Hrobka krále Theodoricha/ 1:150 / O. Hejl / HOTOVO

Odpovědět
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Hrobka krále Theodoricha/ 1:150 / O. Hejl / HOTOVO

Příspěvek od maja »

Ahoj, stavbičku hrobky rozebral podrobněji IceZero nedávno, já jsem se konečně dostal k prezentaci svého pokusu, který vznikl těsně před Vánoci. Model je složen z pár dílů, ale všechno je to šíleně malinkaté a trojúhelníčků na chlopních milion :shock: . Ale na tupo se to dá asi těžko lajznout, i když tady je borců, co by to asi "dali" :) . Každý jednotlivý segment stavby - nízký válec (něco jako mini krabičky od taveňáků) jsem podlepil, vždycky jsem kruh udělal menší než dno a strop, abych se vyhnul Iceovým problémům. Udělal jsem dobře, nedovedu si představit to lepit "naměkko" (nechal jsem si to vytisknout jen na gramáž 120, nic jiného jsem nesehnal, ale prý francouzský papír, tak dobrý, i vzhledem k titěrným dílům). Díl, který tvoří ochoz (v originále stavby se zábradlím) jsem podlepil až na samý okraj (stylově kartonkem od kulatých sýrů ;) ) a nechal to tak, stavba je tím o půl mm vyšší, návaznosti dalších "pater" to nevadí (hrana zaretušována), a mohl jsem pak na spodek víc přitlačit při lepení dalších válců.

I když Ondra má všude perfektně označeno, kde je čelo (kulaté) stavby, stejně jsem to, ***kroť se ve výrazech!***, nalepil obráceně, takže pak přišel věrný přítel Pan Žiletka... naštěstí dobrý). Stejně ale myslím, že jeden prstenec mám i tak otočený blbě, byl jsem asi poněkud rozjivený před blížícím se dlouhým vánočním volnem. Nevím, proč jsem to tak mastil.

Narozdíl od Iceho mi střecha šla dobře (až na to, že jsem si vysál SÁM vysavačem s odstřižkama jeden díl střechy, takže jsem ho mastil ručně znovu - do třetice vůl). Díly pasovaly všude ok, jen jeden z tenčích plášťů nevím už kterého válce mi vyšel kratší, musel jsem to zaretušnout na spojovací chlopni, takže dobře, že jsem ji tam nechal. Myslím ale, že je to mým nedokonalým ohnutím všech trojúhel. chlopní, které jsou dokola obou podstav - tím se to nasčítá na výsledný skoro mm...

Nejtěžší je podle mě usadit spodní díl s arkádami (resp. ty tenké sloupky) přesně na vyznačená místa na terénku. Pokud to obsypete trávou - dobrý. Já tam mám origo Ondrův povrch, tak to bylo dost obtížný, je tam málo místa mezi těmi patkami. Dole jsem to trošku "zašpinil", aby to nevypadalo tak nově a modelově.
Okapová stříška pod vlastním monolitem střechy ve skutečnosti nepřečnívá tolik, jako na modelu, ale kdybych to ořezal podle stěn, vypadalo by to idiotsky, určitě by to nebyl přesný kruh. Nechal jsem to teda raději podle návrhu Ondry.

Modýlek je šíleně roztomilý, protože je strašně maličký - a ve výsledku je to hrozně vděčné - ale není to tak jednoduchý, jak se to jeví (každá chyba je na tom logicky hrozně vidět), ale to už bylo napsáno přede mnou.

A na závěr klasika - všechno perfektně sedí od autora - pana Mistra jr. ;)
PS: škoda, že jsem nepřidal foto s měřítkem, takhle nevynikne, jak je to malinké. Model už ale nemám u sebe.
PPS: teď jsem si všiml, že Ice měl taky problémy s orientací, bo to taky nalepil obráceně :roll: 8-) :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Hrobka krále Theodoricha/ 1:150 / O. Hejl / HOTOVO

Příspěvek od IceZero »

PĚKNÝ....
u mě to bylo lepený natupo úplně všechno a šlo to v pohodě kompletovat, zase tak velký problém to není, čela jsem taky zpevňoval - v mém případě rovnou kartonem strojní lepenky síly 1mm...
:arrow: té orientace válcovýho vrchu sem si ani nevšiml, co už nadělám řezat to nebudu
:arrow: jinak souhlasím že nalepit to celý na terén je občas komplikovaný, já mezery zasypal terénem, ale asi by šlo udělat si z kartonu šablonku a na tu spodní díl nalepit

a ještě poznámka nám co nadáváme na pididílky... já to tiskl na A4 ale v Nera jsem na výstavě našel tohodle drobečka ještě asi o polovinu menšího než sem sám přivezl... byl mezi Ondrovými modely, tak by mě docela zajímalo, na jakej papír to tiskl on :roll:
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Hrobka krále Theodoricha/ 1:150 / O. Hejl / HOTOVO

Příspěvek od maja »

Já si to prostě neumím představit, tohle lepit natupo, určo bych to měl polepený zvenku. Nedokážu to tak odhadnout, aby mi to chytlo a zároveň lepidlo nevyteklo ven. Jsi dobrej a já ještě musím pár zim olepit, než to půjde:-)
A o půlku menší, jo? :shock: :shock: , to fakt už je nějaká magie to slepit, ne? :) Nebylo to z jednoho kusu? :lol:
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“