Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Michal Traj »

Ani: samozřejmě je třeba ještě zamakat.cesta je prach, přesatej sítkem na čaj. Po zatuhnutí na podložce přebytek prachu ometu a na sucho na měkkej štětec nanesu tzv. Suchý pigment (hnědý), vyrábí to spoustu firem, tenhle je od Pur model. Můžu zkusit udělat krátký video.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Aki »

áha, takže potom se nesmí moc foukat :) ale vypadá to fakt dobře... video netřeba, díky...

nedalo mi to, teď na chvíli vylezla trocha žblunce, tak jsem ještě 2x zmáčknul foťák, teď jsou ty barvy o chlup reálnější... :)

Obrázek Obrázek
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Lesy »

Fotky super Aki !
Když jsem procházel obrázky kostela na netu kvůli okolnímu terénu, tak mě zaujala jiná věc - věž kostela nemá na jedné straně ciferník ale kulaté okno.

Obrázek
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od pahejl69 »

Tak tohle jsem neuřídil :oops: fakt mi to uteklo :oops:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Aki »

nojo, žádnej budík, ajta ktajta, kdepak asi udělali soudruzi z NDR chybu? :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Aki »

a taky střešní okýnko vlevo nahoře schází :)

co se dá dělat, no... Ondra vytiskne opravu a na novej rok si tu paralelku zopákneme :D
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Lesy »

Opakovat :?: :!: Nikdy :!: :!: .....I když ..... opakování matka moudrosti ..... :D
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Niraj »

Mně by se zase šiklo, kdyby tam byl ve skutečnosti nějakej strom zepředu kostela, aby mi zakryl ty fleky, co jsem si tam nadělal :? Jenže von tam žádnej není. :evil:

Safra, vy ty okna máte tak čistě vyříznutý a vlepený. Třeba u Akiho to je neuvěřitelný. Jak postupujete u oken? Onehdá jsi mi Aki radil nejpreve přilepit rám na ještě nevyříznuté okno a pak vyříznou otvor do rámu i okna současně. To je fajn postup, vypadá to mnohem líp, ale stejně to mám takový "chlupatý" v rozích.
A pak lepení toho vnitřního rámu spolu s výplní. To řešíte jak? Úplně natupo - takže všechy chlopně pryč? Jakmile někde chlopeň zůstane, už mi to přesně nesedne. A i tak to tam napasovat naprosto přesně - mně to obřas různě prosvítá a místy nesedí ... zkrátka ještě mi to tolik nejde.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Michal Traj »

Chlupatý? to je divný. Budto nedořízneš až do rohu a vytrhneš to. Pak je to chlupatý. A nebo třeba já si na začátku vyměnil čepel.
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Niraj »

Čepel jsem na začátku měnil za novou. Asi to bude tím nedoříznutím. Ono lepší je začít řezat vždy z rohu jednu a pak i druhou stranu, a ne v rohu končit. To se pak blbe odhaduje, kam až zajet.

A jak s těma chlopněma? S nebo bez i oken?
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Michal Traj »

To si myslím že je věc názorů. Každej si to dělá "po svým". Nechci si hrát na odborníka, ale asi je nejlepší si uřezat chlopně, kterýma se spojují hrany, a nechat si jen ty kterýma se přilepí okno/dveře na stěnu(až na "zoubky" ty si taky většinou odstraním). :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Aki »

Niraj: tak si tam nějakej strom zasaď :) třeba tam za pár let bude doopravdy, co ty víš :) není přece nutný, aby všechno odpovídalo realitě...

musíš doříznout až do rohu, pak to chlupatý nebude... ty maličký okna nevyřezávám, ale doslova vypichuju (stejně tak některý rohy)... u tohohle kostela jsem lepil všechny okna bez chlopní natupo, když jsou okna větší, používám někdy tzv. podchlopně - chlopeň uříznu a na její místo přilepím jinou z tenčího papíru, spoj je pak čistší... když to chceš mít tip ťop, je to dost piplačka, však jsem taky lepil jenom okýnka asi 12 hodin :D je potřeba si s tím hodně pohrát, záleží na tom, kolik máš trpělivost :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Vojta Č. »

A ještě jedna věc - na ty nedořezy v rozích je dobrý každej ten roh propíchnout (tenkym) špendlíkem. Nebo si ty rohy aspoň odpíchnout špičkou skalpelu a pak ty propichy spojit.
Jinak finta s lepenim šambrány a prořezáváním až potom je tak jednoduchá a účinná, že mě až štve, že jsem na to nepřišel sám :)
Knox

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Knox »

Pánové...kecací vlákno je jinde. Tohle nechte už jako gelerii vašeho tvorstva.
PS: Ty pasparty oken jsou tak stará záležitost, že se divím, že ještě někdo používá zobání zvlášť.
Jinak klidne můžu doporučit lepení oken jenom natupo-tedy bez chlopní. Chlopně u oken řežu kompletně, ale nechávam jen tu malou chlopničku, co spojuje oblouk.
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Přináším slíbené finální fotečky
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Zamáznuté chybky modelu
Obrázek

...křížeček
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“