Rozhľadňa na Bobovci - Stará Bystrica / vTOM / 1:87

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Rozhľadňa na Bobovci - Stará Bystrica / vTOM / 1:87

Příspěvek od sepecat »

Rozhledna na Bobovci, která tvarem připomíná obří figurku z člobrda, je ve vystřihovánce rozložena na dvou A4 do 49 jednotlivých dílů. Postavit ji lze v několika variantách, přičemž ta nejtěžší obnáší výrobu vlastní dřevěné konstrukce.
Práce s nepapírovými díly mě moc nebere, takže jsem si vystačil s plnou papírovou verzí.
Obrázek Obrázek

Na žádnou chybku jsem během stavby nenarazil, všechno krásně pasuje. Základní díl je hodně veliký (zabírá skoro celou A4) a po prvním nahlédnutí na něj jsem si říkal, že teda provedení nic moc. Ale po stočení do kuželu je to jedna z nejhezčích papírových zdí, jakou jsem kdy viděl.
Obrázek

Nejpracnějšími částmi jsou obě dvě schodiště se zábradlím. U toho vnitřního jsem zábradlí nalepil až na podlahu, ačkoliv by mělo by ca 1 mm ve vzduchu. Že mi to nelícuje s ryskami na sloupkách jsem si všiml až u 3. sloupku, a už se mi to nechtělo předělávat.
Obrázek Obrázek

U dřevěné konstrukce nejsem moc spokojený s odstínem retuše. Navíc jsem musel párkrát sáhnout štětcem i do slepených dílů. Sice toho pak dost skryla střecha, ale i tak je to v některých místech vidět. A taky se nelekněte (jako já), že stěny konstrukce nejsou kolmo/rovnoběžně ke vstupu, ale jsou pootočené. Opravdu to tak na rozhledně je. :-)
A stejně jako všechny předchozí rozhledny, i tahle půjde z domu.
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) sepecat dne úte 16.3.2021 22:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jakub112
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24.11.2020 16:16
Bydliště: Mons, Belgie
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhľadňa na Bobovci - Stará Bystrica / vTOM / 1:87

Příspěvek od Jakub112 »

Jeee, moje první rozhledna. Byl jsem z ní tak natěšený, že jsem si vzal model na výlet a vyfotil jsem se s modelem u reálné předlohy.
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Rozhľadňa na Bobovci - Stará Bystrica / vTOM / 1:87

Příspěvek od sepecat »

Provedena výměna finálních fotek.
Kolega mirec116 mě upozornil na celkem zásadní chybu (díky!). Po obvodu dřevěné konstrukce jsem nechal středové trámy, což je špatně. Ty tam vůbec být nemají. Tyhle trámky znázorňují právě ten jediný středový sloupek kolem schodiště, pokud se rozhodnete pro jednoduchou variantu (bez vnitřku).
V galerii jsem nechal jednu fotku pro porovnání. Takže vlevo je to dobře, vpravo špatně:
Obrázek Obrázek
vrso
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19.2.2014 7:54

Re: Rozhľadňa na Bobovci - Stará Bystrica / vTOM / 1:87

Příspěvek od vrso »

vidieť môj výtvor takto krásne zlepený, to ma veľmi teší
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“