Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová paralelka

Odpovědět
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Niraj »

Tak se mi ještě podařilo, dokonce taky v limitu, dodělat i nějaké to okolí kolem kostelíku:
Obrázek Obrázek

Model to je parádní, s přesností nebyl žádný problém, ale těch drobných fíčur, těch tam teda bylo přehršel. Takhle jsem si asi ještě nezapiplačil.
Jinak, jak jsem psal v průběhu, polil jsem si jednu stránku modelu lepidlem (podklad kostela + střecha). Musel jsem celou stránku omýt vodou, takže se zkroutila a pak jsem ji pod zátěží sušil. Podklad jsem nakonec musel použít z kopie, nebyl ještě suchej, když jsem ho potřeboval, ale střechu jsem zachránil a mohl použít originál. Není na ní naprosto nic vidět.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Lesy »

Byla to zase jedna povedená akcička, i účast byla myslím vysoká. Blahopřeji všem, kteří dokončili.
Přidávám pár lepších obrázků toho mého výtvoru.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím,

taktéž připojuji lepší fotky modelu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Po shlédnutí fotek mi jistě dáte za pravdu, že by se k tomu co vidíte hodilo nějaké vysvětlení :oops: . Inu nějak vám to objasním spolu s hodnocením akce. Už od začátku, kdy jsem začal model zkoumat (večer 23.12) mi cosi chtělo naznačit, že tentokrát to nebude bezproblémové - chtěl jsem si připravit podlepy, ovšem podlepil jsem 3 díly a můj oblíbený podlepovač Pritt roller mi oznámil, že nemá čím lepit. Na Štědrý dne bylo samozřejmě v jediném obchodu kde ho mají zavřeno, ale moc jsem si to nebral - říkal jsem si, že oboustranku mám 8-) . O Štědrém dni nebyl na modelařinu vůbec čas, a tak když jsem ráno 25. usedl za, různým bordelem posetou, modelářskou podložku, jímala mě hrůza. O nějaké připravenosti na 24hodinový maraton nemohla být ani řeč. Dal jsem se tedy na podlepování. Oboustrankou jsem udělal pásy přes okopírované díly které přijdou na karton a když jsem chtěl dát pásy i na karton - aby to bylo čím nalepit na origo díly - páska došla 8-) . Další samozřejmě v celém domě nebyla, no průser... Nezbylo mi tedy nic jiného než jít zkusit štěstí u souseda - "Jara" naštěstí jakousi vyštrachal a mohl jsem pokračovat v lepení :) . Stavba věže probíhala celkem v klidu a bavila mě, i když ani zde jsem si to nezapomněl zesložitit - a zase to mělo co dělat s podlepováním. O té doby jsem si neustále opakoval postup podlepování, aby jsem to u ostatních dílů udělal správně 8-) . Samozřejmě chvilku na to jsem to zase u hlavní lodě kostela ***kroť se ve výrazech!***. Náprava zabrala vcelku dost času a mě to začínalo čím dál víc nebavit a otravovat, protože opravené to vypadalo taktéž strašně. Navíc hodiny tikaly a s tím spojený spěch, kterému přímou úměrou rostl i počet chyb. Náladu jsem si trochu zlepšil při patlání výklenku pro sv. Jakuba a dvojokna - tam bylo o zábavu postaráno. Pak už to šlo s kvalitou jen dole - jak šel čas tak se začla přidávat i bolest hlavy a ta se stupňovala, bylo mi jasné, že jestli vůbec vydržím tak už ne moc dlouho. Přestalo mi záležet na kvalitě - stejně jsem toho už tolik pokazil ... chtěl jsem být jen co nejrychlej hotov. No a takto to dopadlo. Ráno se pak k hlavě připojila ještě rýma, takže jsem si na snídani lupnul Brufen a hnedle bylo vesej...

V modelu jsem si plánoval hodně konstrukčních vylepšení, které byly spojeny s podlepováním. Řada z nich, ale byla hotova jen z půlky a nechal jsem to tak, protože večer byla v hlavě jen jediná myšlenka a to "Nic nevymýšlaj a lep ať si můžu co nejdřív odpočinout!" To také vůbec neprospělo kvalitě modelu. Co se týče nějakých chyb v modelu tak mi nevyšel ani jeden z těch spodních soklů a taky umístění dveří ve vstupním portálu nesouhlasí s umístěním vyznačeným na podložce. Jinak nic.

Slibuju, že příště se lépe připravím a budu více usilovat o lepší výsledek... :oops: ;)

Pěkný zbytek večera.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Aki »

tož přátelé, děkujemež všem za hojnou účas a velká gratulace těm, co to dotáhli až do konce :) kostelík už mám taky komplet, ale v termínu jsem to nestih, holt neumím lepit rychle na úkor kvality, nejde mi to přes pazoury :) ale kdybych nebyl u našich na kačeně, nedal si 3 hodiny oraz v pelechu a schody nelepil 2x, vyšlo by mi to časově akorát. co se dá dělat, snad to vyjde příště...

takže si to shrneme...

na startu se objevili tito sprinteři (bráno podle abecedy):

-Modras- 15:15 - diskvalifikace za schody do nebe
Aki - nedojel
Carvrer 25:30 (s křížkem po funuse :))
Dalibor Zálešák 24:08 (mno dobře, těch 8 minut ti budiž za jednoho Gambáče odpuštěno :))
group b 19:00 - diskvalifikace za nepovolenej počet úprav
Imar2201 - nedojel
jirka Z. - nedojel
kaktusak - nedojel
katondre 18:08 - diskvalifikace za nepovolenou velikost hrudníku
Lesy 20:35 - diskvalifikace za příliš strohý komentáře k fotkám
lukše 23:16 - diskvalifikace za to, že stavěl kostel už podruhé
mumodeanel - nedojel
myslivecJJ - nedojel
Niraj 22:50 - diskvalifikace za nepovolenou pomoc manželky při preslení potrétu
radecacek 22:25 - diskvalifikace za nepořádek na pracovišti
Tomáš S. 16:57 - diskvalifikace za nesplnění startovní podmínky autoportrétu (fotky nebyly povoleny)
Toptop - nedojel
Víťa 23:56 - diskvalifikace za odfláknutej autoportrét
Vojta Č. 13:53 - diskvalifikace za neustálý remcání
yvan 10:32 - diskvalifikace na nepovolenou rychlost
zapty 12:19 - diskvalifikace za příliš autentickej autoportrét
Zdeněk Krčmář - nedojel

celkem úctyhodných 22 běžců!

pokus o start proběhnul i u kpt. Budhy, ten si ale v autobusu zapomněl tretry a naboso se došoural bohužel pouze do kabin :)

výsledky budou vyhlášeny po Novým roce... musíme se s Ondrou řádně poradit a vystřízlivět :)
zatím je ve vedení Dalibor Zálešák, ale pořadí se může ještě změnit v závislosti na velikosti úplatků :D
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

Aki díky, máš u mě 3 Gambáče, přihlas se u mě v Nera :-) (nebo ve Vracově)
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od katondre »

Vypada to, ze neni zadneho viteze, kdyz jsou vsichni diskvalifikovani :-D ale dulezite je, ze bylo velke mnozstvi zucastnenych:-)
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

:lol: :lol: :lol:
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Toptop »

Super vyhodnocení :)
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Niraj »

Nojo, teprve se učí. Začíná na gambáčích a při příštích volbách už bude v parlamentu. Tam už to gambáčema ale neukecáme. 8-)

Hele, když jsme se tu tak všichni sešli, zajímalo by mě, jak postupujete u lepení takových těch věcí, co se musejí zalepit na spoustě míst najednou a ještě tam není žádnej přístup - zde např. vež (její přilepení k podkladu a zároveň ke kostelíku) nebo střecha kostela (současné přilepení k věži i ke kostelu = 6 styčných míst k nanesení lepidla). Jaký kdo volíte postup?
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Niraj »

Jojo, dělám to podobně. Jen u té věže přilepím nejprve jen jednu stranu k základu - pomocí chlopně (tu nejvzdálenější od kostela). Tím můžu věž vyklápět směrem od kostela. U vyklopené věže nanesu lepidlo na zbylé 3 chlopně a stěnu a pak ji zaklopím zpět. Dále stejně jako ty.
Fintu s vyklápění používám i jinde (též zde u střechy).
Odpadá mi starost s jednou stranou v tom frmolu a mám to díky ní jakžtakž porovnané.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Aki »

katondre píše:Vypada to, ze neni zadneho viteze, kdyz jsou vsichni diskvalifikovani :-D ale dulezite je, ze bylo velke mnozstvi zucastnenych:-)
všichni diskvalifikovaný nejsou... a psal jsem, že se pořadí může ještě měnit, můžeš vyhrát i ty, když se budeš snažit :D
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od katondre »

Aki: ahaaaa...hmmmm tak kdy si pujdeme spolu zazumbit panacku;-) zakrouzit si, zapotit se vrrrr :-D
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Kluci v akci »

:lol: A od kdy je 24 hodinovka soutěž :mrgreen:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Aki »

katondre píše:Aki: ahaaaa...hmmmm tak kdy si pujdeme spolu zazumbit panacku;-) zakrouzit si, zapotit se vrrrr :-D
vzhledem ke stavu mých zad tohle asi neklapne... aktuálně se potím radši v leže :) hmmm, zatím jsi poslední... :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Jakuba, Vroutek / O.Hejl - 24-hodinová parale

Příspěvek od Aki »

no dobře, konec srandy, nebudeme to oddalovat, vyhrál jsem to prostě já :)

žyry nakonec po dlouhých poradách uznala protesty několika jedinců, takže se na druhým místě díky nespecifikovamu počtu piv a patrně ultrarychleschnoucímu Herkulesu umístil yváááán :)

třetí místo obsadil díky nižšímu úplatku a hlavně příkladnýmu přístupu ke splnění základní startovací podmínky - autoportrétu - radecacek :)

jelikož na odměnu pro vítěze letos díky naší nezodpovědný vládě (úplatky je totiž nutno brát jen v rozumný míře, aby na ně bylo i v budoucnu) nezbyly prostředky, ceny tentokrát vyhrávaj závodníci, který se umístili na druhým a třetím místě. takže yvan a radecacek nechť kontaktujou sponzora a domečkářskýho guru Ondru Hejla (tady nick pahejl69) a domluví se na převzetí odměny. tou je jakejkoliv Ondrův model dle vlastního výběru - včetně vyprodaných, chystaných, či raritních kousků.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“