Kaplička Třemošnice-Skoranov/Ondřej Hejl/1:87

Odpovědět
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Kaplička Třemošnice-Skoranov/Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od AmatER »

Čas od času mě přepadne nálada postavit si k mým autobusům i nějaké to prezentační diorámko. Jakožto vyznavači kultury ČSAD je naprosto jasné že to musí být diodráma řádně vesnicky linkové, nejlíp v kombinaci náves-zastávka-kaplička-stoletá lípa-obecní pumpa-lavička-popelnice-poštovní schránka-atd. A tak jsem s chutí zakoupil sešit Kapličky I od Ondry paHejla, an disponuje objekty ve vhodném měřítku. Zaujalo mě, že v sešitu není k žádné stavbičce psaný návod, ale ono to vzhledem k jejich rozsahu a velikosti zjevně nebude úplně tak nutné, stejně bych se jej držel jako obvykle jen velmi orientačně.

Nakonec jsem zvolil kapličku ze Skoranova,
Obrázek
což je osada patřící pod Třemošnici, okres Chrudim. Dle gůglu dokonce prostor okolo skutečné kapličky splňuje téměř všechny požadavky - až na přítomnost té zastávky, ta je o nějakých 50 metrů dál v osadě (pro hnidopichy - zastávka Třemošnice,Skoranov má v CIS JŘ číslo 36825 a jezdí přes ni linky 620714, 620715 a 650604 Arrivy Východní Čechy ;) ). Ale to nevadí, realita není důležitá, hlavně aby to diodráma vypadalo přiměřeně kýčovitě :lol:

Tak nejdřív obligátní důkaz originality:
Obrázek

Při 22 číslovaných a 25 (+ křížek) fyzicky existujících dílech lze předpokládat, že kaplička bude zproštěna dvourozměrné podoby velmi rychle, jelikož modely o více než 25 dílech nemám vůbec rád ;) Tak hned začnem, dveřmi (krucinál, zoubkochlopně, neeee)...
Obrázek Obrázek

...následuje výroba přední části objektu s věží zvoničky (padlo mnoho sakrů), chvíli váhám, jestli nemám zůstat u produktu v provedení stavební firmy Potěmkin & spol...
Obrázek Obrázek

...ale pak si to rozmyslím a přidám zadní část objektu...
Obrázek Obrázek

...poperu se s zastřešením a špičkou zvoničky (špičku srovnám, až doplním křížek, který vyrobím, až najdu vhodný korálek a zakomponuju kapličku do diodrámatu, protože by přitom mohl dojít k úhoně)...
Obrázek Obrázek

...najdu odvahu, pevnou ruku a klidný dech na slepení zvonu, protože k čemu by byla zvonička bez zvonu, že...
Obrázek

...a který při instalaci na několikátý pokus zas a znova hledám v koberci pod stolem, ale za použití vteřinového lepidla nakonec nad zvonem vítězím a instaluji do niky zvoničky...
Obrázek

...takže po několika málo hodinách je možno konstatovat, že placaté díly došly a tudíž je (téměř) HOTOVO. Model není úplně stoprocentní, retušované hrany v reálu vypadají líp než na fotkách a drobné nedostatky v geometrii stěn snad schová modelová vegetace diodrámatu.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Kaplička Třemošnice-Skoranov/Ondřej Hejl/1:87

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

Hmmmmm... Je to moc pěkná kaplička. Asi na tenhle sešit taky jednou dojde.

A málem bych zapomněl, dobrá práce!!! 8-)
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“