Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Odpovědět
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od Fingon »

Za tuning te obdivuji, plus tuhle serii modelu jsem kolem roku 2000 taky stavel - Betexa tehdy vydala minimalne tri tyhle vetsi kostely ve forme predvysekane skladacky. Urcite to byl i brnensky Petrov, ale co bylo to treti...mozna katedrala sv. Vita na hrade? Kazdopadne ta cena byla na provedeni a vysledny vzhled modelu pomerne vyssi a divim se, ze je cela serie vyprodana...
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od JakubSDK »

:lol: :lol: dobře ty ;)

šla by pleas jedna fotečka s korunou, pro porovnání :) děkuji.

Ať se daří jakub,
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od IceZero »

No nevypada to vůbec zle. Některý modely od betexy sou obcas jako omalovanka, ale kdyz se trosku upravi je vysledek hodne koukatelny... palec nahoru.
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od maggi »

Mě se to taky líbí.Chválím a sleduji.
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od Konopka »

Tomáši prosím tě bude to mít někdy nějaké konečné číslo dílů ? :-) :-) Já si myslím, že jsem hodně trpělivý, ale kam se hrabu na tebe. Fakt!
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od Konopka »

Díky Tomáši za dalších 58 kousků. Já dnes dopoledne dělal 18 oken a stačilo mi to. Doufám že tu nádheru taky někdy někde vyvenčíš, abych to viděl "face to face". Jo abych nezapomněl - zbývá už jen nějakých 200 nebo 250 dílků?? :-)
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od Konopka »

Když tam budou chrliče, tak je také nezbytná "mokrá" zkouška jejich funkčnosti. Takže po instalaci gargoyles (takhle půvabně říkají chrličům Francouzi) pak musíš s modelem do vany a sprchovat a přitom sledovat, zda-li všechny gargoyles plní správně svou funkci. Očekávám bohatou fotodokumentaci z této zatěžkávací zkoušky :-)
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od Konopka »

Tak to jsi mě Tomáši s těmi chrliči docela zklamal. Udělat jednu šablonu a podle ní nakopírovat všechny ostatní, to je v hrubém rozporu se skutečností. Neexistuje snad významnější větší kostel (o katedrálách ani nemluvě), kde by byly dva chrliče stejné! Právě na chrličích se nejvíc mohla projevit invence kameníků. Nikde jinde nemohli probudit svou představivost a fantazii do takových měřítek a tak se na každém velkém kostele a katedrále patřičně na chrličích "vyřádili". Jen ty ses teda bohužel moc "nevyřádil". Mohl jsi teda aspoň udělat dva typy a střídat je. Jinak prosím tě z čeho je ta kašna? Ta už je naopak přesně v duchu tvého smyslu pro detail... :-) To ale stále ještě není všechno, že?
Zdraví Mirek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od Daniel »

KRÁSNÉ ! :o Obdivuji tvou trpělivost i technickou zdatnost při návrhu, výrobě a následném šperkování modelu všemi těmi doplňky. Tak at tě chut neopustí a daří se i dál :wink:
David S.
Příspěvky: 43
Registrován: pát 20.1.2012 22:24

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od David S. »

Také se jen kochám. Jako celek to se všemi těmi doplňky působí impozantně.
Hodně sil do nových projektů!
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od Konopka »

Tomáši tohle bys měl poslat panu Markovi do Pelhřimova, protože to si zaslouží zápis do České knihy rekordů. Doufám, že v r. 2016 tento model vyvenčíš na nějakou soutěž! Moc rád bych to viděl na vlastní oči. Gratuluji k dokončení. Druhý takový "investigativní" modelář v republice asi nebude. Máš můj hluboký obdiv. Dostatek trpělivosti do dalších podobných projektů přeje
Mirek
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Katedrála sv. Václava v Olomouci / Betexa / 1:???

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

Přidávám se k obdivovatelům. Je to opravdu krásná ukázka toho, jak z "obyčejné vystřihovánky" vytvořit "neobyčejný model". Gratuluji a přeji hodně zdaru na sv. Vítu a všech ostatních projektech!
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“