Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Knox

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Knox »

Další model, je empírový kostel v Křečhoři.

Křečhoř – kostel Božího těla:

Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Martin Č. »

Pěkně to servíruješ. Tenhle kostel mě osobně až tak neoslovuje, zato další bazilika v galerii mi příjde moc moc zajímavá. Tou podivnou polohou pozdní věže. Nemám páru, co je to zač.
PS: Kapličky v Máslojedech máte taky pěkný!
Knox

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Knox »

Martine.
Zatím poslední kostelíkem, který je dokončen a klidně by se dalo i říci, že bude hlavním tahákem tohoto sešitu, je kostel sv. Václava v Praze Proseku.
Jedná se o původně románsku, v gotice a baroku přestavěnou stavbu. Její slohovou rozmanitost, není dále potřeba představovat.

Obrázek

Model:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Ovšem toto stále není konec. Bude následovat další a řekl bych že velmi netypický a rozhodně zajímavý kostel.


Jeho vyjímečnost je už na první pohled jasná. Nejedná o buhví jak vyšperkovaný klenot, aby zaujímal místo někde v horní desítce kostelů, ale jde o stavbu naprosto jedinečnou... "je tak ošklivej...až je krásnej"...řekl by Švejk.

Kdo z vás to uhodne? Jeho místo je cca 20 km jižně od Třebíče, ve velmi nenápadné vesničce.
Tento kostel nese jméno patronky havířů, architektů....atd....
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

Teda Knoxíku! ty to ale sypeš.. Krása, ten kostel z Proseka je zatím asi nejhezčí dle mě..
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Martin Č. »

Pane jo, tak kostel sv. Barbory mi to našlo tenhle a popisu odpovídá :) Nějaké Častohostice
Obrázek

Na tomhle fóru mě baví to, že člověk se s modely učí spoustu nových věcí. Přítelkyně je z nedalekých Myslibořic, do kterých dobrých 6 let jezdím a o tomhle svérázným kostelu nemám ani potuchy. Budem tam muset někdy zajet :-)

PS: Když Ondra Hejl chrlí tolik starých kostelů...nechce se mu nakreslit Řeznovice?
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Luisa »

Prosek - to je on! Mého srdce šampión!!!
Těším se až to vyjde a hned se do toho pustím!
(Tedy hned po nejsvětější trojici... ;) )
Knox

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Knox »

Martin BRAVO!!
Kostel je to opravdu "svérázný".
Přiznám se, že jsem o něm nic nečetl. Na mě na první pohled působil jako obestavěný mlýn :lol:
Pak jsme došel k názoru, že jeho historie sahá až do doby románské, kdy byl ještě rotundou. Později, podle mě přistaveli gotickou loď a rotunda sloužila jako zvonice.Pak zbytek.
V té sposlední řadě, mi přijde, že je to kostel křížený s rotundou a zároveň farou. Dost jsem nad tím přemýšlel. Soudím tak dle toho, že v blízkosti stavby je pouze márnice. A přistavěné části kostela na mě působí, jako obytné části. Vždyť i plášť schodiště na "vež" je přistavěn právě mimo tyto "obytné" prostory... Asi pro pohodlí místího faráře...
Takto to na mě působí... Takže pokud si chcete postavit opravdového křížence je to další možnost...
A co na to náš Šandík? Mám pravdu, nebo se mýlím??

http://www.mapy.cz/#x=15.820401&y=49.017823&z=17" onclick="window.open(this.href);return false;
Knox

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Knox »

Náhled na mou pracovní vystřihovánku:
Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak kostel z Proseka je luxusní a těšim ae na něj. A kostel sv. Barbory vypadá tak zajímavě, že ho musim mít. Fakt krásná práce Knoxi.
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Lesy »

Výborně ! Takže Častohostice můžu škrknout ze svého seznamu ....
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 168
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Miloš D. »

Omlouvám se za OT, ale dovolím si odpovědět na přání Martina Č. o pár příspěvků výše.
Kostel v Řeznovicích je již nakreslen a čeká na vydání. Během pár dnů budou k náhlednutí na stránkách Milana Bartoše první obrázky tohoto modelu.
Uživatelský avatar
Mikuláš
Příspěvky: 119
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Mikuláš »

Co se týče Častohostic, až dosud jsem netušil, že OH zná mé sny a přání...
Knox

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Knox »

Abychom se nenudili, představuji malý gotikcý kostelík sv. Jana Křitěle v Nudvojovicích. Nudvojovice jsou částí Turnova.
Vystřihovánka poměrně nenáročná a vhodná do jakéhokoliv prostředí. Originál stojí uprostřed návsi na malém hřbitůvku obklopen mohutnýmy stromy.

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mikuláš
Příspěvky: 119
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Mikuláš »

Kolik ten sešit vlastně bude stát? Já odhaduji tak 250 Kč.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Kostely I. / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od pahejl69 »

Takže pro všechny zvědavce sešit "KOSTELY 1." se bude tisknout společně s právě dokončovaným modelem od ATTIMONA :) Jakmile budu vědět přesný rozsah jeho modelu budu také vědět kolik zbude volných stran pro mne ;) . Sešit bude tedy obsahovat 6 - 7 kostelů :) . Pokud se některý do sešitu nevejde bude určitě v sešitě číslo 2, 3, 4..... :) :) :) .No a co se ceny týče vzhledem k tisku jen jedné obálky pro více modelů ;) cena sešitu č.1 nepřesáhne 200,- pevnou ruku při stavbě přeje Ondra H.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“