Hrobka krále Theodoricha / 1:150 / Ondřej Hejl - DOKONČENO

Odpovědět
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Hrobka krále Theodoricha / 1:150 / Ondřej Hejl - DOKONČENO

Příspěvek od IceZero »

Ahoj všem...
nějak se mi nedaří začít znovu lepit a protože se blíží dlouhé zimní večery vytáhl jsem tenhle "jednoduchý" modýlek, který Ondra pustil jako free vystřihovánku, abych se něčím znovu nastartoval, možná proto, že mi přišel jako odpočinkový - prostě pár x-úhelnákových krabiček nalepených na sebe.

napřed něco málo o předloze:
Tato záhadná stavba byla objednána králem Theodorikem v roce 520 našeho letopočtu poblíž barbarského pohřebiště jako místo jeho posledního odpočinku. Jedná se o ukázku stavebního stylu pozdního starověku – monumentální velikost stavby reprezentuje sílu a ducha krále Theodorika. Pro dvoupatrovou stavbu bylo použito enormně velkých bloků dovezených z Istrie. Stavba je zakryta obrovským monolitem o průměru cca 11 metrů a hmotnosti více než 300 tun. Je to jeden z největších monolitů na světě užitých jako kopule. Jinak Ravena je hlavní město stejnojmenné provincie na severu Itálie, kde je raně středověkých památek více.

Ale už k modelu samotnýmu. Protože sem si myslel, že to bude pohodový model na jeden den, ani sem původně nechtěl moc fotit postup. Můj předpoklad vycházel skvěle, dokud jsem se nedostal k střešnímu monolitu :lol: Pak ale nastal porod a nějak sem pochopil připomínku kterou kdysi napsal Knox - v tom duchu že modýlek není tak jednoduchý a já trumbera to bral jako ftípek :roll: jenom těch pár dílků monolitu a úhelníků mi dneska zabralo skoro devět hodin :(

POSTUP:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

teď už snad jen slepit k sobě a pak udělat nějakou podložku
Naposledy upravil(a) IceZero dne ned 2.11.2014 19:15, celkem upraveno 1 x.
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Hrobka krále Theodoricha / 1:150 / Ondřej Hejl

Příspěvek od maja »

Ahoj, super, zrovna jsem se chystal tohle začít lepit, tak aspoň už nemusím nic moc popisovat:-). Byl tam nějaký zádrhel (kromě té piplačky s příkrovem? (i když "U Hejlů" to sedí až neuvěřitelně, jak jsem zjistil!). Na jak silný papír jsi tiskl? Moc gratuluju (snad už to teď bude brnkajda) a dík zanpřípadnou odpověď.
M.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Hrobka krále Theodoricha / 1:150 / Ondřej Hejl

Příspěvek od IceZero »

pro maja: - lepilo se to krásně, byl to můj druhý modýlek od Ondry, a můžu říct že sedělo všechno a těch pár chyb je spíš mýma rukama... tiskl sem na klasický kanclám 80gr/m2 a pak podlepil průmyslovým archem cca 150gr/m2, kterýho mám docela zásobu (proto sou některý díly zespodu hnědý). Pak sem plochy, který sou jakoby podlaha podlepoval strojní lepenkou, abych zvýšil pevnost modelu.
- Tím podlepováním ale došlo k tomu že mi pak úplně neseděly třeba průměry válcových částí - co se dalo to sem opravil kružítkem ale někde to přece jen nešlo a pak nevyjde délka obvodovýho pásku
- druhý problém který ale můžu přičítat jen sám sobě je že mi nesedí osy spodní a horní části. Hlavně že sem kvůli tomu podlepoval lepenkou já trubka ;( pak mi ta horní část trošku letí na stranu, je to vidět na jedné fotce) měřeno šuplerou je to asi o 0,7mm ale foťák to trošku vytáhne ještě

jinak bez problému

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Hrobka krále Theodoricha / 1:150 / Ondřej Hejl - DOKONČE

Příspěvek od maja »

Moc dík za informace! S tím podlepováním...já občas taky zapomenu, že se tím mění tloušťky, průměry.... :o ;) Někdy taky podlepím kartónem díl pěkně po trojitém měření od jedné strany ke druhé a zapomenu, že tam přijde chlopeň přilehlého jiného dílu. Dělám to oboustrankou, tak to pak se strachem odpižlávám, abych si neprořízl origo díl. Ale aspoň se tím učím víc přemýšlet:-))
Ještě jednou moc dík
PS: a vyosení 0,7 není ani vidět, kdo ví, jestli to v originále není taky trochu šíbrc, třeba to nakonec máš přesně v měřítku :D
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Hrobka krále Theodoricha / 1:150 / Ondřej Hejl - DOKONČE

Příspěvek od IceZero »

právě že to mrcha vidět jde :D
http://www.papirove-modely.cz/velkynahled/255017" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Hrobka krále Theodoricha / 1:150 / Ondřej Hejl - DOKONČE

Příspěvek od Daniel »

Pěkně jsi se s tím popasoval - gratuluji k pěknému modýlku a pěvně doufám, že tě i správně nastartoval 8-)
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“