Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1:100

Odpovědět
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1:100

Příspěvek od houston.vasek »

Ahoj
pro chvilkový odpočinek od aut jsem se rozhodl o postavení jedné malebné kapličky nacházející se v Praze v Botanické zahradě v Troji.
Podkladem pro zpracování byla kompletní PD, která mi byla zapůjčená stavebním oddělením botanické zahrady.

Kaple svaté Kláry (Troja)
Barokní kaple svaté Kláry stojí na vrcholu vinice nad Trojským zámkem. Dnes se nachází v areálu Pražské botanické zahrady.
Postavil ji hrabě Václav Vojtěch ze Šternberka patrně roku 1695. Kaple je zasvěcena svaté Kláře, patronce a jmenovkyni Václavovy manželky – Kláry Bernardiny. Podle pověsti v kapli v polovině 20. století strašilo. Občas, znenadání, začal sám od sebe vyzvánět zvon. Zjistilo se, že jej rozezváněla opička šplhající po jeho laně, která uprchla z trojské zoologické zahrady.
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kaple_sva ... ry_(Troja)

více informací naleznete na
http://www.botanicka.cz

foto stavby
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

projektové práce
jedná se o jednoduchou nenáročnou stavbu. Největší problém nastal především ve tvarování okolního terénu, jelikož je stavba zasazena do krajiny s mnoha výškovými úrovněmi.

Obrázek

Model jsem vytisknul na laserové tiskárně na papír o gramáži 160, celkově model vychází na 2 strany A4
Obrázek


vše je připraveno hotovo tak se můžeme pustit do práce
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy / houston

Příspěvek od houston.vasek »

Tak jsem slepil dohromady kostru stavby, teď už jen dodělat pár doplňků jako je například zvonice, křížek před vstupem a vstupní schody a dále se můžeme pustit do okolního terénu.

Obrázek Obrázek
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od houston.vasek »

Ahoj

tak jsem zase chvilku dělal na kapličce tentokrát jsem dodělal zvonici včetně zvonu pak kříž před vstupem, doplnil objekt římsami, venkovní schodiště se zábradlím a hlavně část terénu.

zvonice včetně zvonu Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Kaple s kostrou terénu je hotová, zbytek bude dodělán běžnými modelářskými technikami, aneb co dům dal :D
- jedná se především o EPS desky, kartonové desky, noviny namáčené v disperzním lepidle, sádrové dotvarování, nátěr barvami a posyp statickou trávou.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od Aki »

moc hezký to máš :)
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od houston.vasek »

ahoj, dík za pochvalu.
tak jsem konečně dodělal projekt byla to taková oddychovka.

po zhotovení kaple jsem se pustil do terénu, ten je tvořen z odřezků EPS desky tvarově sjednoceným pomocí toaletního papíru namáčeného v lepidle. Celý tento korpus jsem zalil sádrou. Pěkně se mi s ní pracuje a dotvoří se tak nádherně krajina a ještě jednu výhodu to má a to, že se dá dobře barvit vodovkami :) celý korpus jsem následně zasypal statickou trávou.
Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
zatravněno :)
Obrázek

dále následovaly stromy a vinice
ty jsou z větviček levandule a dalších drobných kytek namočných v lepidle a posypaný hmotou na krajinu pro vláčky, jedná se o barvené dřevěné piliny, ty jsem ještě doplnil o pár sáčků čaje a nastrouhané pastelky
Obrázek Obrázek


a již hotový model doplněný o drobnosti jako lavičky, plot, odpadkový koš

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
j_pajdla
Příspěvky: 42
Registrován: úte 24.1.2012 8:37

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od j_pajdla »

Hezké dílko i s pěkně provedeným terénem.
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od bh69 »

moc pekna prace ! (jedinou vytku bych mel k tomu bilemu zabradli .. nevim jak to udelat lip, ale tohle dost rusi)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od Vojta Č. »

Jojo, za tohle máš u mě bod, pod touhle kaplí jsem se ženil :) A jako dobrý. Kaple teda taky :) Hezky by se to potkalo s viničnim domkem od Ondry Hejla.
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od houston.vasek »

dík kolegové,
s tím zábradlím je to složité jak je to fakt drobné a chtěl jsem zachovat vzhled, přemýšlím zda by to pak nešlo třeba vypálit laserem ale těžko říct jestli by si to zachovalo pevnost. Nemám s těmito doplňky zkušenost. Kaple je nádherná pracuji v Botanické tak jsem chtěl udělat něco pro společnost :D v tuto chvíli pracuji na návodu a očíslování následně budu jednat s PR ohledně distribuce a prodejnosti ve stáncích zahrady jako doplňkové a reklamní zboží.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od Aki »

paráda to je :) ještě zkus trochu "ušmudlat" trávu mezi kamennou dlažbou, aby tak nesvítila, bejvá to tam sešlapaný... plot vyřezat nepůjde. buď laser, nebo slepit z drátků...
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od jafobe »

laserem by to vyřezat šlo, ale s pevností bych si už tak jistý nebyl pokud by se to řezalo z papíru, pokud z dobrého plastu nebo kovu tak by to vydržet mělo poměrně dost, ale u kovu je možná i alternativa to nechat udělat jako lept
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od Vojta Č. »

Ještě se nabízí tisk zábradlí na fólii, asi to vyjde levnějc než laser, je to blbuvzdornější a imho to nevypadá tak zle...
Obrázek
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od houston.vasek »

pánové děkuji moc za velmi cenné rady, to zábradlí tištěné na folii je dost luxusní to je asi nejreálnější zobrazení. S terénem si ještě musím pohrát, cílem je aby to zvládl i málo zkušený lepič, něco ještě musím doladit aby to bylo vše ok :)
mumodeanel
Příspěvky: 213
Registrován: sob 21.1.2012 15:25
Bydliště: Slezsko

Re: Kaple sv.Kláry v Botanické zahradě hl.m. Prahy/houston/1

Příspěvek od mumodeanel »

Spíše by to chtělo ještě trošičku si pohrát s fasádami, nějaký stínek, rozbití cadových textur apod.
Krajinka modýlek hodně pozvedla, palec nahoru :) .
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“