Chrám sv. Víta/BETEXA/1:350

Odpovědět
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Chrám sv. Víta/BETEXA/1:350

Příspěvek od Evadra »

Tak jsem se konečně pustila do stavby chrámu.
Obrázek

Začínám podle návodu střechou.
Obrázek

Zatím pohoda, jižní věž, akorát taková drobnůstka u okna, kterou jsem jednoduše opravila... :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jak se ale znám, tak mi celá stavba potrvá ještě dooost dlouho... :)
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Chrám sv. Víta/BETEXA/1:350

Příspěvek od Evadra »

Po delší době jsem trošku pokročila s modelem. Základ je tak nějak hotový...

Obrázek

Střecha se zdmi drží, tak pkračuji se střechou věže.

Obrázek Obrázek

A samozřejmě bych to nebyla já, kdybych nezlomila aspoň jednu věžičku... :roll:

Obrázek


A takhle už vypadá celá věž, která je absolutně křivá a padá kde se jí zachce.

Obrázek Obrázek

To je zatím vše. Vystřihovánka mi přijde někde malinko nepřesná, takže často musím něco zastřihávat nebo domalovávat. Například okna, které neseděly vůbec. Ale model se mi líbí jako celek, protože mám ráda gotiku, takže nebudu moc hledět na detaily a budu ráda když ji někdy celou dokončím. :)
Naposledy upravil(a) Evadra dne ned 13.3.2016 20:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Chrám sv. Víta/BETEXA/1:350

Příspěvek od Tomáš S. »

Na to, že je to Betexa tak mi to přijde jako vcelku vydařený model - taky jsem ho kdysi dávno pořídil... :) Můžu se zeptat jak je to přibližně vysoké?
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Chrám sv. Víta/BETEXA/1:350

Příspěvek od Evadra »

Je to můj první model od Betexy. Taky je ten papír dost tvrdý, takže některé díly se dělají dost špatně, jinak výška mně strašně překvapila. Postupně jsem dělala tu věž a pořád to rostlo nějak moc vysoko... :D Zatím mám jenom tu vrchní část takže celé počítám, že to bude nějakých necelých asi 30 centimetrů do výšky. :)
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Chrám sv. Víta/BETEXA/1:350

Příspěvek od Evadra »

Ahojte,
tak po delší době přidávám pár fotek. Moc jsem průběh nefotila, takže jsem si řekla, že tady nějaké lepší fotky přidám později, až budu mít stavbu celou hotovou.
Tato část stavby byla poměrně složitá. Připojit závěr katedrály k hotovému celku. Nesedělo to úplně přesně, ale nějak jsem to nakonec zvládla.

Obrázek Obrázek Obrázek

Nějak to drží pokupě, ale to nebylo všechno. Ty těžké věci teprve přišly. Usadit celou katedrálu na spodní část nebyla žádná sranda. U této části jsem opravdu moc nefotila. :D Chtělo to opravdu moc trplivosti, ale taky jsem to nakonec zvládla bez toho aniž bych s modelem praštila.
Takhle vypadá tedy model teď.

Obrázek Obrázek Obrázek

Omlouvám se za kvalitu, je to focené večer se slabým světlem. Model je v podstatě hotový. V tuto chvíli nechávám schnout celek přilepený k podložce. Nejsem si úplně jistá jestli taková podložka byl dobrý nápad, ale snad z toho něco vyleze.

Obrázek

Už zbývá jenom takováhle hromádka fiál a doplňků.

Obrázek

Pravděpodobně budu mít k dispozici i nějaké ty laserové doplňky, takže model obohatím malými kraby. Z což moc děkuji Groupovi a Burtonovi, kteří mi se vším poradili. ;) To je prozatím vše, uvidím, jak to nakonec dopadně a později teda přidám něco kvalitněji vyfoceného. :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chrám sv. Víta/BETEXA/1:350

Příspěvek od Aki »

vypadá to moc hezky náhodou :)
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“