Kostel sv.Mikuláše ve Vinci / O.Hejl/ 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Kostel sv.Mikuláše ve Vinci / O.Hejl/ 1:150

Příspěvek od křemilek »

Ahoj kluci, chtěl bych se s vámi podělit o stavbu kostelíku sv. Mikuláše ve Vinci od O.Hejla. Včera jsem navštívil modelářskou soutěž Slavičínský Šikula 2015 ve Slavičíně, potkal jsem tam Tea, Marek (2BeerOrNot) tam měl workshop, tak mi ukázal pár fíglů, jak se zlepšit v lepení, za což mu velmi děkuji, dostal jsem nový impuls do lepení. A tady je důkaz, že se zlepšuji pomalu. Dosti keců...


Obrázek

historické udaje

Kostel sv. Mikuláše, původně doložen již ve 12. století, stojí ve Vinci, jihozápadně od Mladé Boleslavi. Nynější stavba pochází z doby kolem r. 1240. Přestože není mezi veřejností příliš známý, jde o jeden z nejvýznamnějších kostelů v českých zemích a jedinečnou památku románské architektury. Kostel má jednu loď čtvercového půdorysu, na níž navazuje malá nepravidelně šestiboká apsida. Stanová střecha kostela je zakončena bedněnou věžičkou.

důkaz vlastnictví originálu

Obrázek


obvodové stěny v rozloženém stavu podlepené kartonem

Obrázek Obrázek

pro dnešek vše, brzy se uvidíme
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv.Mikuláše ve Vinci / O.Hejl/ 1:150

Příspěvek od křemilek »

Ahoj všem, máme tu malý pokrok ve stavbě.

Dělnici usadili obvodové stěny s okny na svá místa a udělali otvor pro vstupní portál, který parta zedníků večer usadí na místo. A teď fotodokumentace a detail vstupního portálu.

Obrázek Obrázek Obrázek

trochu jsem ti to tu poopravil... ;) moderátor Aki
Naposledy upravil(a) křemilek dne pát 3.4.2015 9:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv.Mikuláše ve Vinci / O.Hejl/ 1:150

Příspěvek od křemilek »

Ahoj, máme tady další postup. Sakristie je hotová.

fotodokumentace stavby:

Obrázek Obrázek

To je vše. křemílek
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv.Mikuláše ve Vinci / O.Hejl/ 1:150

Příspěvek od křemilek »

Ahoj všem další postup


Obrázek Obrázek Obrázek





model kostelíku ve Vinci skoro dokončen až na pár drobností až ze ženu dřevěnou podložku přidám fotky hotového kostelíku


pro dnešek všechno křemilek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Kostel sv.Mikuláše ve Vinci / O.Hejl/ 1:150

Příspěvek od maja »

Ahoj Křemílku, je to určo Tvůj nejnej model, akorát bych řekl, žes to s tou střechou strašně uspěchal... Ono už bylo moc vidět světlo v tunelu, že jo? Do té doby to byl Tvůj jasně nej kus. Nestálo by to za opatrné rozřezání a ještě jeden pokus?

Ono je vidět, že je lepší začínat s menšími projekty, které nejsou časově náročné, jsou výborně navržené (O. Hejl), a přitom je tam spoustu detailů, které naučí. A když už se to nevyvede, jde to za až neřestně levný peníz (vzhledem k práci autora) koupit znovu.
Prostě sakra lepší začátek než Lednice (od p. Navrátila, kde to určo nesedí nijak extra, leda by to byla výjimka, potvrzující pravidlo), anebo šílený Malbork (zrovna ten model je mi takový nesympatický, nevím, stál jsem nad tím, ale prostě jsem do toho nešel - a co jsem koukal, i když to má někdo slepený hezky, jsou tam vidět záplaty a švíry..., až na jednu výjimku - velká paráda - ale to je spíš už echt "kartonowe", než papírové...http://www.kartonbau.de/forum/marienbur ... 31709-f10/" onclick="window.open(this.href);return false;)
tak zatííím
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv.Mikuláše ve Vinci / O.Hejl/ 1:150

Příspěvek od křemilek »

stavební práce ukončeny stavba je hotová. a čeká na na partu zahradníků na výsev trávníku( statická tráva.)




Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Kostel sv.Mikuláše ve Vinci / O.Hejl/ 1:150

Příspěvek od IceZero »

na modelu je vidět pokrok, ale určitě je škoda že máš na fotkách zaostřeno spíš pozadí než model, možná zkus fotit na jiným pozadí
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“