Zvonice na Bílém Kříži/Tomáš Hrebík/1:87

Odpovědět
mumodeanel
Příspěvky: 213
Registrován: sob 21.1.2012 15:25
Bydliště: Slezsko

Zvonice na Bílém Kříži/Tomáš Hrebík/1:87

Příspěvek od mumodeanel »

Zdravím místní modeláře,
chtěl bych zde od-prezentovat dřevěnou zvonici v Moravskoslezském kraji v beskydské lokalitě zvané Bílý Kříž.
Vystřihovánku jsem si navrhl již před dávnem navrhl sám, ovšem nedokončil, až do chvíle když mne zde nakopl jeden příspěvek od Miloše D., kterým mne náramně potěšil a dodal mi sílu tuto zvonici dokončit, tímto mu dávám dík za to jací jsme přátelé a také že mou práci propaguje dál.
Historie zvoničky:
Dřevěná zvonička na beskydském Bílém Kříži pod vrcholem Súlova, stávala původně při staré dřevěné hospůdce, která poskytovala jednoduché pohostinství v této části hor již ve druhé třetině 19. století. Zvonička se stala s rozvojem turismu na konci 19. století vítanou turistickou atrakcí a za 20 krejcarů si na její zvon mohl zájemce kdykoliv zazvonit. S výstavbou nového hotelu Bílý Kříž v roce 1924 však vzala zvonice za své. V blízkosti hotelu byla vystavěna nová dřevěná zvonička, ne však kopie té staré.
Obrázek Obrázek
K modelu:
Vystřihovánku jsem chtěl původně nakreslit v měřítku 1:120 ale postupně jsem toto měřítko musel zvětšit kvůli maličkosti zvoničky. I tak po měřítku 1/87 zabírá zvonička přibližně 1/3 A4.
Obrázek

Obrázek Obrázek
Tomáš.
j_pajdla
Příspěvky: 42
Registrován: úte 24.1.2012 8:37

Re: Zvonice na Bílém Kříži/Tomáš Hrebík/1:87

Příspěvek od j_pajdla »

Moc si mě potěšil s touto stavbičkou, na Bílém kříži jsem byl nedávno na výletě.
Historie staveb pobeskydí dlouho dávám do kupy...
A budeš ji vydávat? nebo bude free?
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Zvonice na Bílém Kříži/Tomáš Hrebík/1:87

Příspěvek od Tomáš B. »

Nějak mi tam vizuálně nesedí proporce.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“