Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:150

Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od křemilek »

I když ještě model Milotického kostela ve svém archívu nemám, dovolil jsem si založit tohle paralelní vlákénko.

Protože si chci odpočinout od Tatry ta zelena vojenská není moc dobrá na zimní večery bolí sni oči

Foto předlohy získáno z vikipedie na internetu, taktéž i něco málo z historie. Děkuji.

Barokní kostel Všech svatých v Miloticích byl postaven na místě starého kamenného kostela v letech 1697-1701. V letech 1702-1703 byl dobudován přilehlý areál. Autor architektonických plánů kostela není doposud znám, uvažuje se o Janu Křtiteli Ernovi.

Chrám byl poškozen hned po svém dokončení v roce 1705 při vpádu kuruců a podruhé požárem v roce 1807, kdy shořela celá věž. Kostel je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Interiér
Interiér kostela byl vesměs dokončen na přelomu 60. a 70. let 18. století, právě v době, kdy patronát nad milotickou farností vykonával František Ludvík Serényi. Na výzdobě chrámu se podíleli takoví umělci jako sochař Ondřej Schweigl, malíři Josef Stern (hlavní obraz Všech svatých) a František Korompay a štukatér a řezbář Ondřej Bleiberger. V chrámu se nachází celkem 6 oltářů: hlavní Všech svatých, vedlejší Nejsvětější Trojice, Panny Marie Bolestné, sv. Bartoloměje, sv. Jana Nepomuckého a Svatého Kříže s božím hrobem, který nese empírovou podobu z počátku 19. století.

Exteriér
Celou tuto sakrální stavbu obklopuje zeď se sochami světců od Ondřeje Schweigla, Josefa Leonarda Webera a neznámého autora: sv. Anny, sv. Jana Křtitele, sv. Izidora, sv. Floriána, sv. Josefa, sv. Vendelína, sv. Jana Nepomuckého, sv. Libora a sousoší Malé Kalvárie. Tato zeď je řazena do kulturních památek I. kategorie.

Obrázek

Začínáme pohledem na originál

Obrázek Obrázek


Stavbu jsem začal stavbou kostelní zdí ale hodinovou věž sem vyfotil až celkový pohled na celou věž
Obrázek

hotová věž celkový pohled
Obrázek Obrázek




to je ode mně pro tentokrat všechno
Naposledy upravil(a) křemilek dne pon 7.12.2015 16:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od křemilek »

ahoj jsem tu z menším postupem na kostelíku začal jsem levou kostelní zdi přidány okna ozdoby a zkusmo na sucho přiložené

Obrázek Obrázek






to je pro tentokrát všechno komentujte jak se vám kostelík líbí a co mam zlepšovat v mém pracovním postupu ?
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od křemilek »

Ahoj jsem tu zmenším postupem na Miloticích stěna kostela přilepena

Obrázek Obrázek Obrázek



omluv te nesprávné otočení fotek jsou špatně otočené galerie mě je špatně otočila poprosil bych admina fora o otočení fotek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Aki »

obávám se, že s otočením fotek admin nic nezmůže, tohle jsou jen náhledy v galerii, kam máš přístup jenom ty...
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od křemilek »

pravě že u mě v počítači to mám otočené správně ale na papírové galerii se to otočí při nahrávání špatně

PS Aki Jak se ti líbi moje práce na kostelíku z Milotic v čem se mám ještě zlepšovat doporuč mi
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

no já měl s tím otočením stejný problém. Nakonec jsem zjistil, že chyba byla v prohlížeči, který jsem pro otočení fotek použil. Uložil si otočení pouze pro své účely - uložil si nastavení pro daný soubor -, ale k reálné editaci, otočení a k zápisu do souboru fotografie nedošlo. Takže jsem změnil prohlížeč fotek a problém byl vyřešen.

A co se týče tvé práce, je vidět velký posun třeba oproti Vinci. Prostor ke zlepšování tam určitě je ve všech směrech, zejména retuš v některých místech by si zasloužila víc péče. Taky bych zvážil podlepení větších ploch dílů, zvlášť stěn, když jsou konstruovány způsobem, jako je tomu u tohoto kostelíku (podlepování ploch stěn mezi sloupy). Na fotkách nejsou vidět příliš detaily, fotky jsou trochu "mázlé", takže zde je taky prostor ke zlepšení (já mám co říkat se svými nočními fotkami. Ještě jsem sem snad nenahrál pěknou fotku při normálním světle :) ). Takže určitě pokračuj dál, je vidět progres v kvalitě, takže jen tak dál a vydržet!
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od křemilek »

díky Dalibore za postřehy mam stěny kostela podlepené kartonem 1,5 mm oni ty fotky v nočních hodinách moc nejdu. oni ty fotky dosti zkreslují
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

no tak potom bych ještě určitě uvažoval o zatížení nějakou rovnou deskou a pár knížek na to, po tom co stěny přilepíš pod ty sloupy. Nechat to schnout pod zátěží, aspoň 24 hodin. Na pár místech tam v oblasti sloupů to malé zvlnění je vidět. Taky je možný, že si na tom kousku měl trochu víc lepidla, než bylo potřeba. A lepidlo je prevít, když schne, smršťuje se a zároveň i deformuje lepené plochy.

Ale jak říkám, vydržet a jen tak dál, pozitivní posun je vidět na první pohled!
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od JanO »

Co takhle zkusit na podlepování oboustrannou lepící pásku :idea: . Ale bacha - jak chytí, tak nepustí :shock: .
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od křemilek »

Odpověď pro Jano kobercovou lepící pásku používám
Naposledy upravil(a) křemilek dne úte 15.12.2015 16:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Aki »

Křemílku, nemohl by sis to, co píšeš, před odesláním aspoň přečíst?
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od křemilek »

jo Aki promiň nevšiml jsem si
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Aki »

mně se neomlouvej... jenom by bylo fajn, kdybysme pochopili, co tím chtěl autor říct :)
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od křemilek »

Aki chtěl jsem se zeptat jakou podložku si mám nechat vyrobit a dávat tam ten zelený podklad co je v modelu ten zelený plán nebo to posadit jenom na pěknou desku i z plotem o kolo kostelíku to dosýpat NATUREX střední - Zelená světlá od Polaka abych to neměl přeplacené moc posypem
porad mi prosím ?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Aki »

to se radí těžko, každýmu vyhovuje něco jinýho :) já většinou nakreslenej terén odstřihnu a posyp lepím přímo na tmavěhnědou dřevěnou podložku. pokud to pak někde trošku prosvítá, tak to nevadí, protože to vypadá jako hlína...
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“