Chrám Setkaní Paně se Simeonem, Kožany /Ondřej Hejl/ 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Chrám Setkaní Paně se Simeonem, Kožany /Ondřej Hejl/ 1:150

Příspěvek od Daniel »

Rozhodl jsem se vstoupit mezi "kostelníky" a pro tenhle účel jsem si vybral model Ondry Hejla Chrám Setkaní Paně se Simeonem v Kožanech, který byl vydán jako pocta zesnulému Ondrejovi Čiernikovi ("Zavislak").

Model má rozsah 3 potištěných stránek A4 (obálka + návod s fotkami předlohy + 31 číslovaných dílů)
Obrázek

Zatím toho moc hotového nemám :oops: ,
Obrázek

ale stavba jde podle očekávání hladce a doufám, že ji dokončím v aspon trochu koukatelné podobě.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Chrám Setkaní Paně se Simeonem, Kožany /Ondřej Hejl/ 1

Příspěvek od Daniel »

Malý progres

Obrázek

Díly pasují skvěle, jen jsou hrozně malé pro mé slepé oči a neohrabané prsty :oops: A trefit odstín retuše ... - v mém případě nemožné :cry: Přesto si to dál budu užívat a třeba to nakonec nebude tak hrozné jako zatím na fotkách :roll:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chrám Setkaní Paně se Simeonem, Kožany /Ondřej Hejl/ 1

Příspěvek od Aki »

mno to by bylo asi hodně špatný, kdyby to nepasovalo už v tomhle stádiu, kde ani nepasovat nemá co :D
ale jestli se ti tyhle díly zdaj malý, tak počkej, až se dostaneš k tý baňce na střeše přístavku :)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Chrám Setkaní Paně se Simeonem, Kožany /Ondřej Hejl/ 1

Příspěvek od Daniel »

Zkompletované stěny hlavní části

Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Chrám Setkaní Paně se Simeonem, Kožany /Ondřej Hejl/ 1

Příspěvek od Daniel »

Připojený přístavek a začínám zaklápět střechy

Obrázek

Obrázek

Koukám, že mi občas nejaká hranka ještě bíle svítí, ale to zkusím poladit nakonec v rámci "předkolaudačního" úklidu ;)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Chrám Setkaní Paně se Simeonem, Kožany /Ondřej Hejl/ 1

Příspěvek od Daniel »

Dneska se mi podařilo zkompletovat pouze dvě malé věžičky :oops:

Obrázek

Zatím nejsou přilepené, protože při osazování střech přijde na řadu určitě i trocha násilí a tak by mohly překážet.

A tady je vidět, co mi ještě chybí zbastlit - snad kromě schodů samé "chuťovky" . :o

Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Chrám Setkaní Paně se Simeonem, Kožany /Ondřej Hejl/ 1

Příspěvek od Daniel »

Dneska jsem se pokusil na rozhraní podezdívky a dřevostavby umístit "soklové stříšky". No žádná sláva to není - když to ted vidím na fotce tak se mi to vlní ještě víc než u originálu :oops:

Obrázek

A taky jsem zaklopil čelní část kostela

Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Chrám Setkaní Paně se Simeonem, Kožany /Ondřej Hejl/ 1

Příspěvek od Daniel »

Tak jsem se pokusil dokončit hrubou stavbu, abych se mohl soustředit na detaily. Při napojení přední věžičky na střechu jsem to ale totálně po...l a vytvořil tenhle nevzhledný "****" (žádný použitelný výraz mne nenapadá) :cry: Inu musím zvládnout lépe tu práci s tím ofsetovým "pijákem", na kterém jsou šmikačky tištěné. :?

Obrázek

Momentálně tedy stavba vypadá takhle

Obrázek

Obrázek

a dokud nepřijdu na způsob, jak tu svojí nešikovnost aspon trochu zaretušovat, pokračovat nebudu. :roll:

Jinak vše sedělo, jak má, a ty chyby jsou jen a jen z důvodu mojí nešikovnosti. :oops:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chrám Setkaní Paně se Simeonem, Kožany /Ondřej Hejl/ 1

Příspěvek od Aki »

ofsetovej tisk je na vystřihovánky náhodou super, na čem jiným by sis to tak představoval?
pokud jsi začátečník, tak to není zas tak zlý, chce to ještě trochu doladit retuš...
Naposledy upravil(a) Aki dne úte 1.1.2013 22:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Chrám Setkaní Paně se Simeonem, Kožany /Ondřej Hejl/ 1

Příspěvek od Daniel »

Proti tisku nic nemám, ale s papírem, na kterým je to vytisknutý, moc kamarád nejsem. Přijde mi, že má při jakémkoliv navlhčení tendenci měknout a kroutit se - inu jsem rozmlsaný tím, co používám do laserovky.
Za hodnost "začátečník" se schovávat nebudu - ne že bych byl nějaký profík, ale dokážu si přiznat, že za ty chyby si můžu sám :cry:
A možná je to znamení nebes, abych ty kostely opravdu nechal těm, co to umí, a pokračoval dál v "hranůlkové architektuře", kterou už víc zkazit nemůže ani to moje neumění :lol:
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“