Japan Chuson-ji Temple Konjiki-do / Canon / cca 1:75

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Japan Chuson-ji Temple Konjiki-do / Canon / cca 1:75

Příspěvek od Dolly »

Jeden z nejskvělejších japonských budhistických chrámů s halou. Nalézá se na severu ostrova Honšů u obce Hiraizumi, Nishiiwai District, prefektura Iwate. Chrám byl postaven v roce 1124. Jedná se o malý buddhistický chrám o rozměrech asi 5,5 m x 5,5 m. Je dřevěný a pozlacený. Dříve stál venku, nyní je obestavěný budovou podobného výrazu, která stavbu chrání před chátráním. Od r. 2011 je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví.

Obrázek Obrázek
Model je volně stažitelný ze známých stránek Canonu :

http://cp.c-ij.com/en/contents/3152/kon ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vzhledem k popsaným půdorysným rozměrům je originál modelu pravděpodobně v měřítku 1 : 50. Z důvodu úspory materiálu, práce i prostoru jsem model zmenšil o jeden formát, teda na jednu A4 jsem vytisknul po dvou listech. Hypotetické měřítko je 1 :75, tedy dvojnásobek většiny architektonických modelů. Velké díly jsem tisknul na 160 g papír, malé díly pak na 120 g papír.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Japan Chuson-ji Temple Konjiki-do / Canon / cca 1:75

Příspěvek od Dolly »

Zde další postup - interiér chrámu :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Japan Chuson-ji Temple Konjiki-do / Canon / cca 1:75

Příspěvek od Dolly »

Osadil jsem vnitřní trámky, zaklopil stropem a nalepil konce vyřezávaných trámů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ta bílá místa jsou vyhrazena pro drobné ozdůbky - takže s chutí do nich. A na závěr chrámek s nasucho nasazenou střechou. Takže teď dodělat ty ozdůbky, dveřnice do otvorů, ozdobná zakončení hřebenů střechy a visící střapce - nějakých 60 dílků nakonec. A pak se pokusím to trochu poretušovat, ale na tu žlutou si moc netroufám. Zkusím nějakou zředěnou močí, co to udělá. Ve skutečnosti ty hrany až tolik nesvítí.

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“