Stará Lhota 1:220

Odpovědět
martyn
Příspěvky: 110
Registrován: ned 12.8.2018 19:52

Stará Lhota 1:220

Příspěvek od martyn »

Jeden náš kolega staví modelovou železnici velikosti Z - 1:220 a postěžoval si, že není velký výběr domečků a u nás jsou prakticky nesehnatelné. Tak jsme mu doporučili, že by mohl zkusit nějaké z papíru. Zprvu koukal divně, ale nakonec to zkusil.

A teď staví celou vesničku, kterou nazval Stará Lhota.
Jak vypadají domečky v tak malém měřítku ?

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Budoucí podoba
Obrázek
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Stará Lhota 1:220

Příspěvek od Konopka »

Mohu doporučit tento web: https://www.grundschule-pretzschendorf. ... odels.html" onclick="window.open(this.href);return false; ze kterého by byly použitelné modely pro dané měřítko.
martyn
Příspěvky: 110
Registrován: ned 12.8.2018 19:52

Re: Stará Lhota 1:220

Příspěvek od martyn »

No jo, některé jsou z těchto stránek.
V rámci výměnného obchodu bude mík kolega i kostelík.
Obrázek
hank
Příspěvky: 263
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Stará Lhota 1:220

Příspěvek od hank »

Německá firma Gleimo, která už dnes bohužel neexistuje, svého času vydala a dala k dispozici zdarma spoustu modelů starorakouských drážních pozemních staveb ve všech základních velikostech od H0 až po Z. Když mi dáš nějakou e-mailovu adresu, můžu ti je poslat. Jsou tam: Nádražní budova, skladiště, dřevěný záchod s chlívkem, remíza s vodárnou, tzn. kompletní osazení lokálkové stanice.

Někdo sem dal i fotky ze stavby, ale ono je to už dost let a teď už to nemůžu najít... :(
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará Lhota 1:220

Příspěvek od Aki »

hank: směl bych být tak smělý a požádat též o hen ty rakouský baráčky? děkuju :) aki@email.cz
hank
Příspěvky: 263
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Stará Lhota 1:220

Příspěvek od hank »

Nejde mi přes úschovnu, tak jsem to dal sem:

https://uloz.to/!ewAqrndeprlS/kkstb-zip" onclick="window.open(this.href);return false;

Může si to stáhnout kdokoli. Pozor, má to cca 150 MB. Kdyby to nebylo čitelné, dej mi prosím vědět.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“