rozhledna Brdo / Marián Hlaváč + vlastní úpravy / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

rozhledna Brdo / Marián Hlaváč + vlastní úpravy / 1:150

Příspěvek od khaRel »

Zdravíčko, pro mě poprvé v této sekci. Neb žiji nedaleko Chřibů a na tmto nejvyšším vrcholku jsem už několikrát byl, nedalo mi to a po zralé dvouleté úvaze jsem se rozhodl zpytlíkovat tuto rozhlednu. Ve své jednoduchosti by samotná z papíru byla hotová za jedno odpoledne, ale to by se mi ani tolik nelíbilo a ani nevypadalo reálně. Navíc bych si chtěl vyzkoušet terén a stromky, a k tomu se modrá okna nehodí. Nyní již k fotkám postupu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Základem je free vystřihovánka, tištěná na výkresovou čtvrtku (proto možná slabší odstín tisku). Vnitřní schody jsou rozkopírované původní jednodušší schody zvenku, patra jsem si nakreslil sám. Jelikož dovnitř není vidět, nepovažoval jsem za nutné dávat dovnitř vnitřní stěny.
K modelu jsem si koupil i plastikové paňáci v příslušném měřítku, ale jsou celí šedí, hrozně prťaví, tak nevím, jak by se dali namalovat. Nikdy jsem plastové modely nedělal, tak ani barvy nemám. Nemáte nějaké tipy?
martyn
Příspěvky: 110
Registrován: ned 12.8.2018 19:52

Re: rozhledna Brdo / Marián Hlaváč + vlastní úpravy / 1:150

Příspěvek od martyn »

Jelikož je rozhledna 1:150 a ty máš tedy panáčky velikosti N, tak by to mohlo jít malovat temperovejma barvama. Případně zkus tohle : naber si na štěteček ( nebo na hrot špejle) trochu temperový barvy a namoč to do něčeho ostřejšího - lihu, ředidla, vody po holení, případně nevyužité vodky či koňaku :lol:
A pak to zkus nanést. Někdy to jde, někdy ne, záleží na tom "ředidle" i na barvě samotné. Ale pro tak malé plochy by to mělo stačit.
Samozřejmě, by bylo lepší mít trochu bílé akrylové barvy a barvičky na pinďuláky si namíchat.
A nejhorší je malovat obličeje :roll:
Tady jsem nějaký našel od Toma, myslím, že je to zrovna touhle technologií.
Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: rozhledna Brdo / Marián Hlaváč + vlastní úpravy / 1:150

Příspěvek od JoskaM »

sada lihovek od Agamy výjde bratru na 70 kaček
http://www.modelymodra.inshop.cz/barvya ... &picture=1" onclick="window.open(this.href);return false;

základní sada má 6 barev, k ředění stačí obyč. líh...
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: rozhledna Brdo / Marián Hlaváč + vlastní úpravy / 1:150

Příspěvek od khaRel »

díky za nápady, určitě vyzkouším. A když se mi to nebude dařit, tak si asi paňáci vytisknu z papíru, v tomhle měřítku by to nemuselo vadit, že budou placatí, nebo si to nemyslíte?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“