prahy, což bude nejpozději na výstavu v dubnu.
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Kostel sv. Václava - Prosek / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od zapty »

Tome už jsem myslel, že od tebe nic neuvidim :D a on se opět probudil ;) vypadá to suprově Tome
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Kostel sv. Václava - Prosek / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Tomáš B. »

Před výstavou na Chodově jsem měl plán, jak si kostel nafotím během víkendu v Praze. Nebýt některých, co si ze mě chtěli vystřelit, tak bych na to v nabitém programu i zapomněl :D Po výstavě jsem zajel kostel obhlídnout a nafotit. Ondra Hejl mě varoval, že brána bude pravděpodobně zamčená (ke kostelu se prý dá dostat jen v době bohoslužeb). I přesto jsem to jel obhlídnout. Z Opatova to je teda sakra dálka na Prosek, takle dlouho jsem v metru asi ještě neseděl. Skoro jsem měl pocit, že z Ostravy jsme byli na Chodově rychleji, než trvala z jedné strany Prahy na druhou :D Kostel je to opravdu hezký, byť jeho okolí prošlo bouřlivým vývojem, ale co už... Vyfotil jsem si zpoza plotu, co možná nejvíce šlo, a celý natěšený na tvorbu terénu jsem se vydal zpět. Nadšení z obhlídky kostela vyprchalo ve chvíli, když jsem večer zjistil, že fotky v mobilu sice jsou, ale nejdou zobrazit. A neukázaly se ani v kompu, ani v cloudu. Hold někdo má štěstí a SDkarta se odebrala do křemíkového nebe v pravý okamžik. Takže bych ještě jednou rád požádal kohokoliv, kdo půjde někdy okolo, jestli by mi nenafotil pár fotek. Já se tam dostanu zase kdoví kdy...
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Kostel sv. Václava - Prosek / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od BlueShark »

Ahoj, podařilo se Ti získat nějaké fotky? A nemáš už komplet i s terénem? :-)
To víš, zvědavej skoro-nováček co slídí :-)
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“