Kaplička na Čiháku / Milan Bartoš / 1:160

Odpovědět
Uživatelský avatar
2BeerOrNot
Příspěvky: 119
Registrován: pát 24.2.2012 23:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Kaplička na Čiháku / Milan Bartoš / 1:160

Příspěvek od 2BeerOrNot »

KAPLIČKA NA ČIHÁKU
Jedna z odboček při stavbě MPR.
Tuhle drobnou stavbičku jsem si vybral vyloženě na první pohled a hned se záměrem udělat ji i s terénem kolem.
Obrázek

:arrow: Stavba zahájena spodní částí věže - docela složitě se vyřezává čtyřmilimetrové kruhové okno.
Obrázek

Obrázek

:arrow: Dále jsem pokračoval hlavní lodí. Na nic problematického jsem nenarazil.
Obrázek Obrázek

:arrow: Pak na řadu přišla horní část věže - tady je potřeba dávat extrémní pozor na pravoúhlost půdorysu.
Obrázek Obrázek

:arrow: Zkompletované 3 celky - střecha a části věže. Ku podivu mi to pasavolo docela přesně, takže asi nebudu tak levý :lol: . Při sestavování nedoporučuju držet se návodu, ale raději nejdřív spojit loď a obě části věže a střechu dopasovat nakonec.
Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: A tady už je kaplička hotová. Docela jsem se snažil si vyhrát se všemi detaily (že jich tam je :D), takže jsem lehce potunil věžičku, vyřezal v ní otvory a dovnitř doplnil "něco" jako zvon ( výsledek je takový, ehm, zvonečkový hrnec vyřezaný ze sádry :lol: ).
Obrázek Obrázek

Obrázek
___________________________________________
Terén
:twisted: Drobná krádež vyřešila otázku nekroutivého ale přitom bez problémů dostupného materiálu. Z jedné stavby jsem si "vypůjčil" kousek požárního sádrokartonu, ve vodě z něho udělal jenom sádro a světe div se, nádherná sárová destička o dokonalé tloušťce skoro bez práce :P
Obrázek
A navíc se řeže mnohem líp než běžná sádra. Takže dokonalý a levný stavební materiál (deska 2x1m stojí tuším 250 Kč - pro modeláře je to na celý život :D ).

:arrow: Na sádroš jsem nalepil nějaký polystyren a zhruba ho ořezal do tvaru kopce.

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Na řadu přišel můj oblíbený toaletní papír a ředěný herkules - vlastně navezení ornice...

Obrázek Obrázek

:arrow: Kaplička na terénu, zatím zkusmo fixovaná špendlíkem. Kopec je sem tam přetřen temperou, okraje taky. Chtěl jsem mít černou pevnou desku a na ní ještě výřez s hlínou".

Obrázek.

:arrow: Zbývalo finále ve formě posypu - stejný materál jako u mé chalupy z Jizerských hor.
Náročným úkolem bylo sehnat trochu hlíny na přístupovou cestičku, jelikož během dneška u nás napadlo dalších 20 cm sněhu, a tak jsem se prohrabával půlmetrem prašanu v zahradě, abych odsekal hrst záhonku.
Další postup byl velice originální - miska s ledem a hlínou putovala do mikrovlnky, kde se 5 minut sušila. Výsledek byl srovnatelný s čerstvou letní suchou hlínou :lol:

Nakonec jsem ještě vyrobil kříž ke vchodu a doplnil malou břízku.

:arrow: A TADY JE VÝSLEDEK...
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek


Obrázek Obrázek Obrázek

DĚKUJI ZA PŘEČTENÍ PŘÍSPĚVKU ;)
Naposledy upravil(a) 2BeerOrNot dne sob 25.2.2012 11:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Šandík
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaplička na Čiháku / Milan Bartoš / 1:160

Příspěvek od Šandík »

Moc hezká stavba i stavbička (tedy postup i objekt ;o) a výborně zvládnutý terén. Díky!
Uživatelský avatar
vijaczek
Příspěvky: 27
Registrován: sob 18.2.2012 14:44

Re: Kaplička na Čiháku / Milan Bartoš / 1:160

Příspěvek od vijaczek »

Moc hezký, taková nevýrazná malá stavbička a jakej z toho jde udělat krásnej kousek :) Gratuluji k dokončení
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“