Kostel sv. Václava - Hrusice / MegaGraphic / 1:120 - HOTOVO

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1739
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Václava - Hrusice / MegaGraphic / 1:120

Příspěvek od Aki »

Jan: předpokládám, že v tom případě je to poznat na zdi kolem okna, že rám není zároveň s jeho hranou. Křečhořskej kostelík se mi do ruky ještě nedostal, ale odhaduju, že 99% rámů se takhle dělat dá...
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Kostel sv. Václava - Hrusice / MegaGraphic / 1:120

Příspěvek od Niraj »

Takže stěny zkompletovány k sobě, sice to bylo jak z rtuti, furt se to šmrdlalo, ale podařilo se myslím celkem slušně. Dost zabrat mi dala ta stříška apsidy, to bylo pasováníčko. Ale snad se povedlo.
ObrázekObrázekObrázek

Nyní pracuju na střeše, ty vikýře to je taky něco. Titěrný, mrtě ohybů .....
Obrázek

A jen tak pro odlehčení - můj provizorní "fotokout" :D :
Obrázek
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Kostel sv. Václava - Hrusice / MegaGraphic / 1:120

Příspěvek od Niraj »

Tak dá se říci, že (skoro) HOTOVO.
Včera večer závěrečné zastřešení. Dalo mi to celkem zabrat všude to správně dopasovat. Teď už jen pár drobností: křížek, doretušovat hranky, nalepit kostelík na pevnou podložku.
Závěrečné foto a resumé dodám o víkendu, nafotím to pod pořádným denním světlem.
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Kostel sv. Václava - Hrusice / MegaGraphic / 1:120

Příspěvek od Niraj »

Tak vkládám fotky finálního "výrobku". Nedaří se mi to nafotit při denním světle, protože se z práce vracím nějak pozdě. Tak až se zadaří, dodám. Zatím tedy fota jen z podlampy.

Práce: cca 35 hod. + asi 2 hod. křížky (do zdejší akce "24-hodinovka" bych se teda rozhodně nevešel :lol: )
Co se nepovedlo: (kratší by bylo, co se povedlo)
- celá předsíňka, to už jsem psal. Je taková nějaká pokroucená, nic mi tam nesedělo, začal jsem to celý špatně. Nepodlepil jsem stěny, takže se to různě bortilo a kroutilo, pak už se tam těžko něco pasovalo. Budu vědět příště.
- deformace stěn věže kolem rohů. Zde jsem sice už podlepoval, ale podlepy jsem neměl přesně od rohu k rohu kvůli ohýbání. Jenže ty rezervy byly zbytečně velké, takže tam kde není podlepeno, tam se mi to následne mačkalo. Příště podlepovat skoro až na hrany přehybů
- vyřezávaní oken a dveří a následné pasování obrub/rámů. Pro příště využiju rad Akiho a nejprve přilepím na okna rámy i s vnitřním vzduchem a až pak budu vyřezávat oboje najednou.
- na pár místech jsem si zaprasil model barvou a jakýkoliv následný pokus o odstranění je vidět (ať již ponechání barevné šmouhy, tak odškrábání skalpelem a i snaha o přebarvení). Takže pro příště větší opatrnost.
- přesnost ohybů mi občas zahaprovala, ale už si vytvářím jakýstakýs systém. Chce to dopilovat, je to základ, jinak pak nic nesedí.
No nic, chybama se člověk učí, příště znovu a lépe. Lepení jsem si užil, a to je hlavní důvod mého lepení.
Teď mě syn nutí do stavby nějaké lokomotivy z ABC, asi budu muset vyhovět. :?
Chyby na modelu: přišel jsem asi na jeden nebo dva díly se špatným označením, co na ně příjde nalepit. Ale nic strašnýho, logicky bylo jasné, co tam lepit. Jinak vše OK, lepilo se to hezky.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1739
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Václava - Hrusice / MegaGraphic / 1:120

Příspěvek od Aki »

náhodou... nevypadá to vůbec zle :)
petrapodzim
Příspěvky: 93
Registrován: stř 10.10.2012 15:03

Re: Kostel sv. Václava - Hrusice / MegaGraphic / 1:120 - HOT

Příspěvek od petrapodzim »

Tvůj model mě zaujal tak jsem se do něj také pustila, střecha mě šla spasovat těžško, ale nakonec se zdařilo. :)
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Kostel sv. Václava - Hrusice / MegaGraphic / 1:120 - HOT

Příspěvek od Niraj »

jojo, všimnul jsem si tvého vlákna. celkově se mi ta tvoje práce zdá čistší ,než moje. i když koukám na tu římsu předsíně, že se ti taky pokroutila. já měl právě s tou předsíní největší boje, ta se mi vůbec nepovedla.
jinak jak píšeš o problémech se střechou, tak s velkou střechou kostela u mně vše ok
petrapodzim
Příspěvky: 93
Registrován: stř 10.10.2012 15:03

Re: Kostel sv. Václava - Hrusice / MegaGraphic / 1:120 - HOT

Příspěvek od petrapodzim »

no římsička tu než jsem pochopila tak to trochu odnesla, a vykýře tam je hodně vidět ta klopička měla jsem ji ustřihnout a nalepit natupo jinak s tím podlepením je to takové víc koukavější, chci to takhle vyzkoušet teď na starém Bělidle u oken a dveří.
petrapodzim
Příspěvky: 93
Registrován: stř 10.10.2012 15:03

Re: Kostel sv. Václava - Hrusice / MegaGraphic / 1:120 - HOT

Příspěvek od petrapodzim »

Po nekončícím boji s detaili jsem modelu dala konečnou úpravu která ho oživila. :-)
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“