Kostel Řeznovice / Milan Bartoš / 1:165 / HOTOVO

Odpovědět
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Kostel Řeznovice / Milan Bartoš / 1:165 / HOTOVO

Příspěvek od lukše »

Zdravím všechny, přidávám zde fotky dalšího mého výtvoru. Tentokrát jsem si vybral tento pěkný románský kostelík, který nedávno vydalo vydavatelství Dukase. K předloze napíšu jen, že se jedná o jednu z našich nejvýznamnějších románských památek, centrální část se třemi apsidami pochází ze 2. poloviny 12. století.

Samotná vystřihovánka se skládá ze dvou a půl listů formátu B4, dále obsahuje návod a dvoustránkové povídání o předloze včetně mnoha fotek. Model se dá slepit také ve zjednodušené verzi bez plastických oken, se zjednodušenými schodišti a některými dalšími díly. Číslovaných dílů je přesně sto.

Model mám již hotový včetně malého terénu, stavěl se pěkně, myslím, že všechny chyby jsou způsobené jen mýma rukama. Během stavby jsem jaksi nestíhal fotit, proto mám jen tři fotky věže. Nejtěžší prací na modelu byly asi obě dvě schodiště a také složená okna na věži. Na terénu jsem se pokusil udělat plastické kameny (i když hlína mezi nimi mi moc nevyšla, je moc vysoko), ale po celém obvodu kostela (tak jak je to zakresleno na terénních dílech) bych to fakt nedal, proto jsem je udělal pouze ke všem vchodům. To je tak všechno a teď už fotky.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
Obrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Kostel Řeznovice / Milan Bartoš / 1:165 / HOTOVO

Příspěvek od Tapan »

Moc pěkné, předloha, vystřihovánka i stavba ;-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Kostel Řeznovice / Milan Bartoš / 1:165 / HOTOVO

Příspěvek od Daniel »

Moc pěkné 8-)
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Kostel Řeznovice / Milan Bartoš / 1:165 / HOTOVO

Příspěvek od maja »

Krásný kostel, skvělý model, úžasné provedení ala lukše. Sakra jaký chyby???? :shock:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel Řeznovice / Milan Bartoš / 1:165 / HOTOVO

Příspěvek od Aki »

krásnej kousek :)
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Re: Kostel Řeznovice / Milan Bartoš / 1:165 / HOTOVO

Příspěvek od lukše »

Děkuji všem za chválu, to jsem ani nečekal :oops: . No nějaké chybky tam jsou například střecha jedné z apsid mi nesedla přesně ke zdi a je tam škvíra, ale na fotkách to asi není moc vidět :lol: .
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Kostel Řeznovice / Milan Bartoš / 1:165 / HOTOVO

Příspěvek od Konopka »

group b píše:Nádhera. Asi nejkrásnější kostelík u nás. Zvládl si to famozně.
Když se podíváte do knihy Románské kostely Čech, budete se divit, kolik krásných románských kostelů u nás je a možná přehodnotíte své hodnocení kostela v Řeznovicích. Základní info o knize např. zde: http://www.knihkupectvi.mobi/knihy/roma ... -cech.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Každopádně by v knize našli inspiraci všichni autoři modelů nejen pánové Bartoš a Hejl. Těch staveb, které by byly krásné jako papírové modely je u nás "mraky".
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“