Erbenova vyhlídka v Ústí nad Labem

Odpovědět
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Erbenova vyhlídka v Ústí nad Labem

Příspěvek od ymjr »

Ahoj.
V šupleti mi leží Kestřanské tvrze, ale dřív jsem se pustil do jedné staré úloženky. Vím, že Erbenovu vyhlídku vydala Betexa, ale co, tohle mám rozdělané dlouho.
O předloze: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/erben ... -nad-labem" onclick="window.open(this.href);return false;
Modýlek jsem původně dělal v měřítku 1:100 i s vnitřním schodištěm, posléze jsem, aby se mi díly vešly na max. jeden a půl stránky (spíš méně) A4, zmenšil na 1:120. A je to na mě už tedy dost malé, aspoň některé části. Vnitřek jsem vypustil. Protože ale tohle považuji za alfa stavbu, bude se ještě upravovat - hlavně některé konstrukční prvky kvůli lepšímu udržení geometrie. Na těch kvádříkách je každá desetinka vidět.
V kombinaci s mým lepičským neuměním žádný zázrak... Brýle, co jsem si pořídil, pomohly především v tom, že ty chyby líp vidím, ale nezbavil jsem se jich. :D
Rozhledna nemá podvozek, není ještě dodělaný v barvě a na tenhle model už zřejmě asi nebude.
Zábradlí není možné nechat "ploché", vypadá to příšerně. Takže vyřezané s tím, že prostě budou naznačeny jen základní šprušle (jedna má asi 0,8mm...). Vyřezání příšerné (to jsou moje ruce, lodičkář ze mě nikdy nebude), ale pořád je to to nejrealističtější, na co jsem přišel.
Trámky střechy jsou řezané z osikové překližky (zbyla mi tu...), barevné fixou (nic lepšího jsem nenašel) a jsou silné 2mm. Měly by mít cca 1,2mm - no je to znát. Překližka je pěkně pitomý materiál, v téhle síle má tentenci loupat se, příště vymyslím něco jiného.
Retuš jsem vůbec neřešil, všechno svítí a tisk "prostý laser" se drolí, jen se na něj podívám...

Obrázek Obrázek Obrázek

Až se dostanu k doladění modelu, fouknu sem samozřejmě "update".
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Erbenova vyhlídka v Ústí nad Labem

Příspěvek od Aki »

Vypadá super :) Jestli se nepletu, tak Betexa ji už nemá, tam vyšla 1:150. Bude nějak k dostání? Zábradlí by šlo udělat leptaný, ty tenký špruslíky by asi nedal v tomhle měřítku ani laser.
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Erbenova vyhlídka v Ústí nad Labem

Příspěvek od ymjr »

Vydání zkusím vyjednat, určitou možnost mám. Nemám v úmyslu nechat to v šuplíku. Od toho se taky odvíjí to měřítko a zpracování, pokud bych se vlezl na dvě A4, šlo by to nejspíš vrátit 1:100 a zachovat vnitřek. On by šel i 1:120, ale zase by to bylo zbytečně náročné, chci zachovat nějakou rozumnou míru obtížnosti.
Jak tam vrazím leptané zábradlí, tak začnu členit a řezat pochozy... :D Ale byla by to pecka. :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Erbenova vyhlídka v Ústí nad Labem

Příspěvek od Aki »

Vyřezaný ochozy bych asi neřešil, tam jsou ty díry mezi prkýnkama hodně malý, za mě by stačily úplně nakreslený. Ale leptaný zábradlí by tomu pomohlo hodně. V případě zájmu můžu sloužit. :)
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Erbenova vyhlídka v Ústí nad Labem

Příspěvek od ymjr »

Mňo, tak se mi to nějak nezdálo a přeměřil jsem... Prd 1:120, vono to je 1:130, jsem se nějak přepočítal při zmenšování. :D
j_pajdla
Příspěvky: 42
Registrován: úte 24.1.2012 8:37

Re: Erbenova vyhlídka v Ústí nad Labem

Příspěvek od j_pajdla »

Posunulo se někam možné vydání?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“