Kapličky I / 1:87 / O.Hejl

Odpovědět
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Kapličky I / 1:87 / O.Hejl

Příspěvek od IceZero »

Tak jsem se v Neratovicích trošku namlsal tím co sem viděl a rozhodl se lepit trošku víc. Sice jsem nakoupil spoustu nových modelů, ale stejně jsem se pustil do něčeho archivního.
Po prohrabání šanonů jsem sáhl po sešitku kapliček od Ondry. vlastně k tomu mám víc důvodů - Ondrovy modýlky sedí a pokud to člověk nepokaká sám, tak není problém model sestavit, navíc jsou ty modýlky spíš menší a tak se dá očekávat, že se člověk dostane ke kýženému výsledku za pár večerů. A to byl v mým případě asi ten hlavní důvod, zkouším se zbavit lenosti a to, že mám modýlek za dva večery, by mi mohlo pomoci.

Ale teď něco k sešitu - obsahuje 12 modelů kapliček: Krchov; Střela; Obříství; Horní Hrachovice; Vysoký Újezd; Červený Újezd; Rapotice; Mirovice; Skoranov; Chuchelná; Velké Přílepy a Střešovice
celkem na sedmi stranách - z toho i to co sešit doma nemají, odhadnou velikost a počet dílů jednotlivých staveb... vesměs je to do dvaceti číslovaných u modelu - takže pro moje účely ideál.

náhled na origo obálku
Obrázek

začal jsem s kapličkou v obci Rapotice...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zatím bez posypu kolem - plánuju všechny dát na nějakou malou podložku, ale ještě sem se nedostal k nějakému příhodnému kusu větve, ze kterýho bych to nařezal. Takže pokračuju dalším modelem a destičky si nechám na závěr
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Kapličky I / 1:87 / O.Hejl

Příspěvek od Daniel »

Zajímavý projekt a skvělý úvod - tak držím pěsti at ti elán vydrží a brzo se budeme moci pokochat celou kolekcí ;)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Kapličky I / 1:87 / O.Hejl

Příspěvek od IceZero »

tak nějak nebyla moc nálada při lepení fotit. mám slepenou sedmou kapličku - tentokrát Skoranov

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

co mi chybí sou křížky - chci je dělat najednou, stejně jako nějakou travičku kolem.
tak snad se zadaří
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kapličky I / 1:87 / O.Hejl

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tak další jednohubka hotová......a že to udělá ale radost...?!
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Kapličky I / 1:87 / O.Hejl

Příspěvek od IceZero »

Zdendo hotových je jich víc, jen sem byl línej fotit ten svůj mikroposun vždycky. Jak psal na fcb Petr Kudrej - jednohubka (pro Tebe a jiné třeba na večer, pro mě na víkend) ale rozhodně udělá radost. A člověk pak přijde na spoustu nových věcí jak jde co složit a slepit, to mě bav asi nejvíc
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Kapličky I / 1:87 / O.Hejl

Příspěvek od Daniel »

Pěkná práce - už se těším, až si je v Hradci prohlídnu naživo ;)
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“