Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

škoda, že se ta vánoční paralelka nevyhlásila o chlup dřív, moh jsem to lepit s váma... přitáhnul jsem domů náruč nových podložek, takže se zase pár domečků dočká finálního dopatlání. jako první se dočkal trávníčku tenhle krásnej kostelík...

stavba v naprostý pohodě, všechno sedí naprosto přesně, žádný záludný místa tam nejsou... až po nafocení jsem si všimnul, že nižší křížek není z některých úhlů úplně vycentrovanej, takže bude následovat amputace a drobný doladění... ale jinak můžu říct, že je finíto :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

muhehe, mám pro vás námět na dobrou hru: v první fázi je třeba vypít sedmičku vlašskýho ryzlinku a cílem hry je trefit se potom s křížkem na špičku kostela... to vám je ***kroť se ve výrazech!***, to byste nevěřili :D
Beny
Příspěvky: 17
Registrován: sob 21.1.2012 21:48
Bydliště: Liberec

Re: Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Beny »

No a v druhe fazi vypit dalsi sedmicku a trefit se zadnici. Vyhrals? Jinak se mi to libi, i tvoje minimalisticke tereny.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

To sou nápady :D :D :D Ale jinak model pěknej
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

díky :) jojo, nakonec jsem se přece jen trefil, nižší křížek už je hezky vycentrovanej... ale docela jsem se u toho bavil :D
ale jelikož mi Luisa držela všechny palce, jinak, než dobře to prostě dopadnout ani nemohlo :D
terény dělám jenom takový maličkatý z mnoha důvodů:
1. a hlavní důvod je skladnost
2. čím větší podložka, tím je dražší
3. čím větší podložka, tím víc na ni padne posypu, stromečků a jiných serepetiček
4. větší plocha = víc času na tom člověk stráví
5. nechci dělat modely krajiny, ale domečků. ale samotnej domeček mi zase připadá na podložce takovej studenej, smutnej, pár trsů trávy ho hezky oživí a navíc se tím daj zamaskovat drobný chyby a nepřesnosti, ať už autora šmikajdy, nebo lepiče :)
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Lesy »

Tahle kombinace podložky, modelu a mini terénu se mě skutečně líbí. Trochu to připomíná aranžování bonsají na výstavách, kdy je stromek v misce umístěn na výstavním stojánku. Celek má navodit pocit krajiny a přitom neodvádět příliš pozornost od samotné bonsaje.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

Taky mě to napadlo. Tvoje podložky jsou vážně moc hezký. 8-)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

jo, to je přesně ono, Lesy to vystihnul dokonale :)
Beny
Příspěvky: 17
Registrován: sob 21.1.2012 21:48
Bydliště: Liberec

Re: Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Beny »

Jo, ja jsem taky psal ze se mi libi. Na druhou stranu i opacny pristup je dobry, rozumny, zduvodnitelny, krasny...
Spousta architektury neni soliter sam o sobe, je nejak zaclenena do krajiny a je ji i formovana a ma tedy smysl ji do tohoto ramce zaclenit. Treba i u toho kostela, vzdyt k nemu funkcne patri hrbitov, nejaka ohradni zed s branou, fara...
Ale znovu opakuji, libi se mi to.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

jasně, však mně se taky líbí i větší celky... ale udělat to komplet s celým hřbitovem by znamenalo celodenní výlet, nafotit to, na pár dní sednout ke Corelu... a ve výsledku by to byl pořád ten samej kostelík, byť doplněnej o spoustu kouzelných detailů... což by nebyl až takovej problém, kdyby to celý nezabralo plochu asi tak 10x větší, než to má teď :) a udělat takhle 5,6 kostelíků, je po ptákách, páč to člověk pak nemá kam dát :) aby to nevyznělo tak, že mám něco proti hezkým modelovým krajinkám, to ani náhodou, slintám nad každým povedeným kolejištěm :) já bohužel, stejně jako skoro každej potentní modelář, musím řešit Nerudovskou otázku - kam s tím... :)
Naposledy upravil(a) Aki dne úte 31.1.2012 15:04, celkem upraveno 1 x.
Beny
Příspěvky: 17
Registrován: sob 21.1.2012 21:48
Bydliště: Liberec

Re: Kostel sv. Vavřince, Březina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Beny »

Jo, to mas pravdu. Rozhodne nejeden zdejsi clen je zajiste rad, ze jsi potentni modelar.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“