Kostel Panny Marie v Břeclavi / R.Vyškovský / 1:165

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kostel Panny Marie v Břeclavi / R.Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Martin Č. »

Ahoj všem na novém fóru,
a především velký dík všem, kteří se podíleli na tvorbě tohoto nového fóra , vypadá moc pěkně, je přehledné, tady v architektuře se mi moc líbí i ty podsekce, sám mám podobně rozhozenou svou galerii. Doufám, že si moderatoři najdou čas i na občasnou tvorbu obsahu, ten byl na starém fóru opravdu super. Bude jim za to patřit a za ten starý obsah už patří rovněž velký dík!

A nyní k tématu. Přenáším sem staré nedokončené vlákno kostela v Břeclavi, kkterému jsem byl uháněn několik let. Konečně je tedy na světě.

Text starého fóra:
Naposledy jsme se v něm byli podívat na jaře 2011 a dříve před třemi roky, vždy na kolech neb rovinatý lednicko-valtický areál je i pro podobné anticyklisty, jako jsem já, jako stvořený. Na každém kilometru krásná klasicistní či romantická stavbička, hospoda či výhled na rybník...kdo nezná, může pro inspiraci nahlédnout tady: http://martincermak.rajce.idnes.cz/2007 ... ICKY_AREAL" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo tady: http://martincermak.rajce.idnes.cz/2007 ... ICKY_AREAL" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek Obrázek

A takto se chodí do kostela na mši (i tyto babičky přijíždějí ve svých mohutných sukních a vysokých botách na stařičkých kolech)

Obrázek

Do modelu jsem se vrhnul někdy koncem jara 2011a hojně jsem čerpal poznatky z pěkného popisu Tomáše B. (díky za něj). Dokonce jsem koketoval s myšlenkou podobně obklopit kostel dle skutečnosti několika stromy, ale přítelkyně ho chce model nechat více vyniknout, nemá ráda ty „krajinky“ kolem, a proto ho nejspíš plácnu jen na desku a doplním nějakým tím posypem, když už je to model „na přání“

Papír je opravdu dost tuhý, což je fajn pro velké nosné díly, méně pak už pro drobotinu. Všechno jakž takž sedí, až na nepřesnosti odvíjející se spíš od síly papíru, jak už je popsal ve svém vláknu Tom B., takže jsem se také nevyhnul nastříhávání žeber a hojnému retušování, stejně tak hlavní centrální střechu jsem měl nasazenou na modelu poměrně dlouho pouze „na sucho“ a lepil ji až později.

Tolik ke stručnému popisu a zde několik fotek, které jsem během roku nafotil ze stavby:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Do dokončení papírové části skládající se z drobných prvků se mi nechtělo do té míry, že jsem mezitím slepil dva další modely, ale povedlo se. Papírová část je hotová, zbývá mi sehnat jen nějakou decentní podložku a nechat zhotovit pokud možno nějaké lehké plexi akvárko, abych mohl model uchránit trochu před prachem.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Martin Č. dne čtv 2.2.2012 23:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel Panny Marie v Břeclavi / R.Vyškovský Erkotyp / 1:

Příspěvek od Martin Č. »

Před Vánoci hotovo,
terén není určitě tak pěkný jako Tomáše B., ale já jsem spokojen. S posypem (tradiční piliny :twisted:) i cestičkami. Plánoval jsem na to poklop, ale ve sklenářstní mi tvrdili, že nedokáží slepit tenší než 4mm sklo a plexi obchod se mi hledat nectělo, tak model skončil před pár dny na čestném místě ve vitríně v obýváku.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Kostel Panny Marie v Břeclavi / R.Vyškovský / 1:165 - HO

Příspěvek od Tomáš B. »

Parádně slepeno, těší mě, že se hodila moje reportáž. Přítelkyni chápu, model daleko více vyniká. Chodník k hlavnímu vstupu máš daleko lépe pojednaný než já. Palec nahoru.
ivoiro
Příspěvky: 31
Registrován: ned 22.1.2012 10:34

Re: Kostel Panny Marie v Břeclavi / R.Vyškovský / 1:165 - HO

Příspěvek od ivoiro »

Nádherné dílo.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel Panny Marie v Břeclavi / R.Vyškovský / 1:165 - HO

Příspěvek od Martin Č. »

Díky moc oběma, jsem rád, že se kostel líbí :-)
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“