Chrám sv. Jiří /1:?/ B. Kočí/ 1920 HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Chrám sv. Jiří /1:?/ B. Kočí/ 1920 HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

nějaký čas jsem pokukoval na tento Chrám, který mám ve svém uložišti 2D modelů a dnes jsem si řekl, že toho mám málo na stole, pod stolem, nad stolem a podobně, tak že bych ho mohl zkusit slepit :)
Slovo dalo slovo a už jsem tu s reportem...

Něco o Chrámu (Bazilice) zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bazilika_ ... 5%99%C3%AD

Model je vytištěn na 4 stránkách A4 o gramáži čtvrtky, tudíš žádné podlepování ;) a je bez psaného návodu s pár obrázky pro představu jak model slípnout. Na první pohled se zdá model jednoduchý, ale chvilku jsem laboroval jak, co a kam přilepit a hlavně kde začít :) Ale už jsem se do toho dostal a jde to skoro samo, dílky jsou označeny abecedně s čísly postupného lepení (a1..b1...c1...atd).
Hned u první části jsem přemýšlel, jak byl asi model veliký v originále a jak to asi v roce 1920 vyřezávali... Jinak jsem mile překvapen, jak jsou samotné textury hezky zpracované a líbivé na pohled mého oka. Na to, že neobsahuje mnoho 3D prvků, působí propracovaně se všemi detaily.

Dost bylo slov a hurá na obrázky, co se mi podařilo zatím slípnout ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hezký večer Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne sob 24.10.2015 0:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Chrám sv. Jiří /1:?/ B. Kočí/ 1920

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

po pár dnech jsem tu opět s dalším postupem na Bazilice.

Dalším postupem bylo zhotovení střech a stříšek, které seděly dobře až na pár drobnůstek... Dále jsem pokračoval přistavením bočních přístaveb a dvou věží, které mají každá jiný rozměr (rozdíl na šířce cca 3mm)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Po zkompletování jsem se pustil do osazení drobností jako jsou sloupy, které sedly dobře až na druhý s obloukem, který mi vyšel až za podložku a teď co s tím :shock: byly tři možnosti, za 1. nechat tak jak to vyšlo, 2. dolepit podložku a za 3. sloup odříznout, protože jsem si ho nalepil a až pak jsem začal pracovat na tom co s tím :lol: :lol:
Zvolil jsem tedy metodu 3 a proběhlo to následovně:

Sloup jsem odřezal a zvolil nejvhodnější místo pro provedení řezu a sloup rozdělil na dvě části, které jsem patřičně zkrátil a upravil na požadovanou vzdálenost pro umístění na podložce ;) což se povedlo, ale zkrácením sloupku jsem snížil jeho výšku o cca 2mm, které jsem opět nastavil, aby nedošlo k nechtěnému optickému nezdaru..a nakonec osadil k budově a podložce a s výsledkem jsem spokojen :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pár obrázků aktuálního stavu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Teď pokračuji finálními doplňky a příště už hotová Bazilika, děkuji za pozornost a hezkou neděli Jakub.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chrám sv. Jiří /1:?/ B. Kočí/ 1920

Příspěvek od Standa F. »

JakubSDK píše:... je bez psaného návodu...
Návod tam je, viz sken původních pokynů na straně 6 ;) .

Jinak fajn, že ses do toho pustil, je to vskutku unikátek. Prima a ať se daří!
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Chrám sv. Jiří /1:?/ B. Kočí/ 1920

Příspěvek od JakubSDK »

Hezky vecer Stando,

dekuji a az ted si uvedomuji, ze jsem si ten navod i cetl, kdyz jsem si tuto historii poridil ale nejak mi to po te dobe vyprchalo...ted se trochu rdim za dezinformaci :oops:

Mozna bych se rovnou zeptal, zdali se da sehnat neco podobneho od tohoto autora?? Hodne me to nadchlo a rad bych si jeste neco podobneho slipnul.

Jakub.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chrám sv. Jiří /1:?/ B. Kočí/ 1920

Příspěvek od Standa F. »

Sehnat... velmi těžko (to už tak u 100 let starých věcí bývá). Přehled o této tvorbě má asi jediný sběratel v této republice - Pepa Kropáček, autor publikace, ze které šmikáš.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Chrám sv. Jiří /1:?/ B. Kočí/ 1920

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný večer vám přeji,

Děkuji Stando, určitě budu kontaktovat.

Jinak hlásím, že jsem úspěšně dokončil Chrám (Baziliku) sv. Jiří :)

Stavba probíhala velmi dobře a byl to opravdu příjemný relax, vše sedělo dobře, sem tam nějaká korekce byla potřeba, ale to asi všade ;) všem vřele doporučuji...

A teď pár finálních obrázků:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Rád bych model dovezl do Neratovic, takže kdo bude mít zájem model vidět naživo, ať dorazí :) ;)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Chrám sv. Jiří /1:?/ B. Kočí/ 1920 HOTOVO

Příspěvek od Daniel »

Jakube gratuluji k dokončení 8-) Na fotkách to vypadá moc pěkně - takže o to víc se těším až model uvidím na vlastní bulvy ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Chrám sv. Jiří /1:?/ B. Kočí/ 1920 HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

děkuji Vám za milá slova, to vždy potěší :) já se zase těším, že poznám modeláře, kteří se tu na DF scházejí ;)

Hezký večer Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“